КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@kia.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"10" квітня 2018 р. Справа№ Б13/041-11
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Сотнікова С.В.
суддів: Пантелієнка В.О.
Остапенка О.М.
розглянувши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Київській області
на ухвалу Господарського суду Київської області від 13.03.2018 (повна ухвала складена 15.03.2018, суддя Наріжний С.Ю.)
у справі №Б13/041-11
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Ласка лізинг"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиара" (код 31839309)
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Київської області від 19.08.2018 частково задоволено заяву ГУ ДФС у Київській області б/№, б/дати (вх. № 67/18), визнано грошові вимоги Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиара" у сумах: 3200,00 грн. - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 81271,03 грн. - 6 черга задоволення вимог кредиторів (в ліквідаційній процедурі), в іншій частині заяву відхилено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, ГУ ДФС у Київській області звернулось до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Київської області від 13.03.2018 в частині відхилення кредиторських вимог в сумі 16592,93 грн., включити кредиторські вимоги у розмірі 16592,93 грн. до реєстру кредиторів.
Також, скаржник просить відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги до моменту винесення по суті у зв'язку з відсутністю асигнувань на момент подання апеляційної скарги.
Клопотання про відстрочення сплати судового збору мотивовано тим, що станом на 27.02.2018 залишок асигнувань складає 4960 грн., що унеможливлює сплату судового збору за подання апеляційної скарги та підтверджується випискою по рахунках від 27.02.2018.
Згідно з ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Частиною 2 ст. 260 ГПК України встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу, відповідно до якої суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З доданих до апеляційної скарги документів вбачається, що до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Частиною 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Тобто, на підставі Закону України "Про судовий збір" суд може розстрочити/відстрочити сплату судового збору лише за заявою фізичних осіб - позивачів, у зв'язку з чим клопотання Головного управління ДФС у Київській області належить відхилити.
У підпункті 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" вказано, що за подання до господарського суду апеляційних скарг у справі про банкрутство ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні заяви.
Згідно з пп. 10 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом ставка судового збору становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тобто, за подання апеляційної скарги на ухвалу про визнання кредиторських вимог у справі про банкрутство ставка судового збору становить 3 (2*150%) розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 5286,00 грн.
Оскільки, апеляційна скарга подана без доказів сплати судового збору, тобто не відповідає вимогам, встановлених ст. 258 ГПК України, вона підлягає залишенню без руху із встановленням строку на усунення недоліків.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Оскаржувана ухвала постановлена 13.03.2018 та її повний текст складений 15.03.2018, ГУ ДФС у Київській області звернулось з апеляційною скаргою 29.03.2018, тобто з пропуском десятиденного строку, встановлений ч. 1 ст. 256 ГПК України.
В апеляційній скарзі скаржник вказує про отримання повної ухвали 19.03.2018, втім не порушує питання про поновлення пропущеного процесуального строку.
Частиною 3 статті 260 ГПК України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Отже, подання скарги із пропуском строку на апеляційне оскарження без клопотання про поновлення такого строку є самостійною підставою для залишення без руху апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст. 234, 258, ч. 2, 3 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Головного управління ДФС у Київській області про відстрочення сплати судового збору відхилити.
2. Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Київській області на ухвалу Господарського суду Київської області від 13.03.2018 у справі №Б13/041-11 залишити без руху.
3. Зобов'язати Головне управління ДФС у Київській області усунути недоліки апеляційної скарги шляхом подання доказів сплати судового збору в сумі 5286,00 грн. та клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Копію ухвали надіслати Головному управлінню ДФС у Київській області (03680, м. Київ, вул. Народного ополчення, 5а)
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання колегією суддів.
Повний текст ухвали складений та підписаний 12.04.2018.
Головуючий суддя С.В. Сотніков
Судді В.О. Пантелієнко
О.М. Остапенко
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2018 |
Оприлюднено | 17.04.2018 |
Номер документу | 73309709 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні