ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2018 року м. ОдесаСправа № 1/17-515-2011 м. Одеса, проспект Шевченка, 29, зал судового засідання Одеського апеляційного господарського суду №10
Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Лавриненко Л.В.
суддів: Величко Т.А., Філінюка І.Г.
секретар судового засідання - Безпалюк А.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1
на ухвалу Господарського суду Одеської області від 16.02.2018 р. (про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі)
по справі № 1/17-515-2011
за заявою Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ
до боржника ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська обл.,
за участю кредиторів:
1) Публічного акціонерного товариства «Промінвестбанк» м. Одеса;
2) Білгород-Дністровської ОСОБА_3 в Одеській області;
3) Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 Одеська обл.
про визнання банкрутом
суддя суду першої інстанції: ОСОБА_5
час та місце ухвалення рішення: 16.02.2018 р., м. Одеса, пр.- т Шевченко, 29, Господарський суд Одеської області, зал судових засідань № 9
повний текст складено та підписано: 21.02.2018 р.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 19.03.2018 р. у складі колегії суддів, головуючого судді Лавриненко Л.В., суддів Лашина В.В., Аленіна О.Ю. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Одеської області від 16.02.2018 р. (про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі).
Враховуючи необхідність призначення апеляційної скарги до розгляду та перебування судді-учасника колегії ОСОБА_6 у відпустці з 26.03.2018 р. по 10.04.2018 р. та перебування судді-учасника колегії ОСОБА_7 у відпустці 02.04.2018 р. та у відрядженні з 03.04.2018 р. по 05.04.2018 р., розпорядженням в. о. керівника апарату суду від 02.04.2018 р. № 392 призначено повторний автоматизований розподіл справи.
Протоколом автоматичної зміни складу колегії суддів від 02.04.2018 р. визначено наступний склад колегії суддів: головуючий суддя - Лавриненко Л.В., судді Величко Т.А., Філінюк І.Г.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 04.04.2018 р. апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Одеської області від 16.02.2018 р. (про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі) по справі № 1/17-515-2011 прийнято до провадження колегією суддів у складі: головуючого судді Лавриненко Л.В., суддів Величко Т.А., Філінюка І.Г.
Відповідно до ст. 269 ГПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього.
Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.
Апеляційна скарга Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1 розглянута в межах процесуального строку, встановленого ч. 1 ст. 273 ГПК України.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 15.02.2011 р. порушено провадження у справі № 1/17-515-2011 за заявою Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ про визнання ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область банкрутом, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_8
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 09.03.2011 р. визнано грошові вимоги Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ до боржника в сумі 359 251, 05 грн.
06.04.2011 р. арбітражним керуючим у газеті Голос України № 62 (5062) опубліковано оголошення про порушення справи про банкрутство ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 15.08.2011 р. затверджено реєстр вимог кредиторів ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область.
Постановою Господарського суду Одеської області від 19.09.2011 р. Приватне підприємство «Екватор» Одеська область визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_8
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 18.05.2012 р. припинено повноваження ліквідатора ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область ОСОБА_8, ліквідатором банкрута призначено ОСОБА_9
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 22.05.2017 р. повноваження ліквідатора банкрута ОСОБА_9 припинено, ліквідатором ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область призначено арбітражного керуючого ОСОБА_10
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 16.02.2018 р. затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підприємства - банкрута, Приватне підприємство «Екватор» Одеська область - ліквідовано, провадження по даній справі припинено.
Ухвала мотивована тим, що наданий ліквідатором звіт та ліквідаційний баланс банкрута свідчать про відсутність у останнього основних і оборотних засобів для ведення господарської діяльності, погашення заборгованості та відновлення платоспроможності.
Не погодившись з наведеною ухвалою, Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1 звернулась до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Господарського суду Одеської області від 16.02.2018 р. про припинення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область скасувати, справу направити для подальшого розгляду до Господарського суду Одеської області.
В обґрунтування своїх вимог Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1 посилається на те, що оскаржувана ухвала винесена з неповним з'ясуванням всіх обставин справи та з порушенням норм процесуального і матеріального права.
В апеляційній скарзі Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1 стверджує, що судом першої інстанції не враховано тієї обставини, що відповідно до листа Дарницького РУ ГУМВС від 19.12.2017 р. частина майна ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область, а саме кондиціонер „York» , холодильна вітрина в кількості 4, 5 пог. М. та слаєрс має знаходитись на зберіганні у супермаркеті „Мандарин» за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 19, проте арбітражним керуючим не здійснено заходів щодо встановлення цього майна за вказаною адресою.
Також кредитор в апеляційній скарзі зазначає, що ліквідатором не здійснювались заходи щодо аналізу правочинів боржника.
Арбітражний керуючий ОСОБА_10А, в поданому відзиві, заперечив проти доводів, викладених в апеляційній скарзі, та просив суд оскаржувану ухвалу залишити без змін.
За результатами розгляду матеріалів справи суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1 задоволенню не підлягає за наступними підставами.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 року № 2323 - ХІІ (в редакції, яка була чинною до 19.01.2013р.) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
- підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вважається таким, що настав;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим розділом;
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
За приписами ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
- приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження;
- виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
- здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством;
- аналізує фінансове становище банкрута;
- виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
- очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;
- пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту;
- має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;
- з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту;
- заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими;
- з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника;
- вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;
- передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
- реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;
- повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів;
- здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором банкрута на виконання вимог Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом подано до Господарського суду Одеської області на розгляд та затвердження звіт і ліквідаційний баланс ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область.
Як вбачається з наведеного звіту, ліквідатором було вжито заходів щодо проведення ліквідаційної процедури банкрута з урахуванням вимог ст. ст. 22 - 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
За приписами ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
Згідно зі ст. 139 Господарського кодексу України майном у сфері господарювання визнається сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються чи використовуються у діяльності суб'єктів господарювання та відображаються в їх балансі або враховуються в інших передбачених законом формах обліку майна цих суб'єктів.
Відповідно до ч. 2 - 7 наведеної норми залежно від економічної форми, якої набуває майно у процесі здійснення господарської діяльності, майнові цінності належать до основних фондів, оборотних засобів, коштів, товарів.
Основними фондами виробничого і невиробничого призначення є будинки, споруди, машини та устаткування, обладнання, інструмент, виробничий інвентар і приладдя, господарський інвентар та інше майно тривалого використання, що віднесено законодавством до основних фондів.
Оборотними засобами є сировина, паливо, матеріали, малоцінні предмети та предмети, що швидко зношуються, інше майно виробничого і невиробничого призначення, що віднесено законодавством до оборотних засобів.
Коштами у складі майна суб'єктів господарювання є гроші у національній та іноземній валюті, призначені для здійснення товарних відносин цих суб'єктів з іншими суб'єктами, а також фінансових відносин відповідно до законодавства.
Товарами у складі майна суб'єктів господарювання визнаються вироблена продукція (товарні запаси), виконані роботи та послуги.
Особливим видом майна суб'єктів господарювання є цінні папери.
В ході проведення ліквідаційної процедури ліквідатором, в цілях пошуку та виявлення можливого майна підприємства банкрута, здійснено запити у відповідні організації та установи, від яких отримано наступні відповіді.
Так, Одеська митниця Державної фіскальної служби України повідомила ліквідатора, що згідно електронної бази митних декларацій Одеської митниці ДФС, митного оформлення товарів ОСОБА_2 підприємством «Екватор» Одеська область за період з 01.01.2014 р. по теперішній час не здійснювалось.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку листом від 20.06.2017 р. № 09/01/12-227 повідомила, що станом на 31.03.2017 р. Приватне підприємство «Екватор» Одеська область серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу), відсутнє.
Згідно відповіді Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 16.06.2017 р. № 3859/04 за боржником сільськогосподарська техніка не зареєстрована.
Відповідно до інформації наданої Головним управлінням Держпраці у Херсонській області від 15.06.2017 р. № 01-08/1/1623 за ОСОБА_2 підприємством «Екватор» Одеська область технологічні транспортні засоби, які згідно чинного законодавства підлягають реєстрації в органах Держпраці України, не зареєстровані, гірничі відводи, підіймальні споруди та котли також не обліковуються.
Головне управління Держпраці у Донецькій області листом від 23.06.2017 р. № 11/3902 повідомило, що реєстрація великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, підіймальних споруд, парових та водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води, банкрутом не здійснювалась.
Згідно інформації Головного управління Держпраці у Луганській області від 21.06.2017 р. № 01-15/2209 великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, підіймальні споруди, парові і водогрійні котли, посудини, що працюють під тиском, трубопроводи пари та гарячої води, об'єктів підвищеної небезпеки, об'єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд, гірничі відводи, зареєстровані за ОСОБА_2 підприємством «Екватор» Одеська область не зареєстровані.
Головне управління Держпраці у Харківській області листом від 13.06.2017 р. № 6910/05-18/6468 надало інформацію щодо відсутності великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування згідно з „Порядком відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів» , зареєстрованих за банкрутом.
Відповідно до листа Управління Держпраці у Закарпатській області від 14.06.2017 р. № 07/07/2123 у ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область об'єкти котлонагляду та гірничі відводи згідно облікових даних Управління Держпраці відсутні.
Управління Держпраці у Полтавській області наданою листом від 14.06.2017 р. № 08-11/3011 інформацією повідомило, що майно, зареєстрованого за боржником в Управлінні Держпраці у Полтавській області відсутнє.
Згідно відповіді Головного управління Держпраці у Запорізькій області від 13.06.2017 р. № 08/02.6-21/3833 за ОСОБА_2 підприємством «Екватор» Одеська область технологічні транспортні засоби, підйомні споруди, парові і водогрійні котли, трубопроводи пари та гарячої води, об'єкти нафтогазового комплексу, об'єкти підвищеної небезпеки не зареєстровані.
За інформацією Головного управління Держпраці у Львівській області від 12.06.2017 р. № 6454/1/9-09 за банкрутом не зареєстровано підіймальних споруд, парових та водогрійних котлів.
Управління Держпраці у Сумській області листом від 16.06.2017 р. № 4520/15-28/05/2017/3850 повідомило ліквідатора, що за обліками управління великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки за ОСОБА_2 підприємством «Екватор» Одеська область не зареєстровані.
Відповідно до відповіді Управління Держпраці у Хмельницькій області від 12.06.2017 р. № 3752/17 реєстраційні дії ОСОБА_2 підприємством «Екватор» Одеська область в Управлінні Держпраці у Хмельницькій області не здійснювалися, а також гірничі відводи не видавались.
За повідомленням Управління Держпраці у Тернопільській області від 14.06.2017 р. № 1942/01-05-8.1/17 за боржником технологічні транспортні засоби, об'єкти підвищеної небезпеки не зареєстровані.
Управління Держпраці у Вінницькій області листом від 12.06.2017 р. № 2414/17-13/11 повідомлено арбітражного керуючого, що управлінням не видавались гірничі відводи ОСОБА_2 підприємству «Екватор» Одеська область та відсутні відомості щодо наявності у боржника підіймальних споруд та котлів.
Головне управління Держпраці у Київській області відповіддю наданою 12.06.2017 р. № 11/1/6168 повідомило, що великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, в Головному управлінні Держпраці за ОСОБА_2 підприємством «Екватор» Одеська область не зареєстровано та підіймальні споруди, парові і водогрійні котли, посудини, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води за банкрутом в Головному управлінні Держпраці на обліку не перебувають.
Згідно інформації наданої Управлінням Держпраці у Кіровоградській області від 08.06.2017 р. № 01-22-09/2457-17 великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, підіймальні споруди, парові та водогрійні котли посудини, що працюють під тиском, трубопроводи пари та гарячої води, об'єкти нафтогазового комплексу та інші об'єкти підвищеної небезпеки боржником в Управлінні не реєструвалися.
Управління Держпраці у Черкаській області листом від 08.06.2017 р. № 4961/8 зазначило, що дані щодо реєстрації, перереєстрації, тимчасової реєстрації технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, обліку вантажопідйомних споруд та інших машин, механізмів, устаткування, які належать ОСОБА_2 підприємству «Екватор» Одеська область відсутні.
Державною службою України з питань праці 06.06.2017 р. проінформовано арбітражного керуючого, що згідно з відомостями, які містяться в Книзі обліку гірничих відводів, наданих для використання ділянок надр, акт про надання гірничого відводу боржнику станом на 06.06.20417р. не видавався.
Згідно з наданою відповіддю Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 16.06.2017р. № 767/124-17 станом на 31.12.2012 р. та відповідно до даних програмного забезпечення Державного земельного кадастру відсутня інформація щодо реєстрації права власності або користування земельними ділянками ОСОБА_2 підприємством «Екватор» Одеська область та реєстрації за останнім будь-яких земельних ділянок, які розташовані у Білгород-Дністровському районі та м. Білгороді-Днісровському Одеської області.
Регіональним сервісним центром в Одеській області листом від 12.06.2017 р. № 31/15-38 повідомлено, що відомості щодо реєстрації транспортних засобів за ОСОБА_2 підприємством «Екватор» Одеська область в територіальних сервісних центрах Одеської області відсутні.
Державна архітектурно-будівельної інспекції України надано інформацією від 07.06.2017 р. № 40-303-313 повідомило ліквідатора, що відповідно до даних Єдиного реєстру повідомлень, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмов у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, ведення якого розпочато з 20.05.2011 р., відсутня інформація щодо видачі/реєстрації боржнику документів дозвільного характеру на будівництво на наявності в переліку замовників будівництва.
Довідкою від 25.09.2015 р. № 20.1.0.0.0/7-201509023 Публічне акціонерне товариство КБ ПриватБанк проінформувало, що рахунки боржника № 26051054404063 та № 26004060118237 були закриті.
Відповідно до довідки Публічного акціонерного товариства „ВіЕйБі Банк» рахунок № 26004150000377 також було закрито.
10.11.2017 р. арбітражним керуючим ОСОБА_10 надіслані до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства „Всеукраїнський акціонерний банк» та Публічного акціонерного товариства „Промінвестбанк» листи з проханням надати перелік майна банкрута, що перебуває у їх заставі, інформацію щодо місцезнаходження та наявності цього майна, акти перевірок заставного майна за період з 19.09.2011 р. по дату останньої перевірки.
Публічне акціонерне товариство „Всеукраїнський акціонерний банк» листом від 17.11.2017 р. № 22/2-28891 повідомило, що на теперішній час невідоме місцезнаходження та наявність заставного майна.
Публічне акціонерне товариство „Промінвестбанк» відповіді арбітражному керуючому не надало, проте в усному порядку представником банку повідомлено, що місцезнаходження заставного майна йому не відоме.
05.12.2017 р. ліквідатором банкрута направлені до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ „Всеукраїнський акціонерний банк» та ПАТ „Промінвестбанк» повідомлення про проведення інвентаризації заставного майна.
Згідно актів інвентаризації майна ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область від 19.12.2017р. в ході проведення інвентаризації майна банкрута не вдалось установити фактичну наявність майна, в тому числі і заставного, за юридичною адресою боржника.
Також, як вбачається зі звіту ліквідатора, ухвалою Господарського суду Одеської області від 22.05.2017 р. серед іншого було зобов'язано попереднього ліквідатора ОСОБА_9 передати арбітражному керуючому ОСОБА_10 бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.
В зв'язку з невиконанням наведеної ухвали, арбітражним керуючим ОСОБА_10 30.05.2017 р., 16.06.2017 р., 06.07.2017 р. направлені листи до колишнього ліквідатора ОСОБА_9 з вимогою передати бухгалтерську та іншу документацію, що стосується процедури банкрутства ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область.
В результаті не надання арбітражним керуючим ОСОБА_11 витребуваної документації, ліквідатором ОСОБА_10 26.10.2017 р. направлено повідомлення про кримінальне правопорушення до прокуратури Одеської області щодо дій колишнього ліквідатора ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область.
01.11.2017 р. прокуратура Одеської області листом № 04/2/2-р-17 повідомила арбітражного керуючого ОСОБА_10 про перенаправлення звернення до Головного управління Національної поліції в Одеській області, у зв'язку з чим ліквідатором банкрута 05.12.2017 р. була направлена заява про надання інформації щодо результатів розгляду повідомлення про вчинення кримінального правопорушення від 26.10.2017 р.
Крім того, ліквідатором ОСОБА_10 з метою отримання документів, необхідних для проведення аналізу фінансового стану банкрута 26.10.2017 р. направлено запит до Головного управління статистки в Одеській області та 12.12.2017 р. до Чорноморської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області з проханням надати копії фінансової звітності ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область за період з 2008 р. по дату останнього поданого звіту.
Згідно з інформації наданої Головним управлінням статистики в Одеській області від 03.11.2017 р. № 05-20/256 Приватне підприємство «Екватор» Одеська область не було затверджено Держстатом до переліків звітних одиниць за формами державних статистичних спостережень з 2008 р. по теперішній час.
Також ліквідатор звернувся до Архівного відділу Білгород - Дністровської міської ради з заявою про передачу на довгострокове зберігання документів з особового складу.
Згідно довідки Архівного відділу Білгород - Дністровської міської ради від 11.01.2018 р. № 2-П до архівного відділу виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради надійшли документи на довгострокове зберігання, а саме: постанова Господарського суду Одеської області від 19.09.2011 р. по справі № 1/17-515-2011 та ухвала Господарського суду Одеської області від 22.05.2017 р. по справі № 1-17-515-2011.
Отже, враховуючи не передачу попереднім ліквідатором ОСОБА_9 первинної та бухгалтерської документації боржника, провести фінансовий аналіз ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область не вдалось можливим.
Також Дарницьким районним управлінням головного управління в м. Києві листом від 16.05.2013 р. № 47/1419 проінформовано ліквідатора, що в ході перевірки встановлено, що частина майна ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область, а саме: кондиціонер „York» , холодильна вітрина в кількості 4, 5 пог. М. та слаєрс мають знаходитись на зберіганні у супермаркеті „Мандарин» за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 19.
В ході виїзду за адресою м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 19, встановлення місцезнаходження заставного майна, не виявилося можливим, оскільки вказаний супермаркет зазначеною адресою відсутній, що підтверджується актом від 09.01.2018 р.
Згідно ліквідаційного балансу банкрута станом на 29.12.2017 р. у ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область відсутні будь-які активи та рахується поточна кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги в сумі 111 400 грн.
За результатами проведених ліквідатором дій, останнім встановлено, що у ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область відсутнє будь - яке майно, що має бути включене до ліквідаційної маси та за рахунок продажу якого можуть бути задоволені вимог кредиторів.
Відповідно до ст. 32 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:
- показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації);
- відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;
- копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;
- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
- документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Ліквідатор повідомляє державний орган з питань банкрутства про завершення ліквідаційної процедури.
Якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали направляється органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також власнику (органу, уповноваженому управляти майном), органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
За приписами ч. 8 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про:
- вибори голови комітету;
- скликання зборів кредиторів;
- підготовку та укладення мирової угоди;
- внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника;
- звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість;
- інші питання, передбачені цим Законом.
Згідно з ч. 9 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення комітету кредиторів, оформленого протоколом від 29.12.2017 р. №29/12-КК вирішено затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область та зобов'язати ліквідатора банкрута подати до Господарського суду Одеської області звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс на затвердження.
З протоколу засідання комітету кредиторів ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область від 29.12.2017 р. №29/12-КК вбачається, що у засіданні прийняв участь лише представник Публічного акціонерного товариства „Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» , незважаючи на те, що всі кредитори були належним чином повідомлені про час і місце його проведення, про що свідчать повідомлення про засідання комітету кредиторів, рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення вказаного повідомлення та фіскальні чеки.
Таким чином, рішення комітету кредиторів від 29.12.2017 р. є легітимним, оскільки засідання комітету кредиторів проведено відповідно до вимог ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
З огляду на наявні в матеріалах справи докази, суд апеляційної інстанції погоджується з місцевим господарським судом, що ліквідатором банкрута вжито всіх можливих заходів, спрямованих на пошук виявлення та повернення майна ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область.
Посилання Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1 на те, що арбітражним керуючим ОСОБА_10А не здійснено заходів щодо встановлення майна кредитора у супермаркеті „Мандарин» за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 19, спростовуються матеріалами справи.
Твердження кредитора, що ліквідатором не здійснювались заходи щодо аналізу правочинів боржника, також спростовуються матеріалами справи, а саме тим, що арбітражному керуючому не була передана первинна та бухгалтерська документація боржника, у зв'язку з чим у ліквідатора не було можливості провести аналіз господарської діяльності ОСОБА_2 підприємства «Екватор» Одеська область.
Враховуючи той факт, що доводи наведені в апеляційній скарзі спростовані матеріалами справи і є необґрунтованими, у Одеського апеляційного господарського суду відсутні підстави для зміни або скасування оскаржуваної ухвали .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 272 - 282 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу Господарського суду Одеської області від 16.02.2018 р. у справі № 1/17-515-2011 залишити без змін, апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» м. Київ - ОСОБА_1- без задоволення.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом двадцяти днів з дня складання її повного тексту.
Повний текст постанови складено та підписано 02.05.2018 р.
Головуючий суддя: Л. В. Лавриненко
Судді: Т.А. Величко
ОСОБА_12
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2018 |
Оприлюднено | 03.05.2018 |
Номер документу | 73730259 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Лавриненко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні