Ухвала
від 02.04.2018 по справі 474/260/18
ВРАДІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 474/260/18

Провадження № 2/474/125/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02.04.18 року смт. Врадіївка

Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сокол Ф.Г. під час вирішення питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Миколаївської обласної державної адміністрації про визнання пропущеного строку звернення з листом-повідомленням про поновлення договору оренди водного об'єкта таким, як пропущений з причин, що не залежали від орендарів, визначення додаткового строку для звернення до орендодавця з листом-повідомленням про поновлення договору оренди водного об'єкту -

встановив:

30.03.2018р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (далі - позивачі) звернулася до суду із позовом до Миколаївської обласної державної адміністрації, в якому просять:

- визнати пропущений ними (як орендарями) строк звернення до Миколаївської обласної державної адміністрації (як орендодавця) з листом-повідомленням про поновлення договору № 5/2007 на оренду земель водного фонду (водного об'єкту) від 26.12.2007р. (зі змінами та доповненнями), таким, як пропущений з причин, що не залежали від позивачів;

- визначити їм (орендарям) додатковий строк в 3 (три) місяці для звернення до Миколаївської обласної державної адміністрації (як орендодавця) з листом-повідомленням про поновлення терміну дії договору № 5/2007 на оренду земель водного фонду (водного об'єкту) від 26.12.2007р., зареєстрованого в Миколаївській регіональній філії «Центр ДЗК» , запис в Державному реєстрі земель від 28.12.2007р. (зі змінами та доповненнями); земельна ділянка кадастровий номер 4822384500:02:000:0694, місце розташування: Миколаївська область, Врадіївський район, Сирівська сільська рада, площею 3,4014 га, цільове призначення: для рибогосподарських потреб, категорія земель: землі водного фонду, форма власності - державна, який було укладено між Врадіївською районною державною адміністрацією Миколаївської області та громадянами ОСОБА_1 і ОСОБА_2.

Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

У відповідності до ч.ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Частиною 1 ст. 13 ЦПК України визначено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч. 1, п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

Водночас, позивачами під час звернення до суду з позовом вказаних приписів ст. 175 ЦПК України не дотримано.

Так, зокрема в позовній заяві, з посиланням на приписи ч. 2 ст. 16 ЦПК України, зазначено зміст позовних вимог, однак жодними чином не обґрунтовано, що спосіб захисту цивільних прав та інтересів обраний позивачами встановлений договором, законом, судом у визначених законом випадках, а також не суперечить вимогам закону.

Частиною 4 ст. 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У відповідності до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ст. 7 Закону України «Про Держаний бюджет України на 2018 рік» , прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у для працездатних осіб з 1 січня 2018 року становить 1 762 грн. 00 коп.

У відповідності до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» , ставка судового збору за позовну вимогу немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у грошовому еквіваленті становить 704 грн. 80 коп.

При чому, відповідно до ч.ч. 3 та 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» , у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

З контексту позовної заяви слідує, що кожним з позивачів поставлено по дві вимоги майнового характеру до відповідача, а саме: визнати пропущений строк звернення з листом-повідомленням про поновлення договору таким, як пропущений з причин, що не залежали від позивачів; визначити додатковий строк в 3 (три) місяці для звернення з листом-повідомленням про поновлення терміну дії договору.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачами до останньої додано лише докази сплати ОСОБА_2 судового збору за одну вимогу немайнового характеру в розмірі 704 грн. 80 коп., однак не додано доказів на підтвердження сплати судового збору ОСОБА_2 за другу вимогу немайнового характеру та ОСОБА_1 за дві вимоги немайнового характеру.

В свою чергу, ст. 5 Закону України «Про судовий збір» визначено категорії осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, а ст. 8 вказаного Закону та ст. 136 ЦПК України визначено підстави та порядок відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

Таким чином, позивачами, в порушення приписів ст.ст. 175 та 177 ЦПК України, не зазначено підстави звільнення від сплати судового збору, не подано клопотання, заяви про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору чи доказів сплати судового збору в порядку та розмірі визначених Закону України «Про судовий збір» .

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Згідно ч.ч. 1 та 4 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

В позовній заяві позивачами зазначено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Врадіївську районну державну адміністрацію в Миколаївській області, однак жодним чином не обумовлено вимогу щодо залучення останньої до участі у справі, а також не зазначено яким чином рішення у справі може вплинути на права або обов'язки третьої особи щодо однієї зі сторін, що в свою чергу, позбавляє суд можливості належним чином вирішити питання щодо необхідності залучення до участі у справі третьої особи .

Враховуючи вищевикладене в сукупності, є законні підстави для залишення вказаної позовної заяви без руху з наданням позивачам строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 53, 175, 177, 259, 260, 353 ЦПК України, -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Миколаївської обласної державної адміністрації про визнання пропущеного строку звернення з листом-повідомленням про поновлення договору оренди водного об'єкта таким, як пропущений з причин, що не залежали від орендарів, визначення додаткового строку для звернення до орендодавця з листом-повідомленням про поновлення договору оренди водного об'єкту - залишити без руху та надати позивачу для усунення недоліків строк 5 днів, який рахується з моменту отримання позивачами ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачам виконати вимоги ухвали суду щодо зазначення: обґрунтування, що спосіб захисту цивільних прав та інтересів обраний позивачами встановлений договором, законом, судом у визначених законом випадках, а також не суперечить вимогам закону; зазначення підстав звільнення від сплати судового збору, подання клопотання, заяви про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору чи доказів сплати судового збору в порядку та розмірі визначених Закону України «Про судовий збір» ; висловлення свого волевиявлення щодо залучення до у часті у справі третьої особи, без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, а також зазначення, яким чином рішення у справі може вплинути на права або обов'язки третьої особи щодо однієї зі сторін.

У випадку не виконання вимог ухвали у зазначений суддею строк, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали направити позивачам - ОСОБА_1 (провулок Затишний, буд. 15, с. Сирове Врадіївського району Миколаївської області, 56310) та ОСОБА_2 (вул. Центральна, буд. 12, с. Сирове Врадіївського району Миколаївської області, 56310).

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Ф.Г. Сокол

СудВрадіївський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення02.04.2018
Оприлюднено03.04.2018
Номер документу73115951
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —474/260/18

Рішення від 19.06.2018

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Рішення від 19.06.2018

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Ухвала від 04.06.2018

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Ухвала від 18.04.2018

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Ухвала від 02.04.2018

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні