У Х В А Л А
ЄУН 173/2298/16-ц н/п 2/174/52/2018
24 квітня 2018 року Вільногірський міський суд Дніпропетровської області в складі: головуючого судді - Борцової А.А.,
з участю секретаря - Заіки А.В., представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вільногірську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Верхньодніпровське сільськогосподарське підприємство агрофірма Промінь про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення орендної плати,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ТОВ ВСП АФ Промінь про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення орендної плати, та з урахуванням уточнення заявлених вимог просить розірвати укладений між ОСОБА_2 та відповідачем договір оренди земельної ділянки паю від 10.11.2006 року № 150 зареєстрований у книзі реєстрації договорів оренди землі у Верхньодніпровському райвідділі Регіональної філії Центру державного земельного кадастру та додаткову угоду до вказаного договору, укладену 29.08.2016 р.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 заявила клопотання про витребування доказів, вказуючи, що проект додаткової угоди до договору позивачці відповідачем не надсилався, тому з її змістом не ознайомлені. Зверталися до відділу з питань державної реєстрації Верхньодніпровської РДА з письмовим запитом про надання належним чином завіреної додаткової угоди, котра міститься в матеріалах реєстраційної справи, однак отримали відмову в наданні документу, оскільки реєстраційна справа зберігається лише в електронній формі та надання будь-яких документів та копій з неї здійснюється лише за рішенням суду. Крім того, Порядком формування та зберігання реєстраційних справ, затвердженого наказом МЮ України 18.11.2016 р. № 3267/5, передбачено, що доступ до документів реєстраційної справи відповідно до ст.17 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , забезпечує посадова особа із зберігання реєстраційних справ відповідного суб'єкта, що забезпечує зберігання реєстраційних справ шляхом друку таких документів за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав з проставлянням власного підпису та печатки (за наявності) на кожній сторінці документа. Просить витребувати у відділі з питань державної реєстрації Верхньодніпровської РДА додаткову угоду від 29.08.2016 р. до договору № 150 від 10.11.2006 р., укладеного між ОСОБА_2 та відповідачем в електронній формі на паперових копіях.
Вислухавши представника позивача, дослідивши клопотання та додані до нього документи, суд прийшов до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню по наступним підставам.
Так, згідно з листом Верхньодніпровської РДА на адресу ОСОБА_2, останній відмовлено у наданні належним чином завіреної копії додаткової угоди № 150 від 10.11.2016 р., оскільки реєстраційна справа у відділі зберігається лише в електронній формі, а витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів з них здійснюється виключно за рішенням суду.
Згідно з п. 2 Порядку формування та зберігання реєстраційних справ, затвердженого наказом МЮ України 18.11.2016 р. № 3267/5, посадова особа із зберігання реєстраційних справ - це державний реєстратор суб'єкта, що забезпечує зберігання реєстраційних справ, або посадова особа структурного підрозділу (відділу, управління) суб'єкта, що забезпечує зберігання реєстраційних справ, який створюється для організаційного та матеріально-технічного забезпечення роботи державних реєстраторів (якщо кількість державних реєстраторів становить три і більше особи); суб'єкт, що забезпечує зберігання реєстраційних справ - суб'єкт державної реєстрації, що відповідно до закону наділений повноваженнями із забезпечення зберігання реєстраційних справ.
Згідно з п.1 розділу ІІ вказаного Порядку, реєстраційна справа формується у паперовій формі після відкриття розділу на об'єкт нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) та внесення до нього відповідних відомостей державним реєстратором прав на нерухоме майно, державним реєстратором, яким здійснено зазначені дії.
Відповідно доп.1 розділу ІІІ вказаного Порядку, організація зберігання реєстраційних справ покладається на керівника суб'єкта, що забезпечує зберігання реєстраційних справ.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , зберігання реєстраційних справ у паперовій формі здійснюється виключно виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями за місцезнаходженням відповідного майна.
Відповідно до п.1 розділу VІІІ вказаного Порядку, доступ до документів реєстраційної справи відповідно до статті 17 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень забезпечує посадова особа із зберігання реєстраційних справ відповідного суб'єкта, що забезпечує зберігання реєстраційних справ.
Доступ до документів реєстраційної справи в електронній формі у випадку, передбаченому абзацом першим цього пункту, забезпечує посадова особа із зберігання реєстраційних справ відповідного суб'єкта, що забезпечує зберігання реєстраційних справ, шляхом друку таких документів за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, Єдиного державного реєстру з проставлянням власного підпису та печатки (за наявності) на кожній сторінці документа.
У разі, коли доступ до документів реєстраційної справи в електронній формі забезпечує посадова особа із зберігання реєстраційних справ, яка не є державним реєстратором, на документах, роздрукованих за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, Єдиного державного реєстру, проставляється печатка суб'єкта (за наявності), що забезпечує зберігання реєстраційних справ.
Відповідно до ч.6 ст. 17 вказаного Закону, витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за рішенням суду.
Суб'єкт державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, зобов'язаний зробити опис вилучених документів, забезпечити виготовлення копій документів, що вилучаються з реєстраційної справи, пронумерувати, прошити та завірити їх печаткою.
Відповідно до ч.1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно з ст.100 ЦПК України, електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема, на портативних пристроях (картах пам'яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет).
Електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис". Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу.
Учасники справи мають право подавати електронні докази в паперових копіях, посвідчених у порядку, передбаченому законом. Паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом.
Учасник справи, який подає копію електронного доказу, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу електронного доказу.
Якщо подано копію (паперову копію) електронного доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал електронного доказу. Якщо оригінал електронного доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (паперової копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Таким чином, виходячи з аналізу вказаної норми, електронні докази, якими є інформація в електронній формі що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи, подаються сторонами в оригіналі або в електронній копії , засвідченій електронним цифровим підписом, тобто електронній формі.
Також, вказані докази можуть подаватися сторонами в паперових копіях , які не вважаються письмовим доказами, посвідчених у порядку, передбаченому законом.
Разом з тим, представник позивача просить витребувати зазначений нею електронний документ у електронній формі на паперових копіях , але надання електронного документу у такій формі, вимогами ЦПК України не передбачено і навряд чи можливо технічно, що також представником позивача не вмотивовано, тому, в межах заявлених вимог, клопотання є необґрунтованим і задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 84, 86, 100 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 про витребування доказів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий - суддя: А.А. Борцова
Суд | Вільногірський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2018 |
Оприлюднено | 26.04.2018 |
Номер документу | 73622124 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
Борцова А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні