КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/1327/18
Провадження № 2/552/653/18
У Х В А Л А
02.04.2018 року Київський районний суд м. Полтави у складі:
Головуючого судді Кузіної Ж.В.
При секретарі Павленко Л.М.
За участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Позика про визнання договорів недійсними,-
ВСТАНОВИВ:
У судовому засіданні представником відповідача ОСОБА_3 заявлено клопотання про залишення позовної заяви без розгляду згідно п.6 ч.1 ст. 257 ЦПК України, оскільки сторони у договорі № 003784 від 22 вересня 2017 року визначили, що усі спори, що виникають підлягають вирішенню та розгляду у Постійно діючому Третейському суді Феміда при Асоціації Міжрегіональне об'єднання підприємств Тріада .
Суд, заслухавши думку позивача ОСОБА_1 та представника позивача ОСОБА_2, які заперечують щодо заявленого клопотання, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Згідно п.6 ч.1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо між сторонами укладено угоду про передачу спору на вирішення до третейського суду, і від відповідача не пізніше початку розгляду справи по суті, але до подання ним першої заяви щодо суті спору надійшли заперечення проти вирішення спору в суді, якщо тільки суд не визнає, що така угода є недійсною, втратила чинність або не може бути виконана.
У рішенні Конституційного Суду України від 10 січня 2008 року № 1-рп/2008 у справі№ 1-3/2008 (справа про завдання третейського суду) зазначено, що відповідно до чинного законодавства підвідомчий суду загальної юрисдикції спір у сфері цивільних і господарських правовідносин може бути передано його сторонами на вирішення третейського суду, крім випадків, встановлених законом (ст. 12 ГПК України ), ст. 6 Закону України Про третейські суди ). Гарантуючи право на судовий захист з боку держави, Конституція України водночас визнає право кожного будь-якими не забороненими законом засобами захистити свої права і свободи від порушень і протиправних посягань (ч. 5 ст. 55 Конституції України ). Це конституційне право не може бути скасоване або обмежене (ч. 2 ст. 22 , ст. 64 Конституції України ).
При цьому, Закон України Про третейські суди передбачає виключно право, а не обовязок сторін на звернення до цього суду. Окрім того, необхідна наявність волі обох сторін для виникнення у третейського суду підстав для розгляду спору по суті. При відсутності волі, в даному випадку, позивача, на звернення до третейського суду, чинне законодавство України жодним чином не позбавляє його права на звернення до господарського суду.
Таким чином, позивач використала своє право та звернулась до Київського районного суду м. Полтави з даним позовом, а тому її право не може бути обмежене.
За таких обставин , клопотання не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 257, 260 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволені клопотання представника відповідача ОСОБА_3 про залишення позовної заяви без розгляду відмовити.
Головуючий Ж.В.Кузіна
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2018 |
Оприлюднено | 03.04.2018 |
Номер документу | 73112062 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Кузіна Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні