ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
10.04.2018 Справа № 912/3859/17
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Чимбар Л.О. (доповідач),
суддів Березкіна О.В., Вечірко І.О.
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення господарського суду Кіровоградської області від 20.02.2018р. у справі №912/3859/17 (суддя Кабакова В.Г.), повний текст складено 27.02.2018р.
за позовом Селянського фермерського господарства "Роксолана", смт Петрове, Кіровоградська область
до відповідача ОСОБА_1 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, м. Кропивницький
про визнання укладеною додаткову угоду,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 20.02.2018р. позов задоволено частково.
Визнано укладеною між ОСОБА_1 управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області та Селянським фермерським господарством "Роксолана", в особі керівника ОСОБА_2, додаткову угоду до договору оренди землі від 29 листопада 2007 року, зареєстрованого у ДП Кіровоградська регіональна філія "Центр ДЗК при Держкомітеті по земельних ресурсах" в Долинському районі, запис у державному реєстрі земель від 14.12.2007, книга №4 за № 77, на той самий строк та на тих самих умовах, які були передбачені договором оренди землі в редакції:
"ДОДАТКОВА УГОДА
про поновлення договору оренди землі від 29.11.2007 року (зареєстрованого у ДП Кіровоградська регіональна філія "Центр ДЗК при Держкомітеті по земельних ресурсах" в Долинському районі, запис у державному реєстрі земель від 14.12.2007, книга №4 за № 77
м. Долинська
Кіровоградська область ___
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, від імені якого діє,
1. Поновити договір оренди землі від 29.11.2007 року (зареєстрований у ДП Кіровоградська регіональна філія "Центр ДЗК при Держкомітеті по земельних ресурсах" в Долинському районі, запис у державному реєстрі земель від 14.12.2007, книга №4 за № 77) терміном на 10 (десять) років.
2. Замінити у всіх частинах і пунктах договору означення органу державної влади, який виступає Орендодавцем, з Долинської районної державної адміністрації на Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у зв'язку з переходом повноважень щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування, згідно із статтею 122 Земельного кодексу України.
3. Всі інші умови вищезгаданого договору не обумовлені даною угодою, залишаються незмінними.
4. Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди землі від 29.11.2007 року (зареєстрованого у ДП Кіровоградська регіональна філія "Центр ДЗК при Держкомітеті по земельних ресурсах" в Долинському районі, запис у державному реєстрі земель від 14.12.2007, книга №4 за № 77).
5. Додаткова угода укладена у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, одна з яких знаходиться у "Орендодавця" - ОСОБА_1 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, другий - у "Орендаря" - Селянського фермерського господарства "Роксолана", третій - в органі, який провів державну реєстрацію.
РЕКВІЗИТИ СТОРІН:
Орендодавець Орендар
Головне управління Держгеокадастру Селянське фермерське господарство
у Кіровоградській області "РОКСОЛАНА", в особі голови ОСОБА_2
25030, м.Кропивницький, ОСОБА_3,
вулиця Академіка Корольова, буд. 26 ідентифікаційний код юридичної особи
місцезнаходження: 28300, Кіровоградська
область, смт. Петрове,
вулиця Степова, буд 1А
ПІДПИСИ СТОРІН:
Орендодавець Орендар
Начальник управління Держгеокадастру
У Кіровоградській області
У задоволенні позову в іншій частині відмлено.
Відповідач, не погоджуючись з прийнятим рішенням, звернувся до Дніпропетровського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою в якій просить рішення скасувати та відмовити в задоволені позову.
За змістом пункту 3 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, зокрема, додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
В статті 259 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Але, як вбачається з доданих до апеляційної скарги документів, скаржником не надано доказів направлення копії апеляційної скарги позивачу.
За положеннями п. 2 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Відповідно до частини третьої вказаної норми до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
В порушення зазначеної норми скаржником не додано належних у розумінні статті 76 Господарського процесуального кодексу України доказів сплати судового збору у встановлених чинним законодавством порядку та розмірі.
Водночас апелянтом у тексті апеляційної скарги заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке ніяким чином не мотивоване.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлені Законом України „Про судовий збір» , який набрав чинності 01.11.2011.
До вказаного Закону Законом України "Про судовий збір" №2147-VIII від 03.10.2017, що набрав чинності з 15.12.2017, було внесено зміни.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України „Про судовий збір" в редакції Закону України №2147-VIII від 03.10.2017враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Враховуючи, що скаржник, Головне управління Національної поліції в Одеській області, згідно з положеннями статті 8 Закону України Про судовий збір (в редакції станом на момент подання апеляційної скарги) не підпадає під категорію осіб, яким суд, враховуючи майновий стан, може своєю ухвалою за їх клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору, а позов не спрямований на захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю, підстави задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке викладене в прохальній частині апеляційної скарги, відсутні.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктами 2.1., 2.2. частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. 2.4. ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідачем не надано доказів сплати судового збору в розмірі 2400грн.
Відповідно до ст. 174, ч.ч. 2, 3 ст. 260 ГПК України апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, залишається без руху.
За таких обставин, апеляційна скарга відповідача підлягає залишенню без руху із наданням апелянту строку для усунення вищезазначених недоліків.
Якщо апелянт не усунув недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася з апеляційною скаргою.
Керуючись ст.ст. 174, 234, 235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити ОСОБА_1 управлінню Держгеокадастру у Кіровоградській області в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
2. Апеляційну скаргу ОСОБА_1 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення господарського суду Кіровоградської області від 20.02.2018р. у справі №912/3859/17 - залишити без руху , надавши апелянту строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги зазначених у мотивувальній частині .
3. Попередити, що у випадку не усунення у встановлений термін недоліків, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 ГПК України.
4. Копію ухвали надіслати учасникам судового провадження.
Головуючий суддя Л.О. Чимбар
Суддя О.В. Березкіна
Суддя І.О. Вечірко
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2018 |
Оприлюднено | 13.04.2018 |
Номер документу | 73255743 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чимбар Любов Олексіївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чимбар Любов Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні