Справа №: 671/489/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 березня 2018 року м. Волочиськ
Волочиський районний суд Хмельницької області в особі судді Павлової А.С., отримавши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Холодецької сільської ради, Волочиської районної державної адміністрації про визнання права на земельну частку (пай), -
ВСТАНОВИЛА:
27 березня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Холодецької сільської ради, Волочиської районної державної адміністрації про визнання права на земельну частку (пай).
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У поданій позовній заяві позивач не зазначив власного ідентифікаційного коду, як і ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідачів до яких він пред'явив позов.
Крім того, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Позивачем відповідачами зазначено Холодецьку сільську раду та Волочиську районну державну адміністрацію, однак не сформульовано зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Також, відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Як вбачається з позовної заяви поданої ОСОБА_1, у ній вказаний розрахунок відсутній.
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. А відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач у позовній заяві зазначив, що в 1990 році він був прийнятий в члени колгоспу, а в серпні 1990 року правлінням колгоспу направлений на навчання у Чорноострівське ПТУ, однак при цьому не надав жодних доказів на підтвердження цих обставин, як і не заявляв жодних клопотань про їх витребування.
Звертаю увагу, що клопотання про витребування доказів має відповідати вимогам ч. 2 ст. 84 ЦПК України.
Також, позивач послався як на доказ тієї обставини, що він був членом колгоспу ім. Дзержинського, на належне йому Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного с/г підприємства.
Суд, керуючись п. 5 ч. 5 ст. 12 ЦПК України роз'яснює позивачу, що у даному спорі визначальною обставиною, яку йому слід довести - це те, що він був членом колгоспу саме на час передачі у колективну власність землі - 28.09.1993.
Однак ОСОБА_1 в позовній заяві не зазначено та не надано жодного доказу, які б це підтверджували.
Крім того, позивачем не надано суду жодних доказів того, що КСП ім. Дзержинського є правонаступником колгоспу ім. Дзержинського.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Холодецької сільської ради, Волочиської районної державної адміністрації про визнання права на земельну частку (пай) - залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків тривалістю десять днів з дня отримання ухвали.
У випадку невиконання вказаних вимог суду, дана позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Павлова А.С.
Суд | Волочиський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2018 |
Оприлюднено | 30.03.2018 |
Номер документу | 73058843 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Волочиський районний суд Хмельницької області
Павлова А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні