ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13.03.2018 Справа № 920/24/18 м. Суми
За позовом Керівника Охтирської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Охтирської міської ради Сумської області, м. Охтирка Сумської області
до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Варяг , м. Суми
про стягнення 74 946 грн. 12 коп.
Суддя Котельницька В.Л.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2 (довіреність № 01-13/06 від 02.01.2018)
від відповідача: не прибув
прокурор: Правдюк В.В. (службове посвідчення № 044588 від 19.10.2016)
За участю секретаря судового засідання Пономаренко Т.М.
Суть спору: прокурор звернувся до господарського суду з позовною заявою, поданою в інтересах держави в особі позивача, відповідно до позову просить суд стягнути з відповідача збитки, завданні використанням земельної ділянки, розташованої за адресою: Сумська область, м. Охтирка, вул. Незалежності, 14, без правовстановлюючих документів у розмірі 74946,12 грн., а також покласти на відповідача витрати по сплаті судового збору.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, у судове засідання свого повноважного представника не направив, при цьому судом не отримані докази належного повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Згідно ч.1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (ч.2 цієї ж статті).
Зі змісту ч. 3 ст. 247 ГПК України вбачається, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 1 ст. 252 ГПК України встановлено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 202 ГПК України у разі неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні у межах встановленого цим Кодексом строку.
Разом з тим, суд враховує, що строк, передбачений статтею 248 ГПК України не може бути продовжено, а відсутність доказів належного повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи позбавляє суд можливості вирішити спір у даному судовому засіданні.
Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
У зв'язку з встановленими обставинами суд вважає за доцільне розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження та призначити у справі підготовче засідання з наданням сторонам можливості подати заяви по суті справи.
Керуючись ст. ст.120, 202, 234, 235, 247-252 ГПК України, суд
УХВАЛИВ :
1. Справу № 920/24/18 розглядати за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі.
2. Призначити у справі підготовче засідання на 10.04.2018 на 10 год. 00 хв. з повідомленням сторін.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, просп. Шевченко, 18/1, зал судових засідань № 2.
3. Відповідачу - у строк до 01.04.2018 подати відзив на позовну заяву, з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України.
4. Позивачу та прокурору - у строк до 10.04.2018 подати відповідь на відзив. Відповідь на відзив має бути подана з дотриманням правил, встановлених частинами третьою - шостою статті 165 ГПК України відповідно до ст. 166 Кодексу.
5. Повідомити сторін про право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а також про обов'язок повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання, зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти або іншої аналогічної інформації.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення. Дана ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Повний текст ухвали складено 16.03.2018.
Суддя В.Л.Котельницька
Примітка про права та обов'язки сторін.
Відповідно до ст. 42 ГПК України учасники справи мають право:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;
2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;
3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;
5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;
6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
2. Учасники справи зобов'язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи;
3) з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою;
4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;
5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;
6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;
7) виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.
3. У випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
4. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2018 |
Оприлюднено | 17.03.2018 |
Номер документу | 72761916 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Котельницька Вікторія Леонідівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Котельницька Вікторія Леонідівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Котельницька Вікторія Леонідівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Котельницька Вікторія Леонідівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні