Ухвала
від 20.04.2018 по справі 813/1351/18
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 813/1351/18

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

20 квітня 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержала матеріали адміністративного позову Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області до закладу ресторанного господарства Брудершафт ПП Євроенерго про застосування заходів реагування, -

у с т а н о в и л а:

Головне управління Держпродспоживслужби звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до закладу ресторанного господарства Брудершафт ПП Євроенерго про зупинення повністю виробництва (виготовлення) та реалізації продукції, надання послуг у закладі ресторанного господарства Брудершафт ПП Євроенерго у м. Львові по вул. Вірменській, 16 до усунення порушень законодавства, зазначених у приписі Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області № 205 від 15.12.2017 року в повному обсязі.

Відповідно до ч. 8 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п'яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Згідно з відміткою Львівського окружного адміністративного суду вказаний позов надійшов 12.04.2018 року за вх. № 9676, відтак, питання про відкриття провадження повинно було бути вирішеним до 17.02.2018 року включно.

У зв'язку з відсутністю судді на роботі в період з 13.04.2018 року по 19.04.2018 року включно (перебувала в стані тимчасової непрацездатності), питання про відкриття провадження вирішується у перший робочий день судді - 20.04.2018 року.

Відповідно до вимог ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.

Статтею 160 КАС України встановлено вимоги до форми та змісту позовної заяви.

Однак, дана позовна заява оформлена позивачем як «адміністративний позов» .

За вживаними у КАС України термінами, визначення яких наведено у статті 4 цього Кодексу, поняття адміністративний позов відсутнє.

Згідно з ч. 2, 3 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом.

Відповідно до ч. 10 ст. 44 КАС України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

В ході дослідження цього адміністративного позову та доданих документів, з'ясовано, що позивачем подано до Львівського окружного адміністративного суду ксерокопії адміністративних позовів, які, відповідно, містять ксерокопії підпису Начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області ОСОБА_1, що в свою чергу слід розцінювати як відсутність такого підпису, оскільки позивачем не подано до суду жодного оригіналу позовної заяви з оригіналом підпису його керівника.

З врахуванням викладеного, позивачу слід усунути такий недолік шляхом подання оригіналу документу - адміністративний позов, який містить оригінал підпису позивача станом на 22.03.2018 року.

Згідно з п.п. 2, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); - поштовий індекс; - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); - реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), - відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Так, у вказаній позовній заяві не зазначено офіційна електронна адреси або адреса електронної пошти відповідача, а якщо такі позивачу невідомі - про це не здійснено жодної відмітки

Позивач також не надав власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Статтею 94 КАС України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

Суддя зазначає, що позивачем не були виконані вимоги ст. 94 КАС України щодо письмових доказів доданих до позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 161 КАС України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до абзацу 27 п. 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

З аналізу зазначеної норми вбачається, що розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити зміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.

Зміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

В інформаційному листі Вищого адміністративного суду України № 2091/11/13-11 від 16.11.2011 року зазначено, що належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу та третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів повинен бути опис вкладення, з поштовим штемпелем, разом з розрахунковим документом.

З огляду на викладене та з урахуванням вимог ч. 2 ст. 161 КАС України, належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу по справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом.

До матеріалів справи долучено чек (не фіскальний чек) № ФН від НОМЕР_1 від 04.04.2018 року, однак не надано опису вкладення такого поштового відправлення.

Вказане свідчить, що позивачем допущено порушення процесуального закону при зверненні до суду.

Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 160 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 169, 243, 248 КАС України, суддя, -

у х в а л и л а:

1. Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області до закладу ресторанного господарства Брудершафт ПП Євроенерго про застосування заходів реагування залишити без руху, для усунення недоліків позовної заяви.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до канцелярії суду чи надіслання на адресу суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) таких документів:

- належним чином оформлених примірників позовної заяви, з врахуванням приписів п. 2, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України. У кількості для суду та відповідача;

- оригінал адміністративного позову № 7-1-13/2950 від 22.03.2018 року, який міститиме оригінал підпису ОСОБА_1;

- належним чином засвідчені копії усіх доказів доданих до матеріалів справи у кількості для суду та для відповідача;

- опис вкладення поштового відправлення, здійсненого 04.04.2018 року відповідно до чека № НОМЕР_1 (не фіскальний чек).

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Качур Р.П.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.04.2018
Оприлюднено22.04.2018
Номер документу73508846
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/1351/18

Рішення від 31.07.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Качур Роксолана Петрівна

Ухвала від 15.05.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Качур Роксолана Петрівна

Ухвала від 20.04.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Качур Роксолана Петрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні