Справа № 2-290/2007
Номер провадження 2/629/169/18
У Х В А Л А
27 квітня 2018 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Смірнової Н.А., за участю секретаря Андрієнко С.А., розглянувши в судовому засіданні в залі суду в місті Лозова, Харківської області клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_2 про витребування доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третьої особи Лозівської державної нотаріальної контори Харківської області про розірвання договору дарування, -
в с т а н о в и в:
В провадженні Лозівського міськрайонного суду Харківської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третьої особи Лозівської державної нотаріальної контори Харківської області про розірвання договору дарування.
27 квітня 2018 року представника позивача ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_2 звернулася до суду з клопотанням про витребування доказів в якому просила витребувати з Лозівської державної нотаріальної контори Харківської області інформацію про осіб, які подали заяви на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 34, а також спадкову справу.
Клопотання вмотивоване тим, що зазначена інформація не може бути надана ним безпосередньо, тому він не може надати її суду, хоча вищевказана інформація має доказове значення для справи; підтверджує викладені у запереченні обставини.
Учасники судового процесу в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справу повідомлялися своєчасно та належним чином, причину неявки суду не повідомили.
Вивчивши клопотання, суд вважає, його таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Задоволення клопотання про витребування судом доказів є можливим за умови, якщо особа, яка його заявляє, доведе, що є складнощі в їх отриманні, підстави, за яких заявник вважає, що докази знаходяться в іншої особи, належність доказів та допустимість засобів доказування.
Суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки інформацію, яку просить витребувати представник позивача, має значення для вирішення справи, тобто є доказом в розумінні ст. 76 ЦПК України.
З метою об'єктивного вирішення спору, суд приходить до висновку про доцільність задоволення заяви відповідача про витребування доказів, оскільки достовірно встановлено, що без вищевказаної інформації неможливо провести слухання справи, а відповідач не має можливості надати вищевказані докази по справі в зв'язку з тим, що дана інформація може бути отримана у відповідності до вимог Закону України Про інформацію тільки на вимогу суду або правоохоронних органів.
Керуючись ст.ст. 84, 258, 260 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Задовольнити клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_2 про витребування доказів.
Зобов'язати Лозівську державну нотаріальну контору Харківської області надати інформацію про осіб, які подали заяви на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 34, а також спадкову справу.
Роз'яснити, що відповідно до ч. 7-9 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
Відповідно до ч. 1 ст. 146 ЦПК України у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 148 ЦПК України за невиконання ухвали з відповідальної особи може бути стягнуто штраф в дохід державного бюджету у сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Справа призначена до розгляду в залі Лозівського міськрайонного суду Харківської області на 23 травня 2018 року о 16-00 годині.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Смірнова
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2018 |
Оприлюднено | 29.04.2018 |
Номер документу | 73681953 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Смірнова Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні