КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 810/2813/16
У Х В А Л А
26 квітня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Шелест С.Б., суддів Кузьмишиної О.М. та Троян Н.М. розглянувши клопотання Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги поданої на рішення Київського окружного адміністративного суду від 05.02.18р. у справі №810/2813/16 за позовом Дочірнього підприємства Рітейл Центр до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
у с т а н о в и л а:
ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.03.18р. апеляційну скаргу залишено без руху, у зв'язку з несплатою судового збору у розмірі 321 148,56 грн. та надано апелянту строк для усунення недоліків протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.
Ухвалою суду від 04.04.18р. відмовлено у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору та продовжено апелянту строк на сплату судового збору до 23 квітня 2018 року.
На адресу апеляційного суду від апелянта надійшло клопотання про продовження строку на усунення недоліків, мотивоване відсутністю на даний час бюджетного асигнування для сплати судового збору.
Розглянувши вказане клопотання, колегія суддів вважає його таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Так, у справі Delcourt v. Belgium Суд зазначив, що "у демократичному суспільстві у світлі розуміння Конвенції, право на справедливий суд посідає настільки значне місце, що обмежувальне тлумачення статті 6 не відповідало б меті та призначенню цього положення". У справі Bellet v. Fгапсе Суд зазначив, що "стаття 6 § 1 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права".
Отже, як свідчить позиція Суду у багатьох справах, основною складовою права на суд є право доступу, в тому розумінні, що особі має бути забезпечена можливість звернутись до суду для вирішення певного питання, і що з боку держави не повинні чинитись правові чи практичні перешкоди для здійснення цього права.
Частиною 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Приймаючи до уваги доводи заявника, колегія суддів вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити апелянту строк на усунення недоліків апеляційної скарги до 17 травня 2018 року.
Керуючись ст.ст. 121, 243, 321, 325 КАС України, колегія суддів
у х в а л и л а:
клопотання Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області - задовольнити.
Продовжити апелянту строк на сплату судового збору до 17 травня 2018 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.
Суддя-доповідач: Шелест С.Б.
Судді : Кузьмишина О.М.
Троян Н.М.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2018 |
Оприлюднено | 26.04.2018 |
Номер документу | 73633561 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Шелест С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні