Справа № 755/4056/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" квітня 2018 р. . м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Савлук Т.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СМ-Городок , Товариства з обмеженою відповідальністю СМ-Городок-1 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю СМ Група , ОСОБА_2 про визнання позивача таким, що звільнений із займаної посади, тимчасово покласти обов'язки директора на іншу особу,
в с т а н о в и в:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СМ-Городок , Товариства з обмеженою відповідальністю СМ-Городок-1 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю СМ Група , ОСОБА_2 про визнання позивача таким, що звільнений із займаної посади, тимчасово покласти обов'язки директора на іншу особу.
Відповідно до ч.1 ст.2 Цивільного процесуального кодексу України Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною 1 статті 5 Цивільного процесуального кодексу України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Як передбачено у статті 232 Кодексу законів про працю України, безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення трудового договору, зміну дати і формулювання причини звільнення, оплату за час вимушеного прогулу або виконання нижче оплачуваної роботи, за винятком спорів працівників, вказаних у частині третій статті 221 і статті 222 цього Кодексу; працівників у питання застосування законодавства про працю, яке відповідно до чинного законодавства попередньо було вирішено власником або уповноваженим ним органом і виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації (підрозділу) в межах наданих їм прав.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Відповідно до положень ч.2 ст.50 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що участь у справі кількох позивачів і (або) відповідачів (процесуальна співучасть) допускається, якщо:
1) предметом спору є спільні права чи обов'язки кількох позивачів або відповідачів;
2) права та обов'язки кількох позивачів чи відповідачів виникли з однієї підстави;
3) предметом спору є однорідні права і обов'язки.
Відповідно до вимог пункту 5 ч.3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, серед іншого, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Виходячи зі змісту позовної заяви, позивачем пред'явлено спільний позов до відповідачів - Товариства з обмеженою відповідальністю СМ-Городок , Товариства з обмеженою відповідальністю СМ-Городок-1 , Товариства з обмеженою відповідальністю СМ Група , ОСОБА_2, однак не визначено, які саме позовні вимоги пред'являються до кожного із відповідачів, як і не наведено правових підстав для пред'явлення спільного позову до відповідачів - юридичних осіб, враховуючи предмет позову, який стосується відновлення трудових прав позивача.
Відповідно до вимог пункту 5 ч.3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, серед іншого, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн.)
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Виходячи з предмету спору, позивачем одночасно заявлено декілька окремих позовних вимог немайнового характеру - визнання ОСОБА_1 таким, що звільнений з посади директора ТОВ СМ-Городок на підставі ст.. 38 Кодексу законів про працю України з 07 грудня 2017 року; визнання ОСОБА_1 таким, що звільнений з посади директора ТОВ СМ-Городок-1 на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України з 07 грудня 2017 року; тимчасово покласти обов'язки директора ТОВ СМ-Городок на ОСОБА_2, який є керівником та підписантом юридичної особи ТОВ СМ Група до вирішення питання Загальними зборами учасників підприємства ТОВ СМ-Городок щодо призначення нового виконавчого органу та уповноважити ОСОБА_1 на подачу документів до органів реєстрації пов'язаних із внесенням змін до відомостей про юридичну особу ,а саме зміна керівника ТОВ СМ-Городок ; тимчасово покласти обов'язки директора ТОВ СМ-Городок-1 на ОСОБА_2, який є керівником та підписантом юридичної особи ТОВ СМ Група до вирішення питання Загальними зборами учасників підприємства ТОВ СМ-Городок-1 щодо призначення нового виконавчого органу та уповноважити ОСОБА_1 на подачу документів до органів реєстрації пов'язаних із внесенням змін до відомостей про юридичну особу ,а саме зміна керівника ТОВ СМ-Городок-1 , однак до позовної заяви не долучено докази сплати судового збору , що зумовлює залишення позову без руху та надання позивачу строку для усунення недоліків для надання доказів сплати судового збору.
На виконання ухвали суду позивач має надати оригінал платіжного документу про сплату судового збору в розмірі 704,80 грн., окремо за кожну позовну вимогу немайнового характеру.
Пільги щодо сплати судового збору, визначені у статті 5 Закону України Про судовий збір .
Звертаю увагу позивача, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. (п.п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір )
При зверненні з позовом до Дніпровського районного суду міста Києва судовий збір сплачується за наступними реквізитами: рахунок №31216206700005, МФО №820019, відкритий в ГУ ДКСУ в м. Києва, отримувач УДКСУ у Дніпровському районі м. Києва.
Відповідно до ч.1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд приходить до висновку, про необхідність залишення позовної заяви без руху та надати строк позивачу для усунення зазначених в ухвалі недоліків, оскільки позовна заява не відповідає вимогам процесуального закону.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СМ-Городок , Товариства з обмеженою відповідальністю СМ-Городок-1 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю СМ Група , ОСОБА_2 про визнання позивача таким, що звільнений із займаної посади, тимчасово покласти обов'язки директора на іншу особу.
Надати можливість позивачу виправити недоліки в строк не більше ніж десять днів з дня отримання позивачем ухвали, про що у вказаний термін надати суду документальні підтвердження.
Попереджаю, що у разі невиконання вимог суду щодо усунення вказаних недоліків, Ваша заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню.
С у д д я
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2018 |
Оприлюднено | 20.04.2018 |
Номер документу | 73489237 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Савлук Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні