Спр. № 2-220/2008p. Копія:
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2008 року Щорський районний суд Чернігівської області
в складі: судді Лихошерста В.В.
при секретарі Мирошниченко A.M.
з участю позивачки ОСОБА_1
представника позивачки адвоката ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Щорсі справу за позовом ОСОБА_1 до Суничненської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася в суд із позовом до Суничненської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно: майновий пай померлого чоловіка ОСОБА_3 у пайовому фонді КСП "Сновський" с Суничне Щорського району.
В обґрунтування своїх вимог позивачка посилається на те, що її чоловік помер 30 вересня 1999 року. Він мав майнову частку (пай) у пайовому фонді сільгосппідприємства "Сновський" розміром 3971 грн. Вона фактично прийняла спадщину, має на руках довідку сільської ради про право власності на майновий пай. Проте, пропустила строк для звернення до нотаріальної контори за отриманням спадщини в зв'язку з юридичною необізнаністю. Інші спадкоємці - їх діти (треті особи) відмовляються від прийняття спадщини на її користь.
В судовому засіданні позивачка підтримала позов.
Суничненська сільська рада позов визнала, не претендує на спадкове майно померлого.
Суд, вислухавши позивачку, представника позивачки, дослідивши письмові докази, приходить до наступного.
Чоловік позивачки ОСОБА_3 помер 30 вересня 1999 року. Він мав майнову частку (пай) у пайовому фонді сільгосппідприємства "Сновський" розміром 3971 грн. Позивачка фактично прийняла спадщину, має на руках довідку сільської ради про право власності на майновий пай. Проте, пропустила строк для звернення до нотаріальної контори за отриманням спадщини в зв'язку з юридичною необізнаністю. Інші спадкоємці першої черги по закону - діти позивачки та померлого (треті особи) ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відмовляються від прийняття спадщини на користь позивачки.
Вирішуючи справу, суд має керуватися нормами ЦК України, які діяли на момент виникнення правовідносин. В даному випадку слід керуватися нормами ЦК України 1963 року.
Згідно ст. ст. 548, 549 цього ЦК України для отримання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Прийнята спадщина визнається такою, що належить спадкоємцю, з часу відкриття спадщини. Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління і володіння спадковим майном.
Визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує прав, свобод та інтересів сторін та інших осіб.
Враховуючи, що інших спадкоємців, крім позивачки та третіх осіб немає, сільська рада позов визнала і не претендує на спадкове майно померлого, позов слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 548, 549 ЦК України (в редакції 1963 року), ст. ст. 3-6, 10-11, 15, 31, 213-215, 130 ч.ч.3, 4, 174 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на майновий пай у пайовому фонді сільгосппідприємства "Сновський" с Суничне Щорського району Чернігівської області у розмірі 3971 грн. 00 коп., що належав її чоловікові ОСОБА_3, померлому 30 вересня 1999 року. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Щорський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2008 |
Оприлюднено | 05.01.2010 |
Номер документу | 7288918 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Щорський районний суд Чернігівської області
Лихошерст В. В.
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні