ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 березня 2018 року м. Житомир справа № 806/1177/18
категорія 5.1.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Малинської міської ради Житомирської області, третя особа на стороні позивача: Міжнародне товариство прав людини - Українська секція, про визнання протиправним та скасування рішення від 22.12.2018 №243,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- прийняти позовну заяву про визнання протиправним та скасування рішення Малинської міської ради Житомирської області від 22 грудня 2017 року № 243 до розгляду;
- визнати протиправним та скасувати рішення Малинської міської ради Житомирської області від 22 грудня № 243 "Про ліквідацію...";
- до вирішення справи і набуття рішенням суду законної сили вжити заходів по забезпеченню позову шляхом заборони відповідачеві вчиняти будь - які дії по ліквідації комунальної установи "Малинський міський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" та заборонити державному реєстратору вчиняти будь - які дії щодо припинення (зняття з ЄДР) юридичної особи "Малинський міський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх".
Перевіряючи, після одержання позовної заяви, чи відповідає вона вимогам, установленим Кодексом адміністративного судочинства України, судом ураховано наступне.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на час вчинення процесуальної дії, надалі - КАС України), у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно зі п.п. 2, 4, 5, 8, 9, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору (ч. 9 ст. 160 КАС України).
Позовна заява ОСОБА_1 його реєстраційного номеру облікової картки платника податків або номеру і серії паспорта; місцезнаходження Міжнародного товариства прав людини - Українська секція; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав не містить.
Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, не містить конкретних обґрунтувань порушення оскаржуваним рішенням міської ради прав, свобод та/або інтересів позивача у сфері публічно - правових відносин.
У позовній заяві зазначені різні роки видачі рішення Малинської міської ради № 243.
Також суд наголошує, що прохальна частина позовної заяви не може містити вимог про вжиття заходів по забезпеченню позову, оскільки заява про забезпечення позову викладається окремо, з дотриманням змісту і форми передбаченої ст. 152 КАС України, та додається до позовної заяви.
Водночас суд звертає увагу на те, що в силу приписів ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть бути залучені до участі у справі за клопотанням учасників справи із зазначенням підстав на яких належить залучити їх до участі у справі.
Позивачем клопотання про залучення Міжнародного товариства прав людини - Українська секція до участі в справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача не викладено. Підстав, які б свідчили, що рішення у справі може вплинути на їх права, свободи, інтереси або обов'язки не наведено.
Разом з цим суд ураховує, що відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Частиною четвертою ст. 161 КАС України, яка кореспондується із положеннями ч. 2 ст. 79 КАС України, передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У відповідності до приписів ч.ч. 2, 5 ст. 94 КАС України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
ОСОБА_1 до позовної заяви її копії та копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи додано не було. Відповідність копій документів, приєднаних позивачем до позову, оригіналам підписом ОСОБА_1 із зазначенням дати засвідчення в порядку, передбаченому ст. 94 КАС України, не підтверджена.
Підсумовуючи все наведене, суд приходить до висновку, що при поданні позовної заяви ОСОБА_1 до суду вимог ст.ст. 160, 161 КАС України дотримано не було.
Частиною першою статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 169 КАС України).
З огляду на викладене, позовну заяву необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:
- нової позовної заяви до відповідача, оформленої з урахуванням вищевикладених положень КАС України, разом з її копією для всіх учасників справи;
- копій доданих до позову документів, відповідно до кількості учасників справи, відповідність яких підтверджена в порядку, передбаченому ст. 94 КАС України, у разі наявності в позивача оригіналів відповідних документів.
Керуючись статтями 79, 94, 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк і спосіб, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Є.Ю. Романченко
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2018 |
Оприлюднено | 15.03.2018 |
Номер документу | 72731364 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні