Ухвала
від 26.03.2018 по справі 329/237/18
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 329/237/18

Провадження № 2/329/132/2018

УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю

26 березня 2018 року смт Чернігівка

Суддя Чернігівського районного суду Запорізької області Богослов А.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «НПК Атланта» до ОСОБА_1, третя особа - приватний нотаріус Маріупольського міського нотаріального округу Донецької області, про розірвання договору купівлі- продажу нерухомого майна, повернення та визнання права власності на таке майно, а також зняття заборони відчудження майна, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Чернігівського районного суду Запорізької області з позовом до ОСОБА_1, в якому просить розірвати договір купівлі-продажу нерухомого майна, реєстрацій номер 5044 від 09.12.2014, укладений між ТОВ «НПК Атланта» та ОСОБА_1, повернути ТОВ «НПК Атланта» , передане нерухоме майно за цим договором та зняти заборону відчуження з нерухомого майна за договором.

Відповідно до копії договору купівлі продажу від 09.12.2014, укладеного між ТОВ «НПК Атланта» та ОСОБА_1, предметом зазначеного договору є нерухоме майно, а саме: приміщення штучного запліднення загальною площею 447,2 кв.м., погрузочна рампа площею 198,4 кв.м., свинокомплекс (свинарник №1,2,3,4,5), яке розташоване за адресою: Донецька область, Шахтарський район, с. Шевченко на земельній ділянці Розівської сільської ради Шахтарського району Донецької області.

Згідно ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Відповідно пунктів 41,42 Постанови пленуму вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» від 01.03.2013 № 3 перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність (стаття 114 ЦПК в редакції, яка діяла на той час) є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Місцезнаходження нерухомого майна має бути підтверджено документально. У разі конкуренції правил підсудності (наприклад, при об'єднанні позовів, на один з яких поширюється дія правила про виключну підсудність) мають застосовуватися правила виключної підсудності. Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 114 ЦПК в редакції, яка діяла на той час). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно.

Таким чином, вищевказана позовна заява подана з порушенням правил підсудності. Позовна заява мала подаватися до Шахтарського міськрайонного суду Донецької області.

Відповідно до Розпорядження Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року № 2710/38-14 Про визначення територіальної підсудності справ територіальна підсудність цивільних справ, що були підсудні Шахтарському міськрайонному суду Донецької області визначена та закріплена за Бердянським міськрайонним судом Запорізької області.

Відповідно до п.1ч.1, ч. 3 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Таким чином, на підставі вищевикладеного, приходжу до висновку, що позовна заява не підсудна Чернігівському районному суду Запорізької області, а підлягає передачі до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.30, 31ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «НПК Атланта» до ОСОБА_1, третя особа - приватний нотаріус Маріупольського міського нотаріального округу Донецької області, про розірвання договору купівлі продажу та повернення майна,зі всіма доданими до неї документами передати з Чернігівського районного суду Запорізької області на розгляд до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області .

Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з дня її остановлення через Чернігівський районний суд Запорізької області до апеляційного суду Запорізької області.

Суддя А.В. Богослов

СудЧернігівський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення26.03.2018
Оприлюднено28.03.2018
Номер документу72993351
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —329/237/18

Рішення від 30.07.2018

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Вірченко О. М.

Рішення від 30.07.2018

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Вірченко О. М.

Ухвала від 04.06.2018

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Вірченко О. М.

Ухвала від 14.05.2018

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Вірченко О. М.

Ухвала від 26.03.2018

Цивільне

Чернігівський районний суд Запорізької області

Богослов А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні