ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
10 квітня 2018 року Справа № 915/299/18
м. Миколаїв.
Суддя Господарського суду Миколаївської області Коваль C.М.,
розглянувши матеріали
позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Агропросперіс Трейд”
57233, вул. Чапаєва, 43, с. Грейгово, Жовтневий район, Миколаївської області;
Третя особа яка заявляє самостійні вимоги: Товариство з обмеженою відповідальністю “БІЛОПІЛЛЯ АГРОСВІТ”, 41800, вул. Соборна, буд. 10, м.Білопілля, Субської області,
про зобов'язати виконати умови договору № 120/НК-16 від 05.07.2016, –
В С Т А Н О В И В:
Товариством з обмеженою відповідальністю (ТОВ) “Агропросперіс Трейд” пред'явлено позов (від 03.04.2018) до товариства з обмеженою відповідальністю “Морський спеціалізований порт “Ніка-Тера”, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги ТОВ “БІЛОПІЛЛЯ АГРОСВІТ” з вимогою: “зобов'язати ТОВ “Морський спеціалізований порт “Ніка-Тера” виконати умови Договору № 120/НК-16 від 05.07.2016 року та на письмову вимогу ТОВ “Агропросперіс Трейд”провести завантаження на морське судно, яке буде вказано у вимозі, кукурудзи 3-го класу в кількості 30191 кг, яка знаходиться в експортній квоті ТОВ «Агропросперіс Трейд», власником та експортером якої є ТОВ «БІЛОПІЛЛЯ АГРОСВІТ”. А також відшкодувати судовий збір за подання позовної заяви.
Дана позовна заява не може бути прийнятою і її належить залишити без руху у зв'язку з таким.
Згідно процесуального законодавства, позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог, а також зазначення доказів, що підтверджують указані обставини, правові підстави позову; (п.п. 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Положеннями ч. 1. ст. 49 ГПК України встановлено, що треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.
Отже, з метою захисту свого права, третя особа, яка вважає, що саме їй належить право на предмет спору може звернутися до господарського суду, який розглядає справу, з заявою про вступ у справу як третя особа з самостійною вимогою на предмет спору.
Треті особи, які заявляють самостійні вимог щодо предмету спору, користуються всіма правами і несуть усі обов'язки позивач, а також до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, в якій відкрито провадження, застосовуються положення статті 180 цього Кодексу (ч.ч. 3, 5 ст. 49 ГПК України).
Статтею 180 ГПК України унормовано наступне. Відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом. Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред'явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу. Зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої цієї статті, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
У позовній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю “Агропросперіс Трейд” не зазначено позовних вимог ТОВ “БІЛОПІЛЛЯ АГРОСВІТ” щодо предмету спору та не подано доказів сплати судового збору третьою особою за самостійні вимоги.
Згідно ч.ч. 1-4 ст. 174 ГКУ України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 174, 176, 234 ГПК України, –
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Агропросперіс Трейд” без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви, зазначеного у мотивувальній частині ухвали, – десять днів з дня вручення даної ухвали.
Звернути увагу позивача на те, що у випадку подання суду документів на усунення недоліків позову, до них належить додати докази направлення цих документів на адресу відповідача.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.М.Коваль.
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2018 |
Оприлюднено | 13.04.2018 |
Номер документу | 73277393 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні