Справа № 4-124/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2008 м. Глухів
Глухівський міськрайсуд Сумської області в особі судді Демченка О.С., при секретарі Дмитренко О.С., з участю прокурора Богданова В.А. та захисника - адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні подання ст. слідчого Глухівської міжрайонної прокуратури ОСОБА_2 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у місті Глухові, є громадянином України, не одружений, навчається на 4 курсі Сумського державного університету, не має судимостей, а мешкає у м. Глухові по вул. Ціолковського, б. 8, кв. 26,
встановив.
За матеріалами кримінальної справи і поданням ОСОБА_3 15 вересня 2008 року о 18 годині 30 хвилин в порядку ст. 115 КПК України був затриманий за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 342 та ч. 2 ст. 345 КК України, у зв'язку з тим, що 14 вересня 2008 року, близько 01 години, біля кафе-бару «Фаворит» на вулиці 70 років Жовтня у місті Глухові разом з іншими особами вчинив опір працівнику Глухівського МРВ БОЗ УМВС України в Сумській області ОСОБА_4 під час виконання останнім службових обов'язків, застосувавши до нього насильство з завданням ударів. При цьому ОСОБА_4 були завдані тілесні ушкодження.
За змістом подання слідчого мотивами обрання відносно ОСОБА_3 міри запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою є те, що ОСОБА_3 не працює, затриманий за підозрою у вчиненні злочинів середньої тяжкості, які набули значного суспільного резонансу у м. Глухові і Глухівському районі, і що ОСОБА_3 є суспільно небезпечною особою.
Постановою Глухівського міськрайсуду від 18 вересня 2008 року строк затримання ОСОБА_3 було продовжено до 7 діб.
На даний час обвинувачення ОСОБА_3 не пред'явлено.
При розгляді подання в судовому засіданні 18 вересня 2008 року ОСОБА_3, даючи пояснення про обставини випадку, підтверджував, той факт, що в ніч на 14 вересня 2008 року біля кафе-бару «Фаворит» у м. Глухові він разом з іншими особами приймав участь у побитті ОСОБА_4, не знаючи, що той є працівником міліції, при цьому завдав ОСОБА_4 один чи два удари кулаком в область плеча або спини, але 22 вересня 2008 року ОСОБА_3 в суді показав, що взагалі не приймав участі у бійці інших осіб з ОСОБА_4, і що раніше він давав слідчому і суду показання про свою участь у побитті ОСОБА_4 внаслідок того, що після його затримання працівниками міліції до нього були застосовані протиправні дії, спрямовані на визнання ним своєї участі у побитті ОСОБА_4: на нього чинили психологічний тиск, били.
Обґрунтовуючи подання, слідчий і прокурор при розгляді подання судом послалися на те, що за злочини, за підозрою у вчиненні яких затриманий ОСОБА_3, законом передбачена міра покарання у вигляді позбавлення волі строком до п'яти років, і що. залишаючись на волі, ОСОБА_3 може ухилятись від слідства і суду та перешкоджати встановленню істини у справі, тоді як захисник ОСОБА_3, адвокат ОСОБА_1, вважає необгрунтованими доводи слідчого і прокурора щодо наявності достатніх правових підстав для обрання відносно ОСОБА_3 такої виключної міри
запобіжного заходу як утримання під вартою.
Вивчивши матеріали справи та вислухавши доводи сторін, суд прийшов до висновку про відсутність достатніх правових підстав для обрання відносно ОСОБА_3 міри запобіжного заходу утримання під вартою, оскільки за матеріалами кримінальної справи на даний час, не зважаючи на продовження судом строку затримання ОСОБА_3 до семи діб, його фактична роль у вчиненні злочинів, за підозрою у вчиненні яких він затриманий, в достатній мірі не з'ясована, а сам ОСОБА_3 заперечує свою участь у побитті ОСОБА_4.
Крім цього, ОСОБА_3 раніше не притягувався до кримінальної чи адміністративної відповідальності, за місцем проживання і навчання у вищому навчальному закладі на денній формі навчання характеризується виключно позитивно, має ряд серйозних хронічних захворювань, що підтверджується матеріалами справи. Тому суд вважає, що у даному випадку відсутні достатні правові підстави для обрання відносно ОСОБА_3 такого виключного запобіжного заходу як утримання під вартою, і приходить до висновку, що за обставинами справи та з урахуванням даних про особу ОСОБА_3 достатнім для забезпечення виконання ОСОБА_3 процесуальних обов'язків та його належної поведінки буде запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 148-150, 155, 165 і 165-2 КПК України, суд
постановляє.
Подання слідчого Глухівської міжрайонної прокуратури ОСОБА_2 щодо обрання відносно ОСОБА_3 мірою запобіжного заходу утримання під вартою залишити без задоволення.
ОСОБА_3 звільнити з-під варти у залі суду.
Мірою запобіжного заходу відносно ОСОБА_3 обрати підписку про невиїзд, про що йому оголосити під розписку.
На постанову суду прокурором, ОСОБА_3 та його захисником протягом трьох діб з дня винесення постанови може бути подана апеляція в Апеляційний суд Сумської області.
Суд | Глухівський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2008 |
Оприлюднено | 15.01.2010 |
Номер документу | 7402747 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Глухівський міськрайонний суд Сумської області
Демченко О. С.
Кримінальне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Слоквенко Г.П.
Кримінальне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Слоквенко Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні