Справа № 522/13101/17
Провадження №1-кс/522/7936/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2018 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси - ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання тимчасово виконуючого обов`язки старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12016160400000454 від 03.08.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
Т.в.о. старшого слідчого ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , звернулась до слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси з клопотанням про тимчасовий доступ,з можливістю вилучення, до оригіналів документів, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , мотивуючи свої вимоги наступним.
Слідчим управлінням ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016160400000454, щодо незаконних дій невстановлених осіб відносно озера Кагул Одеської області.
Досудовим розслідуванням встановлено, щоДосудовим розслідуванням встановлено, що 03.08.2016 надійшов лист народного депутата України ОСОБА_5 , АДРЕСА_2 про те, що до нього надійшло звернення директора Науково-дослідного інституту « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_6 щодо існування на їі думку в рибній галузі України масштабної корупційної системи незаконного використання рибогосподарських водойом в режимах спеціального товарного рибного господарства (СТРГ) за участі державних наукових установ ДАРГ, вищих посадових осіб Держрибагентства, правоохоронних органів, та органів місцевої влади Одеської області вираженої у незаконному вилові тисяч тон рибної продукції, що завдає істотної шкоди як навколишньому природному середовищу, так і охоронюваним законом державним і громадським інтересам.
Режим СТРГ фактично надає право його користувачеві, без плати за оренду земель водного фонду, води та інших водних біоресурсів використовувати обмежені запаси аборигенних видів риб, за умови обов`язкового зариблення певної кількості рослиноїдних видів риб, та їх промислового повернення. Невиконання режиму СТРГ користувачем водних біоресурсів тягне за собою не лише грубе порушення природоохоронного законодавства, але й приховування фактичних обсягів вилучення риби, тіньовий обіг рибних товарів та ухилення від оподаткування у значних обсягах. За інформацією місцевих рибалок та депутатів ІНФОРМАЦІЯ_3 , директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », жодного разу з 2012 року не здійснював зариблення озера Кагул, оскільки це коштує близько 2 млн., грн., користувач використовуючи зв`язки в Держрибоохороні, місцевому органі МВС, та інших структурах, подавав сфальсифіковану звітність до Держрибагентства, виловлюючи виключно аборигенну іхтіофауну (карась, лящ, судак) та завдаючи тим самим значної шкоди навколишньому природному середовищу регіону.
Крім того, 23.11.2016 року до слідчого управління надійшла заява про злочин голови Федерації роботодавців та підприємців рибогосподарської галузі України ОСОБА_7 , в якому вказано, що режимом спеціального товарного рибного господарства озера Кагул, затвердженим Держрибагентством України у 2012 році для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », передбачене щорічне зариблення мальками товстолобика озера Кагул у кількості 60 тонн на рік (на суму близько 2,1 млн грн), що повинне контролювати ІНФОРМАЦІЯ_5 . Проте, починаючи з 2012 року, за інформацією Науково-дослідного інституту « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не було здійснення фактичного зариблення озера, а посадові особи щорічно підтверджували не існуюче зариблення, що спричинило значні збитки державі. Крім того, вилов водних біо ресурсів в озері Кагул передбачає вилучення переважно рослиноїдних видів риб (товстолобики, білий амур) в біологічному обґрунтуванні та режимі СТРГ оз. Кагул. Проте вимоги Режиму систематично не виконуються, а відповідальні посадові особи систематично подають неправдиву інформацію на адресу Держрибагентства щодо кількісного та якісного складу водних біоресурсів, що також спричинило значні збитки державі.
Так, в ході проведення досудового розслідування виявлено, що на даний час особи, причетні до скоєння вказаного кримінального правопорушення, продовжують свою злочинну діяльність, пов`язану у незаконному вилові тисяч тон рибної продукції, що завдає істотної шкоди як навколишньому природному середовищу, так і охоронюваним законом державним і громадським інтересам.
З метою отримання інформації, було надано запит на адресу ІНФОРМАЦІЯ_6 , з метою отримання копій документів, які мають значення для встановлення фактів системного кримінального злочину, який вчиняється 2012 року до теперішнього часу, однак отримано документи не у повному обсязі.
До судового засідання слідчий чи прокурор не з`явився,написав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
За клопотанням слідчого, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних документів, розгляд даного клопотання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
Заслухавши слідчого, а також дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Наявні у кримінальному провадженніматеріали дають достатні підстави вважати, що перелічена інформація, яка знаходитьсяу ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , має значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження, та в подальшому може бути використана як доказ у кримінальному провадженню, при цьому іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст. 159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні речей та документів.
Керуючись ст.ст.159-166, 372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12016160400000454 від 03.08.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366, ч. 2 ст. 364 КК України, яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів- задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до оригіналів та копій документів, в яких міститься інформація щодо вселення водних живих ресурсів на озері Кагул, вилучення та реалізації водних біоресурсів у 2017 році, зокрема: узгоджений графік робіт із вселення водних живих ресурсів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на озері Кагул у 2017 році (із зазначенням конкретної дати та часу зборів комісії та виконання робіт),копія журналу обліку вселених живих ресурсів на озері Кагул у 2017 році за період з 20.11.2017 по 25.12.2017; інформація щодо водних живих ресурсів, що загинули, під час транспортування та вселення.( із дорученням відповідних актів про виконання робіт із уселення водних живих ресурсів та журналу обліку водних живих ресурсів); звіт про обсяги уселення водних живих ресурсів на озері Кагул у 2017 році за період з 20.11.2017 по 25.12.2017; ветеринарне свідоцтво Форми 1 про відсутність небезпечних захворювань об`єктів відтворення, а саме товстолобиків (білий та промгібрид), у кількості 2100, білий амур у кількості 100, короп у кількості 300, срібний карась у кількості 1000 тис.штук.; інформація та належним чином завірені копії документів щодо перевізників водних живих ресурсів на озері Кагул у 2017 році за період з 20.11.2017 по 25.12.2017. (договори на здійснення поставки об`єктів відтворення); інформація щодо складу членів комісії, яка брала участь у виконанні робіт із вселення водних живих ресурсів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на озері Кагул у 2017 році; копії платіжних доручень та інші документи, які підтверджують придбання вселених водних живих ресурсів на озері Кагул у 2017 році за період з 20.11.2017 по 25.12.2017, які знаходяться у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що за адресою: АДРЕСА_1 ,з можливістю отримання (вилучення) оригіналів вищевказаних документів.
Відповідальні особи зобов`язані надати доступ та можливість вилучення вказаних документів т.в.о. старшогослідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 або слідчому слідчої групи СУ ГУНП в Одеській області.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення тобто до 26.05.2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
26.04.2018
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 73676954 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Попревич В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні