Справа № 761/20989/16-ц
Провадження № 2/761/3082/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Макаренко І.О.,
при секретарі Триндюк А.М.,
за участі:
представника відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду, в порядку загального провадження, цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк до ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за договором овердрафту, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з вказаною позовною заявою.
Судом призначались судові засідання на 12.02.2018 року та 20.03.2018 року.
В судове засідання 12.02.2018 року, представник позивача не з'явилися, про час, місце та дату слухання справи повідомлялися належним чином, неявка представника позивача судом була визнана неповажною.
В судове засідання 20.03.2018 року зявилися ОСОБА_3 та представник відповідача.
Згідно зі ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 246 ЦК довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.
Статтею 249 ЦК України передбачено, що особа, яка видала довіреність, за винятком безвідкличної довіреності, може в будь-який час скасувати довіреність або передоручення. Відмова від цього права є нікчемною.
Відповідно до ст. 64 ЦПК України підстави і порядок припинення представництва за довіреністю визначаються Цивільним кодексом України.
Згідно із ст. 248 ЦК України у разі припинення представництва за довіреністю представник зобов'язаний негайно повернути довіреність.
ОСОБА_3 не було надано оригіналу документу на підтвердження повноважень діяти від імені юридичної особи, а було надано тільки сканкопію довіреності, яка відповідно до вимог закону, належним чином не була засвідчена, а з урахуванням того, що в судовому засіданні 22.11.2017 року був присутній інший представник позивача, суд був позбавлений можливості перевірити повноваження ОСОБА_3
Згідно ч. 1 ст. 247 ЦК України строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.
Відповідно до копій довіреностей, які видані на ОСОБА_3 та містяться в матеріалах справи, на представництво інтересів АТ "Укрсиббанк", строк їх дії був дійсний до 31.12.2017 року.
Представник відповідача в судовому засіданні зазначив, що це повторна неявка позивача, вважав що позов підлягає залишенню без розгляду.
Вивчивши матеріли справи, оцінивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що позов Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк до ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за договором овердрафту слід залишити без розгляду виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, в судове засідання 12.02.2018 року та 20.03.2018 року представник позивача не з'явилися, про час, місце та дату слухання справи повідомлялися належним чином, про що свідчить: особиста розписка представника позивача про дату розгляду справи на 12.02.2018 р. та реєстр відправки пошти, відомості про вручення поштового відправлення з сайту Укрпошта на 20.03.2018 р. .
Згідно ч. 3 ст. 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з'явилися в судове засідання без поважних причин..
Положеннями ч. 5 ст. 223 ЦПК України встановлено, що у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез'явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає розгляду справи.
Оскільки від позивача не надходило заяв про розгляд справи у його відсутність, то є підстави для залишення позову Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк до ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за договором овердрафту - без розгляду.
Окрім цього, відповідно до позиції Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладеної у інформаційному листі, суд залишає заяву без розгляду на підставі п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, тобто незалежно від причини (поважності) повторної неявки позивача.
Зазначені зміни до законодавства внесені з метою недопущення зловживання особами, які беруть участь у справі, своїми процесуальними правами.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року №475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Листом Верховного Суду України від 25 січня 2006 року №1-5/45 визначено критерії оцінювання розумності строку розгляду справи, якими серед іншого є складність справи та поведінка заявника.
В рішенні Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі Смірнов проти України , відповідно до якого в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції.
Крім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що представник позивача повторно не з'явився в судове засідання, та від нього не надходило заяв про розгляд справи за його відсутності, суд залишає заяву без розгляду.
Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 62, 131, 223, 257, 258, 259, 354, 355 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк до ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за договором овердрафту - залишити без розгляду.
Відповідно до п. 15.5 розділу XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2018 |
Оприлюднено | 28.03.2018 |
Номер документу | 72991085 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Макаренко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні