Справа № 2-697/08
Провадження № 6/591/73/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2018 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого - судді Шелєхової Г.В.
за участю секретаря судового засідання - Бондар С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за заявою державного виконавця Зарічного відділу ДВС м. Суми Головного територіального управління юстиції в Сумській області ОСОБА_1 про встановлення або зміну способу виконання рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Державний виконавець свої вимоги мотивує тим, що рішенням Зарічного районного суду м. Суми виселено ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 з кімнати №308 гуртожитку №1 Сумського державного університету без надання іншого житлового приміщення. Оскільки в спірній кімнаті проживає малолітній ОСОБА_5, просить встановити або змінити порядок і спосіб виконання рішення, а саме про виселення ОСОБА_4 разом з малолітнім сином ОСОБА_5Ю.В судовому засіданні вимоги уточнила, просить встановити спосіб виконання рішення про виселення.
Представник стягувача вважає, що в даному випадку не потрібно звертатися з заявою про зміну способу виконання рішення, а необхідно вирішити питання роз яснення рішення, яке перебуває на виконанні.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 20 травня 2008 року виселено ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 з кімнати №308 гуртожитку №1 Сумського державного університету без надання іншого житлового приміщення.
Згідно вимог ст. 373 ЦПК України, суд за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення суду (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) за заявою державного виконавця або за заявою сторони, суд який видав виконавчий документ, розглядає дане питання в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення суду.
Виконання рішення суду є невід'ємною частиною права на справедливий суд. Правосуддя визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості й забезпечує ефективне поновлення у правах. Судове рішення за своєю суттю охороняє права, свободи та законні інтереси громадян і є завершальною стадією судового провадження, без належного виконання судових рішень правосуддя втрачає сенс. Право на виконання судового рішення є невід'ємною складовою права на доступ до суду, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Тобто рішення суду має виконуватися лише у такий спосіб захисту цивільних прав, який застосовано судом.
Закон прямо передбачає, що зміна способу і порядку виконання рішення суду допускається лише у виняткових випадках за наявності обставин, що утруднюють його виконання державним виконавцем.
В кожному випадку вирішуючи питання зміни чи встановлення способу та порядку виконання судового рішення суд не може змінити зміст самого судового рішення і вийти за межі обсягу задоволених вимог позивача, тим більше коли ці вимоги взагалі не заявлялись, бо це буде порушенням принципу диспозитивності закріпленому в ст. 13 ЦПК України згідно якої суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог.
Оскільки при винесенні рішення питання про виселення ОСОБА_5 не ставилося позивачем та відповідно не вирішувалося судом, вимоги заяви не ґрунтуються на законі, адже виселення малолітнього ОСОБА_5 зі спірної кімнати не є зміною способу чи порядку виконання рішення суду.
Відповідно до ч. 8 ст. 268 ЦПК України (а також ч. 2 ст. 218 ЦПК України у редакції до 15.12.2017) після проголошення рішення суд, який його ухвалив, не може сам скасувати або змінити це рішення, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Аналізуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заява про задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 271 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви державного виконавця Зарічного відділу ДВС м. Суми Головного територіального управління юстиції в Сумській області ОСОБА_1 про встановлення або зміну способу виконання рішення відмовити в зв язку з необгрунтованістю.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі в п'ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. В разі проголошення вступної та резолютивної частини судового рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Зарічний районний суд м. Суми.
Повний текст ухвали виготовлений 11.05.2018 року.
Суддя Г.В.Шелєхова
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2018 |
Оприлюднено | 15.05.2018 |
Номер документу | 73909115 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Шелєхова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні