Справа №705/1327/18
2/705/1329/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 квітня 2018 року місто Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Корман О.В., вивчивши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення нікчемності заповіту як розпорядження на випадок смерті,
В С Т А Н О В И В:
До Уманського міськрайонного суду Черкаської області звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про встановлення нікчемності заповіту як розпорядження на випадок смерті.
Вивченням позовної заяви та доданих до неї документів, встановлено, що позивачем не дотримано вимоги ст.175, ст.177 ЦПК України.
Пункт 5 ч.3 ст.175 ЦПК України визначає, що позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У позовній заяві позивач виклав певні обставини, проте не зазначив докази, якими такі обставини підтверджуються. Це стосується таких обставин: набуття заповідачем у 2012 році земельної ділянки після смерті його матері; смерті ОСОБА_3 5 липня 2017 року; про те, що перед смертю ОСОБА_3 не залишав місця свого проживання.
У відповідності до п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
До позовної заяви позивачем додано копії документів, проте не зазначено, чи наявні у нього чи у інших осіб оригінали таких документів.
Крім того, перелік доказів, які додаються до позовної заяви, виконаний таким дрібним шрифтом, що унеможливлює його прочитання.
Згідно п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
У позовній заяві відсутній такий розрахунок або ж твердження про те, що позивач не поніс і не очікує понести судові витрати у зв'язку з розглядом справи.
Згідно ч.1, ч.5 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, а також всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
У відповідності до вимог ч.2, ч.4, ч.5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Правильність копій документів, які додані до позовної заяви, засвідчена чиїмось підписом, при цьому не зазначена дата засвідчення та прізвище і ініціали особи, чиїм підписом виконано засвідчення. Враховуючи те, що позивач не вказав у позовній заяві про те, які документи у нього наявні в оригіналах, суддя позбавлений можливості перевірити правильність засвідчення всіх документів.
Також до позовної заяви не додано докази на підтвердження обставин, зазначених у позовній заяви щодо набуття заповідачем у 2012 році земельної ділянки після смерті його матері, а також щодо того, що перед смертю ОСОБА_3 не залишав місця свого проживання.
Крім того, у переліку доказів, які додаються до позовної заяви, зазначено копію витягу №49877185 в спадковому реєстрі. Витяг з таким номером до позовної заяви і її копій не долучений.
Згідно вимог ч.1, ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу необхідно у строк, визначений судом, усунути недоліки позовної заяви, які викладені вище в цій ухвалі, шляхом оформлення позовної заяви та її копій в новій редакції, додати докази, які підтверджують всі обставини, викладені у позовній заяві, засвідчені належним чином (з урахуванням кількості відповідачів та третіх осіб).
Керуючись ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення нікчемності заповіту як розпорядження на випадок смерті, залишити без руху.
Визначити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - два дні з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачеві, що якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві
Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Суддя О.В. Корман
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2018 |
Оприлюднено | 13.04.2018 |
Номер документу | 73273390 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Корман О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні