УХВАЛА
27 квітня 2018 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області:
головуючий суддя Овдієнко В. В.
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1,
відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Востокэнергоремонт",
третя особа - генеральний директор ТОВ "Востокэнергоремонт" ОСОБА_2,
розглянувши за відсутністю учасників справи за правилами загального позовного провадження в залі суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Востокэнергоремонт" про стягнення не нарахованої та не виплаченої працівникові суми заробітної плати, суми грошової компенсації за невикористані відпустки, заборгованості по заробітній платі,
у с т а н о в и в:
29.09.2017 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, а 01.11.2017, 23.01.2018 з уточненими позовними заявами, з наступними вимогами: стягнути з відповідача на його користь суму не нарахованої та не виплаченої заробітної плати за 2015-2016 роки в розмірі 9367 грн 58 к.; суму грошової компенсації за невикористані відпустки в розмірі 4813 грн 73 к.; суму заборгованості по заробітній платі в розмірі 417 грн 05 к., а всього 14598 грн 36 к.
Ухвалою судді Зміївського районного суду від 02 листопада 2017 року провадження у зазначеній справі відкрито та призначено судовий розгляд.
До початку розгляду справи по суті ОСОБА_1 подав уточнену позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "Востокэнергоремонт" з наступними вимогами: стягнути з відповідача на його користь суму не нарахованої та не виплаченої заробітної плати за 2015-2016 роки в розмірі 9367 грн 58 к.; суму грошової компенсації за невикористані відпустки в розмірі 4881 грн 60 к.; суму заборгованості по заробітній платі в розмірі 417 грн 05 к., а всього 14666 грн 23 к.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов наступного:
Пунктом 9 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України в редакції, чинній з 15.12.2017, передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 ЦПК України крім прав та обов'язків, визначених у статті 43 цього Кодексу, до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Водночас, ч. 2 ст. 31 ЦПК України в редакції, що була чинною на час призначення судового розгляду, позивачеві було надано право до початку розгляду судом справи по суті шляхом подання позовної заяви змінити предмет або підставу позову.
За таких обставин, належить прийняти до розгляду уточнену позовну заяву та призначити судовий розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
У зв'язку з прийняттям уточненої позовної заяви, належить встановити відповідачу строк у 15 днів зі дня отримання даної ухвали на подання до суду відзиву, доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 210 ЦПК України суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.
Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 6 ст. 127 ЦПК України про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Оскільки справа перебуває у провадженні суду понад шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, відповідно до ч. 6 ст. 127 ЦПК України, належить продовжити строк розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 13, 49, 127, 175, 177, 178, 183, 210, ч. 2 ст. 247, 259-261 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Прийняти до розгляду уточнену позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Востокэнергоремонт" про стягнення не нарахованої та не виплаченої працівникові суми заробітної плати, суми грошової компенсації за невикористані відпустки, заборгованості по заробітній платі.
Продовжити строк розгляду справи та призначити судовий розгляд справи по суті за правилами загального позовного провадження на 08:00 годину 01 червня 2018 року.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Встановити відповідачу строк у 15 днів зі дня отримання копії цієї ухвали на подання до суду відзиву та доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 27.04.2018.
Головуючий: В. В. Овдієнко
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2018 |
Оприлюднено | 02.05.2018 |
Номер документу | 73692730 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Овдієнко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні