Справа № 496/3188/17
Провадження № 2/496/354/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2018 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Драніков С.М. розглянувши в м. Біляївка заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_1 до садівничого товариства Гідробудівельник , третя особа: ОСОБА_3 про визнання рішення загальних зборів членів садівничого товариства від 10 вересня 2017 року недійсними та скасування державної реєстрації відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах від 19 вересня 2017 року № 15571070006000746, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з вищезазначеним позовом.
На адресу суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову, по вказаній цивільній справі, шляхом заборони проведення зборів у Садовому Товаристві Гідробудівельник код ЄДРПОУ 13881999 та прийняття будь яких рішень. Свої вимоги мотивує тим що, на зараз у травні 2018 року ОСОБА_3 збирається провести чергові збори для вирішення деяких своїх особистих питань, за допомогою голови Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області. Якщо таке відбудеться, це може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення, та буде підставою для подальшого звернення до суду для відміни державної реєстрації зазначених змін та визнання рішень, який приймає новий голова незаконними.
У відповідності з ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Частиною 2 цієї ж статті зазначено, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
За загальним правилом, заявник зобов'язаний довести наявність підстав для забезпечення позову, надавши відповідні докази, що невжиття заходів забезпечення позову може привести до утруднення або навіть неможливості у майбутньому виконати рішення суду.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму ВСУ № 9 від 22.12.2006р. Про практику застосування судами цивільно-процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Всупереч цьому, позивачами не наведено достатніх доводів для забезпечення позову, а саме, як вирішення ОСОБА_3 деяких своїх особистих питань, може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Таким чином, у зв'язку з тим, що позивач не навів достатніх підстав для необхідності застосування забезпечення позову, суд вважає вимогу про забезпечення позову безпідставною, необґрунтованою, а тому приходить до висновку про необхідність відмовити у забезпеченні позову.
Керуючись ст. ст. 149-153, 353 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Драніков С.М.
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2018 |
Оприлюднено | 11.05.2018 |
Номер документу | 73827831 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Біляївський районний суд Одеської області
Драніков С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні