ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15.05.2018 р. Справа № 914/849/18
Суддя Кітаєва С.Б., розглянувши
позовну заяву Приватного підприємства «Наттекс», с.Волиця-Гніздичівська, Жидачівський район Львівської області
до відповідача: Фірми «Nattex Germany e.K.» (Фірма «Наттекс Джермані е. К.», AuracherWeg 5A, Weinberg (Aurach), Freistaat Bayern, 91589, Aurach, Bundesrespublik Deutschland (Вайнберг (Аурах) вул. Аурахервег, 5 А, Баварія, Федеративна Республіка Німеччина)
про стягнення заборгованості. Ціна позову 99539,57 грн.
ВСТАНОВИВ:
Приватного підприємства «Наттекс» звернулася до Господарського суду Львівської області з позовом до Фірми «Nattex Germany e.K.» (Фірма «Наттекс Джермані е. К.» про стягнення заборгованості у розмірі 99539,57 грн. з якої: 98962,07 грн. основного боргу, 577,50 грн. 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем контракту від 24.11.2017р. №4.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п.2, ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Подана на розгляд до Господарського суд Львівської області позовна заява не містить відомостей про відомі номери засобів зв'язку (позивача і відповідача), як не містять відомостей про те, що такі номери засобів зв'язку позивачу невідомі.
Відповідно до п.2, ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
Розрахунок заявленої до стягнення суми основного боргу 98962,07 грн. та 557,50 грн. наводить у позовній заяві. Однак, позивач не обґрунтовує в розрахунку застосування ним офіційного курсу гривні до євро (за даними Національного банку України) в розмірі 3247,2987 (за сто євро) саме станом на 20.04.2018р.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копій та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Враховуючи викладене, належним доказом відправлення відповідачеві (відповідачам) копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що в «Додатках» до позовної заяви а саме в пункті №1 позивачем зазначено про долучення до позовної заяви доказів сплати судового збору. Проте, з опису вкладення до цінного листа вбачається, що відповідачем не скеровано відповідачу всіх додатків долучених до позовної заяви, а саме – платіжного документу, який підтверджує сплату, у встановлених порядку та розмірі, судового збору за подання на розгляд до Господарського суду Львівської області позовної заяви від 04.05.2018р.
Таким чином, позивач не виконав вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України, оскільки належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви та всіх доданих до неї документів не надав.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Приватної організації «Українська ліга авторських і суміжних прав» без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання:
- подання відомостей відомі номери засобів зв'язку (позивача і відповідача) або інформації про відсутність таких відомостей у позивача;
- надати суду, на виконання вимог п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України, документи (поштовий опис та фіскальний чек), які підтверджують відправлення відповідачу копії платіжного документу, який підтверджує сплату, у встановлених порядку та розмірі, судового збору за подання на розгляд до Господарського суду Львівської області позовної заяви від 04.05.2018р.;
- обґрунтування до розрахунку основного боргу застосування позивачем офіційного курсу гривні до євро (за даними Національного банку України) в розмірі 3247,2987 (за сто євро), саме станом на 20.04.2018р.
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою://lv.arbitr.gov.ua
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5015/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Ухвала набирає законної сили 15.05.2018 та оскарженню не підлягає.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2018 |
Оприлюднено | 18.05.2018 |
Номер документу | 73989017 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні