Справа №: 653/1198/17
Провадження № 6/653/40/18
У Х В А Л А
іменем України
19 квітня 2018 року
Генічеський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Берлімової Ю.Г.,
за участю секретаря Митрохіної К.В.
представника заявника ОСОБА_1 - ОСОБА_2
прокурора Чернати К.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеськ заяву ОСОБА_1 про відстрочку виконання рішення по цивільній справі № 653/1198/17 за позовом керівника Генічеської місцевої прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Херсонської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів та звільнення земельної ділянки шляхом знесення самочинного будівництва ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернувся до суду із заявою про відстрочку виконання рішення по цивільній справі № 653/1198/17 за позовом керівника Генічеської місцевої прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Херсонської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів та звільнення земельної ділянки шляхом знесення самочинного будівництва .
Заява обґрунтована тим, 27 вересня 2017 року Генічеський районний суд Херсонської області постановив рішення по справі № 653/1198/17, яким зобов'язав його звільнити земельну ділянку державної власності з кадастровим номером 6522186500:11:002:0054, шляхом знесення самочинно зведеного будинку для відпочинку літ. 81 з підваїлом пд. . Рішення набрало чинності 01 лютого 2018 року.
16 березня 2018 року Генічеський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області виніс постанову про відкриття виконавчого провадження (серія ВП № 55997422) та надав йому строк у 10 робочих днів з моменту отримання постанови виконати рішення суду. Постанову він отримав 22 березня 2018 року.
Але, на теперішній час він перебуває на стаціонарному лікуванні в умовах денного стаціонару з гіпертонічною хворобою II ст., неускладненим гіпертензивним кризом, ДЕП II ст. з вестибулярним синдромом, гіпертрофією лівого шлуночку (за ЕКТ). Ця його хвороба являється тяжкою. Це підтверджується довідкою поліклініки Новотроїцької центральної районної лікарні від 26 березня 2018 року. Отже ця хвороба, на його думку, істотно ускладнює вчасне виконання рішення суду та навіть робить його неможливим.
В зв'язку з чим, просить відстрочити виконання рішення суду до його одужання, але не більше ніж до 27 вересня 2018 року.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 просила заяву задовольнити з підстав викладених у заяві.
Прокурор Черната К.О. у судовому засіданні заперечувала проти заяви про відстрочення виконання рішення суду оскільки відповідачем не доведений той факт, що його хвороба є тяжкою і яким чином вона перешкоджає виконанню рішення суду. Крім того, не зрозуміло, чому саме до 27 вересня 2018 року відстрочити виконання рішення суду.
Суд, заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріли справи, приходить до наступного.
З матеріалів справи вбачається, що 27 вересня 2017 року Генічеський районний суд Херсонської області постановив рішення по справі № 653/1198/17, яким зобов'язав ОСОБА_1 звільнити земельну ділянку державної, власності з кадастровим номером 6522186500:11:002:0054, шляхом знесення самочинно зведеного будинку для відпочинку літ. 81 з підваїлом пд. . Рішення набрало чинності 01 лютого 2018 року.
16 березня 2018 року Генічеський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області виніс постанову про відкриття виконавчого провадження (серія ВП № 55997422) та надав йому строк у 10 робочий днів з моменту отримання постанови виконати рішення суду. Постанову він отримав 22 березня 2018 року.
Згідно ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ст. 435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:
1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;
2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, її матеріальний стан;
3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003р. за №14 Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень виконавчого провадження , при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, встановлення або зміну способу й порядку його виконання потрібно мати на увазі, що їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визнає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключать виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Закон не містить переліку таких захворювань, він лише вказує, що воно повинно бути тяжким. Вважається, що тяжким визнається захворювання, за якого стан здоров'я боржника перешкоджає виконанню рішення суду.
Розмаїття захворювань припускає і різні способи посвідчення хвороби особи. Якщо факт хвороби очевидний, а її тяжкість і результат можуть бути встановлені лікуючим лікарем, то достатньо довідки. У тих випадках, коли лікар одноосібно не в змозі визначити природу захворювання, необхідна судово-медична експертиза.
Таким чином, фізична хвороба, на відміну від психічного розладу, може засвідчуватися: довідкою лікаря, який працює в медичному закладі; висновком судово-медичної експертизи.
Аналізуючи вищенаведене, суд вважає, що перебування боржника на стаціонарному лікуванні з вказаним діагнозом, не є винятковою підставою у розумінні ст. 435 ЦПК України для відстрочки виконання рішення суду, оскільки в довідці лікаря відсутнє посилання на тяжкість хвороби та термін лікування, що самостійно судом не може бути визначено.
Крім того, виконання рішення суду може бути виконане не особисто боржником, а передоручено іншим особам.
Отже, суд вважає, що заява боржника це фактично спосіб затягування виконання рішення суду, заява є необґрунтованою, належними доказами не підтверджена, тому за таких обставин в її задоволенні слід відмовити.
На підставі наведеного, керуючись ст . 435 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про відстрочку виконання рішення по цивільній справі № 653/1198/17 за позовом керівника Генічеської місцевої прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Херсонської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів та звільнення земельної ділянки шляхом знесення самочинного будівництва - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду до Генічеського районного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Генічеського районного суду ОСОБА_5
Суд | Генічеський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2018 |
Оприлюднено | 25.04.2018 |
Номер документу | 73588714 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Генічеський районний суд Херсонської області
Берлімова Ю. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні