Справа № 329/363/17
Провадження № 2-а/329/3/2018
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
25 квітня 2018 року смт Чернігівка
Чернігівський районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Богослова А.В., за участю:
секретаря судового засідання Силаєвої Т.М.,
позивача- Деркача ОСОБА_1,
відповідачів - Широкоярської сільської ради Чернігівського району Запорізької області, Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області в особі представника ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Широкоярської сільської ради Чернігівського району Запорізької області, Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області про визнання протиправним і скасування рішення Широкоярської сільської ради Чернігівського району Запорізької області Про дострокове припинення повноважень Широкоярського сільського голови ОСОБА_3М. №07 від 03 квітня 2017 року, поновлення на посаді Широкоярського сільського голови Чернігівського району Запорізької області та покладення обов'язків старости Широкоярського старостинського округу Чернігівського району Запорізької області, внесення запису в трудову книжку колгоспника, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить суд визнати протиправним і скасувати рішення Широкоярської сільської ради Чернігівського району Запорізької області Про дострокове припинення повноважень Широкоярського сільського голови ОСОБА_3М. №7 від 03.04.2017, поновити його на відповідних посадах сільського голови та покласти обов'язки старости, внести зміни в трудову книжку колгоспника, стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу, стягнути моральну шкоду.
Під час розгляду справи встановлено, що позивача звільнено з посади Широкоярського сільського голови Чернігівського району Запорізької області з 27 січня 2017 року, що підтверджується записом в його трудовій книжці колгоспника серії УКР №0768698, виданої 25 вересня 1983 року.
Позивач просить суд, окрім іншого, поновити його на вищезазначеній посаді, внести відповідний запис в його трудову книжку після поновлення на посаді, стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу з 27 січня 2017 року до дня ухвалення рішення суду, а також стягнути моральну шкоду, яка йому спричинена у зв'язку зі звільненням 27 січня 2017 року з посади сільського голови.
Судом встановлено, що позовна заява подана позивачем до Чернігівського районного суду Запорізької області 11 квітня 2017 року.
Згідно ч.3 ст.99 КАС України ( в редакції, яка діяла на момент звернення позивача до суду) для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до ст.100 КАС України ( в редакції, яка діяла на момент звернення позивача до суду) адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Ухвалою судді Чернігівського районного суду Запорізької області від 13 квітня 2017 року відкрито провадження у справі.
Ухвалою Чернігівського районного суду Запорізької області від 15 червня 2017 року провадження у справі закрито.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 10 жовтня 2017 року вищезазначену ухвалу від 15 червня 2017 року скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Відповідно до п.10 ч.1 розділу VII Перехідні положення КАС України в редакції Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів , який набрав чинності з 15.12.2017, справи у судах першої інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Отже з 15 грудня 2017 року суд мав застосувати положення КАС України в редакції від 15 грудня 2017 року.
Згідно ч.3 ст.123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Отже суд доходить до висновку, що позивач з вимогами про поновлення його на посаді сільського голови, внесення відповідного запису в його трудову книжку після поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 27 січня 2017 року до дня ухвалення рішення суду, а також стягнення моральної шкоди, яка йому спричинена у зв'язку зі звільненням 27 січня 2017 року з посади сільського голови звернувся до суду з порушенням встановленого законом місячного строку. Позивачем в позовній заяві не обґрунтовувалась поважність причин пропуску строку звернення до суду, ним не надано доказів, які б свідчили про наявність таких причин. Після 15 грудня 2017 року позивач також не робив заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду.
За таких обставин суд доходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо поновлення його на посаді сільського голови, внесення відповідного запису в його трудову книжку після поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 27 січня 2017 року до дня ухвалення рішення суду, а також стягнення моральної шкоди, яка йому спричинена у зв'язку зі звільненням 27 січня 2017 року з посади сільського голови підлягають залишенню без розгляду.
Керуючись ст.123, ст.240 КАС України, суд-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_3 до Широкоярської сільської ради Чернігівського району Запорізької області, Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області в частині вимог про поновлення на посаді Широкоярського сільського голови Чернігівського району Запорізької області та покладення обов'язків старости Широкоярського старостинського округу Чернігівського району Запорізької області, внесення запису в трудову книжку колгоспника, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, - залишити без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду області шляхом подання апеляційної скарги через Чернігівський районний суд Запорізької області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя А.В. Богослов
Суд | Чернігівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2018 |
Оприлюднено | 26.04.2018 |
Номер документу | 73611906 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський районний суд Запорізької області
Богослов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні