Ухвала
від 27.04.2018 по справі 598/388/18
СЕЛИДІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №598/388/18

Провадження №2/242/903/18

УХВАЛА

Іменем України

27 квітня 2018 року м. Селидове

Суддя Селидівського міського суду Донецької області Черков В.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Другої ОСОБА_2 державної нотаріальної контори про визнання права власності на майно в порядку спадкування,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із даною позовною заявою.

Суд вважає, що дану позовну заяву без додержання вимог ст. 175, 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно - вартістю майна.

Позивач у позовній заяві зазначила ціну позову у розмірі 25000,00 грн.

Разом з тим, в порушення п. 5 ч. 2 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено доказ, що підтверджує визначену ним ціну позову.

Також, позивач у якості відповідача зазначив ОСОБА_2 державну нотаріальну контору.

У листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 року №24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування роз'яснено, що при вирішенні спорів щодо спадкування права власності на нерухоме майно позивачем у зазначених спорах у порядку правонаступництва може виступати спадкоємець, який прийняв спадщину відповідно до вимог статей 1268 - 1270 ЦК, та за змістом ст. 392 ЦК належним відповідачем є особа - учасник цивільних правовідносин, яка не визнає або оспорює право власності спадкоємця на спадкове майно, зокрема, житловий будинок, земельну ділянку.

У спорах про визнання права власності на спадкове майно в якості належного відповідача не може розглядатись нотаріус або орган державної реєстрації прав. Якщо зазначені особи та органи відмовляють у вчиненні покладених на них нотаріальних дій чи здійсненні державної реєстрації, така відмова може бути оскаржена в судовому порядку, за умови відсутності спору про право на спадщину.

Таким чином, у порушення п. 2 ч. 1 ст. 175 ЦПК України позивачем не назначено повне найменування відповідача - (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв'язку з викладеним, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.185 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Другої ОСОБА_2 державної нотаріальної контори про визнання права власності на майно в порядку спадкування залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк у десять днів з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:

-зазначити доказ, що підтверджує визначену позивачем ціну позову;

-повне найменування відповідача - (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Роз'яснити, що у разі не усунення вказаних недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудСелидівський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення27.04.2018
Оприлюднено15.05.2018
Номер документу73878465
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —598/388/18

Постанова від 14.11.2018

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Ткаченко Т. Б.

Постанова від 14.11.2018

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Ткаченко Т. Б.

Ухвала від 05.11.2018

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Ткаченко Т. Б.

Ухвала від 25.10.2018

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Ткаченко Т. Б.

Рішення від 03.09.2018

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 03.07.2018

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 29.05.2018

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 27.04.2018

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 16.03.2018

Цивільне

Збаразький районний суд Тернопільської області

Левків А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні