УХВАЛА
28 березня 2018 року
Київ
справа №808/3385/14
адміністративне провадження №К/9901/40667/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Пасічник С.С., суддів Васильєвої І.А., Юрченко В.П., перевіривши касаційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 08.12.2017 у справі №808/3385/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Запорізький титано-магнієвий комбінат" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
УСТАНОВИВ:
19.03.2018 до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла зазначена касаційна скарга.
Водночас, відповідно до підпункту 14 пункту 1 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в редакції, яка набрала чинності 15.12.2018 судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.
Частиною 2 статті 212 КАС України в редакції, чинній на час ухвалення апеляційним судом оскаржуваного рішення визначено, що касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
У даному випадку, оскаржувана ухвала апеляційного суду постановлена 08.12.2017, а тому, з урахуванням положень підпункту 14 пункту 1 Розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України, статей 103, 212, 254 КАС України в редакції, чинній до 15.12.2018, останнім днем строку касаційного оскарження є 28.12.2017, натомість касаційна скарга подана до Верховного Суду 16.03.2018 року згідно відбитку штемпеля відділення поштового зв'язку на конверті.
У касаційній скарзі та доданому до неї клопотанні Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, порушуючи питання про поновлення строку касаційного оскарження, посилається, як на поважні підстави його пропуску, на те, що вже звертався з касаційною скаргою на це саме судове рішення, яка, однак, ухвалою Верховного Суду від 01.03.2018 повернута особі, яка її подала відповідно до пункту 1 частини 5 статті 332 КАС України, при цьому, копія оскаржуваного рішення апеляційного суду надійшла до податкового органу лише 16.01.2018, на підтвердження чого додано копію супровідного листа Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду з відбитком штампу реєстрації вхідної кореспонденції.
Разом з тим, відмітка про реєстрацію вхідної кореспонденції на супровідному листі засвідчує лише дату реєстрації відповідного документа в канцелярії суб'єкта владних повноважень і не може беззаперечно свідчити про дату фактичного отримання копії оскаржуваного рішення апеляційного суду.
Відтак, скаржникові необхідно надати належні, допустимі, достовірні та достатні докази на підтвердження дати отримання рішення суду апеляційної інстанції (конверт, в якому надійшло поштове відправлення з вкладеним рішенням суду апеляційної інстанції або належними чином засвідчена копія такого конверту; довідка відділення поштового зв'язку тощо).
За наведених обставин та в обсязі наданих відповідачем доказів, вказані ним підстави пропуску строку касаційного оскарження судового рішення не можна визнати поважними.
Окрім цього, касаційна скарга не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 КАС України, оскільки, всупереч приписам частини 4 цієї статті, не додано документ про сплату судового збору.
Так, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674-VI).
Відповідно до підпункту 5 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 1762 гривні.
У касаційній скарзі порушується питання про скасування ухвали апеляційного суду, якою відмовлено у відкритті апеляційного провадження у справі.
Таким чином, розмір судового збору за подання до суду цієї касаційної скарги становить 1762 гривні.
За правилами частини другої статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, яка передбачає, у такому випадку, залишення останньої без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Частиною третьою цієї ж статті встановлено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи викладене та керуючись статтею 332 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 08.12.2017 у справі №808/3385/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Запорізький титано-магнієвий комбінат" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Встановити особі, що подала касаційну скаргу, десятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення зазначених недоліків касаційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя - доповідач С.С. Пасічник
Судді: І.А. Васильєва
В.П. Юрченко
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2018 |
Оприлюднено | 30.03.2018 |
Номер документу | 73043371 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Пасічник С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні