Ухвала
від 02.04.2018 по справі 906/235/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"02" квітня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/235/18

Господарський суд Житомирської області у складі судді Вельмакіної Т.М.,

перевіривши матеріали позовної заяви

Державного підприємства "Бердичівське лісове господарство" (с. Хмелище, Бердичівський район, Житомирська область)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГНО" (м.Житомир)

про стягнення 44807,19 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Бердичівське лісове господарство" звернулось до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ГНО" 44807,19 грн., з яких 30000,00 грн основного боргу, 3100,00грн штрафу, 5698,32 грн пені, 963,00грн 3% річних та 5045,87грн інфляційних.

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та оглянувши додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі за позовною заявою Державного підприємства "Бердичівське лісове господарство" № 14/337 від 26.03.2018, з огляду на наступне.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України (у редакції від 15.12.2017) встановлено вимоги щодо змісту позовної заяви, серед яких вона повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Всупереч вищенаведеного, в позовній заяві Державного підприємства "Овруцьке лісове господарство" відсутнє будь яке підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

До того ж, приписами п.1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" від 05.03.2009 №270 (зі змінами і доповненнями) передбачено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Згідно з п.п. 59, 61 зазначеної Постанови внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разi приймання внутрiшнiх поштових вiдправлень з оголошеною цiннiстю з описом вкладення бланк опису заповнюється вiдправником у двох примiрниках. Працiвник поштового зв'язку повинен перевiрити вiдповiднiсть вкладення опису, розписатися на обох його примiрниках i проставити вiдбиток календарного штемпеля. Один примiрник опису вкладається до поштового вiдправлення, другий видається вiдправниковi. На примiрнику опису, що видається вiдправниковi, працiвник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового вiдправлення.

З вищенаведеного вбачається, що належним доказом відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів є о п и с в к л а д е н ь у поштовий конверт та документ, який підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Позивачем до позовної заяви додано фіскальний чек та опис вкладень у поштовий конверт, в якому зазначено про направлення на адресу відповідача позовної заяви № 14/337 від 26.03.2018 з додатками.

Натомість, вказаний опис не може бути прийнятий судом як належний доказ направлення відповідачу всіх позовних матеріалів, оскільки не містить п е р е л і ку додатків, зазначених у позовній заяві.

Тобто, належних доказів направлення відповідачу к о п і й д о д а т к і в до п о з о в н о ї з а я в и, позовні матеріали не містять.

Згідно ст. 7 ГПК України, правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.

Тобто, обов'язковість виконання вимог закону покладається без виключення на всіх учасників судового процесу.

Відповідно до п.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху

Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду відповідну письмову заяву із зазначенням дати та номеру справи, а також надати належні докази направлення відповідачу доданих до позовної заяви матеріалів.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Державному підприємству "Бердичівське лісове господарство" протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.

3. Роз'яснити Державному підприємству "Бердичівське лісове господарство" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Вельмакіна Т.М.

1 - до матеріалів позовної заяви;

2 - заявнику ( рек. з пов.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення02.04.2018
Оприлюднено02.04.2018
Номер документу73096584
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/235/18

Ухвала від 30.10.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Рішення від 12.07.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 12.06.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 14.05.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 17.04.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 02.04.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні