УХВАЛА
25 квітня 2018 року
м. Київ
Справа № 910/14275/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Селіваненка В.П. (головуючий), Булгакової І.В. і Львова Б.Ю.,
розглянувши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Сушия" (далі - ТОВ "Сушия")
на рішення господарського суду міста Києва від 13.12.2017 та
постанову Київського апеляційного господарського суду від 05.03.2018
за позовом державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" - державна організація, що виступає на захист майнових прав суб'єктів авторського права - American sosiety of composers, authors and publishers (ASCAP)
до ТОВ "Сушия"
про стягнення компенсації за порушення майнових авторських прав у розмірі 153 600 грн.,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Контент Делівері Сервіс",
ВСТАНОВИВ:
26.03.2018 ТОВ "Сушия" звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду міста Києва від 13.12.2017 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 05.03.2018 зі справи № 910/14275/17, справу направити на новий розгляд.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.04.2018 колегії суддів Касаційного господарського суду у складі: Селіваненко В.П. (головуючий), Булгакова І.В. і Львов Б.Ю. передано справу № 910/14275/17.
Звертаючись до суду касаційної інстанції, ТОВ "Сушия" просила прийняти касаційну скаргу до провадження, незважаючи на малозначність спору, з посиланням на те, що зазначена касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозахисної практики, оскільки "на сьогоднішній день судами вирішуються спори даного роду кардинально по-різному".
17.04.2018 на адресу Верховного Суду від державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" надійшло заперечення проти відкриття касаційного провадження. Заперечення мотивовано тим, що дана справа є малозначною, а касаційна скарга ТОВ "Сушия" ґрунтується лише на підміні правових понять та намаганні встановити фактичні обставини справи, які вже були встановлені судами попередніх інстанцій.
Дослідивши матеріали справи № 910/14275/17 та касаційної скарги ТОВ "Сушия", заперечення державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" проти відкриття касаційного провадження, Касаційний господарський суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 293 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
За змістом положень статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Стаття 129 Конституції України серед основних засад судочинства визначає забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до статті 12 ГПК України:
- господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного; частина перша);
- спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (частина третя);
- для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина п'ята).
Відповідно до пункту 4 частини четвертої статті 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Предметом позову у даній справі є стягнення компенсації за порушення майнових авторських прав у розмірі 153 600 грн., а, отже, ціна позову у справі №910/14275/17 не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому справа є малозначною відповідно до наведених приписів ГПК України.
Згідно з пунктом 2 частини третьої статті 287 ГПК України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, зазначених у цій же нормі ГПК України. Проте наявності таких випадків з матеріалів даної справи не вбачається, відсутні будь-які підстави вважати, що розгляд даної скарги касаційним судом потрібен для формування єдиної судової практики правозастосування, а посилання скаржника на те, що касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики, не є обґрунтованим. Доводи ТОВ "Сушия" засновані на припущеннях заявника, а припущення не можуть бути покладені в основу будь-якого судового акта, в тому числі ухвали про відкриття касаційного провадження.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 23.10.1996 "Справа " Леваж Престасьон Сервіс проти Франції" (Levages Prestations Services v. France, заява № 21920/93, пункт 48) вказано, що зважаючи на особливий статус суду касаційної інстанції, роль якого обмежено перевіркою правильності застосування норм закону, процесуальні процедури у такому суді можуть бути більш формальними, особливо, якщо провадження здійснюється після його розгляду судом першої інстанції, а потім судом апеляційної інстанції.
З урахуванням наведеного суд касаційної інстанції дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ТОВ "Сушия" на рішення господарського суду міста Києва від 13.12.2017 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 05.03.2018 зі справи № 910/14275/17, оскільки вона подана на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
Керуючись частиною п'ятою статті 12, статтею 234, пунктом 4 частини четвертої статті 247, пунктом 2 частини третьої статті 287, статтею 293 ГПК України, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Сушия" на рішення господарського суду міста Києва від 13.12.2017 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 05.03.2018 зі справи № 910/14275/17.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Булгакова
Суддя Б. Львов
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2018 |
Оприлюднено | 03.05.2018 |
Номер документу | 73730445 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Селіваненко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні