Ухвала
від 10.04.2018 по справі 910/4079/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

10.04.2018Справа № 910/4079/18

Суддя Гумега О.В., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Імпорт"

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Інтеравто"

про стягнення 8 183,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Імпорт" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Інтеравто" про стягнення 8183,00 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви № 02/04 від 02.04.2018 (вх. № 4079/18 від 04.04.2018), суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити, зокрема: 2) повне найменування (для юридичних осіб) ... сторін; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, позивачем не дотримано вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не зазначено повного найменування юридичної особи позивача. Так, фактично у позовній заяві вказано скорочене найменування організаційно-правової форми позивача (ТОВ "Авто-Імпорт"), тоді як відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повним найменуванням юридичної особи позивача є Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Імпорт".

Позивачем не дотримано вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не зазначено повного викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме. В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що договірні правовідносин між ним та відповідачем виникли на підставі усної домовленості, а поставка спірного товару підтверджується зареєстрованою податковою накладною. Разом з тим, позовна заява не містить жодних пояснень, в тому числі з посиланням на відповідні правові підстави, які б підтверджували, що податкова накладна відноситься до первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції з передачі товару.

Позивачем не дотримано вимог п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не вказано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи (при тому, що інтереси позивача представляє адвокат Солдаткін О.С. на підставі Договору № 50 про надання правової допомоги від 05.01.2018).

Позивачем не дотримано вимог п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не вказано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано без додержання вимог п.п. 2, 5, 9, 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має вказати повне найменування юридичної особи позивача; надати пояснення, в тому числі з посиланням на відповідні правові підстави, які б підтверджували, що податкова накладна відноситься до первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції з передачі товару; зазначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; подати підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- зазначення повного найменування юридичної особи позивача;

- надання пояснень, в тому числі з посиланням на відповідні правові підстави, які б підтверджували, що податкова накладна відноситься до первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції з передачі товару;

- зазначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;

- подання підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали.

4. Звернути увагу позивача, що виконання ним вимог ухвали суду у строк, встановлений судом, доводиться саме позивачем

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 10.04.2018 та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В.Гумега

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.04.2018
Оприлюднено12.04.2018
Номер документу73276926
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/4079/18

Рішення від 21.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 08.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 27.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 19.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 10.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні