Справа № 4-5/11
ПОСТАНОВА
Іменем України
"22" березня 2011 р. Підгаєцький районний суд Тернопільської області
в складі: головуючої судді Ігнатової Г. В.
при секретарі Піх Р.Я.
з участю прокурора Балда .А. Є.
заявниці ОСОБА_1
захисника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Підгайці скаргу ОСОБА_1 на постанову про порушення кримінальної справи,-
Встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду зі скаргою , в якій просить скасувати постанову прокурора Підгаєцького району , про порушення щодо неї кримінальної справи за ч. 1 ст. 175 КК України.
Свої вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що прокурор Підгаєцького району 02 лютого 2011 року виніс постанову про порушення кримінальної справи проти неї за ч.1 ст.175 КК України. Вважає, що порушення кримінальної справи проведено з порушенням кримінально - процесуального законодавства, оскільки прокурор отримав дані в даному випадку це були щодо умисної невиплати заробітної плати працівникам заводу ВАТ Підгаєцький маслосирзавод Коропець за період з жовтня по грудень 2010 р., не перевірені факти не мав приводів та підставою для порушення кримінальної справи Посилаючись в скарзі, що вказана кримінальна справа порушена необгрунтовано, за відсутності ознак злочину, просить суд скасувати постанову про порушення зазначеної кримінальної справи на підставі відсутності складу злочину.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її захисник вважає, що справа порушенна безпідставно та просить її скасувати.
Слідчий підтвердив правомірність порушення кримінальної справи стосовно ОСОБА_1
Прокурор вважає, що скарга задоволенню не підлягає, оскільки при порушенні кримінальної справи стосовно ОСОБА_1 були дотримані норми кримінально -процесуального законодавства.
Суд оцінюючи матеріали, що були підставою для порушення кримінальної справи, вважає, що скарга належно не обґрунтована та не мотивована, а тому задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч.15 ст.236-8 КПК України та п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України №1 від 11.02.2005 року Про деякі питання, що виникають під час розгляду судами України скарг на постанови органів дізнання, слідчого, прокурора про порушення кримінальної справи , розглядаючи на досудових стадіях процесу скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, суд повинен перевіряти наявність приводів і підстав для винесення зазначеної постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення справи, і не вправі розглядати й заздалегідь віршувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті.
Частиною 16 ст.236-8 КПК України передбачено, що суд виносить рішення по скарзі на постанову про порушення кримінальної справи залежно від того, чи були при порушенні кримінальної справи додержанні вимоги ст.ст.94,97,98 КПК України.
Враховуючи вказане, суд вважає, що вирішення питання про наявність або відсутність складу злочину не може розглядатися при розгляді скарги на постанову органу досудового слідства про порушення кримінальної справи, а повинно вирішуватись при розгляді справи по суті.
Викладене узгоджується з п.2 ч.1 ст.324 КПК України, відповідно до якого, вирішення питання про те, чи має діяння склад злочину і якою саме статтею кримінального закону він передбачений, суд вирішує при постановлені вироку.
У відповідності до вимог ст. 98 КПК України за наявності приводів і підстав зазначених в ст. 94 КПК України прокурор , слідчий , орган дізнання зобов'язання винести постанову про порушення кримінальної справи , вказавши всі приводи і підстави для порушення кримінальної справи статтю кримінального кодексу , за ознаками якої порушується справа, а також подальше її направлення.
Ст.94 КПК України надає чіткий перелік підстав для порушення кримінальне справи, а також вказує на те, що порушення кримінальної справи можливе тільки у випадку, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Надані суду матеріали якраз і свідчать про наявність в діях ОСОБА_1 складу відповідного злочину.
Рішення про порушення кримінальної справи прийнято в межах компетенції посадової особи , яка його прийняла в даному випадку прокурором району..
Посилання ОСОБА_1 на факт , які не враховані та не перевірені не входить до компетенції суду на цій стадії розгляду, оскільки їх спростувати чи підтвердити можливо тільки шляхом проведення слідчих дій.
Достатнього обґрунтування порушення прав та інтересів особи щодо якої порушена кримінальна справа скарга заявника не містить, а вирішення в порядку ст .236-7 КПК України питання про наявність або відсутність складу злочину Кримінально- процесуальним Кодексом України не передбачено. Наведені дані свідчать необхідність в задоволенні скарги - відмовити.
Керуючись ст.ст.236-7,236-8 КПК України, -
постановив:
В задоволенні скарги ОСОБА_3 на постанову прокурора Підгаєцької району від 02 лютого 2011 року про порушення , щодо неї кримінальної справи за ч.1 ст.175 КК України - відмовити.
На постанову судді, прокурором, особою, яка подала скаргу, протягом семи діб дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Тернопільської області через Підгаєцький районний суд . Подача апеляції не зупиняє виконання постанови суду.
Суддя: ОСОБА_4
Суд | Підгаєцький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2011 |
Оприлюднено | 17.05.2018 |
Номер документу | 74013622 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
Ігнатова Г. В.
Кримінальне
Рівненський районний суд Рівненської області
Красовський О.О. О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні