У Х В А Л А
про залишення касаційної скарги без руху
21 травня 2018 року
Київ
справа №464/6552/17
адміністративне провадження №К/9901/50334/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Анцупової Т. О.,
суддів - Коваленко Н. В., Кравчука В. М.,
перевіривши касаційну скаргу Львівської міської ради на постанову Сихівського районного суду м. Львова від 14 грудня 2017 року та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2018 року у справі № 464/6552/17 за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Ініціатива до Львівської міської ради про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,
у с т а н о в и в:
07 травня 2018 року Львівська міська рада звернулася до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду з вказаною касаційною скаргою.
Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, які діяли на час її подання, суд дійшов висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Статтею 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлені форма і зміст касаційної скарги.
1. Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 330 КАС України у касаційній скарзі зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) особи, яка подає касаційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності.
В порушення вказаних вимог скаржником у касаційній скарзі не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та адресу електронної пошти.
Крім того, згідно п. 3 ч. 2 ст. 330 КАС України у касаційній скарзі зазначаються судові рішення, що оскаржуються.
У прохальній частині касаційної скарги скаржник просить скасувати постанову Сихівського районного суду м. Львова від 14 грудня 2017 року та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2018 року, однак до касаційної скарги додає копію постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 березня 2018 року.
Отже, скаржнику необхідно уточнити, яке рішення суду апеляційної інстанції ним оскаржується.
2. Строк касаційного оскарження.
Відповідно до ч. 1 ст. 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно ч. 2 ст. 329 КАС України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Передбачений зазначеною статтею строк касаційного оскарження пропущено, оскільки оскаржуване рішення суду апеляційної інстанції ухвалено 28 березня 2018 року у відкритому судового засіданні, в повному обсязі виготовлено 28 березня 2018 року, а касаційну скаргу подано лише 07 травня 2018 року.
Водночас у касаційній скарзі скаржником заявлено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, в обґрунтування якого останній посилається на те, що копію оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції Львівська міська рада отримала 05 квітня 2018 року, однак її представник, головний спеціаліст відділу правової експертизи управління правової роботи юридичного департаменту Львівської міської ради Х. Скочинська, отримала вказану копії рішення лише 10 квітня 2018 року.
Колегія суддів звертає увагу скаржника, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджені належними доказами.
Отже, тільки наявність об'єктивних перешкод для своєчасної реалізації прав щодо оскарження судових рішень у касаційному порядку у строк, встановлений процесуальним законом, може бути підставою для висновку про пропуск строку касаційного оскарження з поважних причин.
Наведені скаржником обставини мають організаційний характер, не є об'єктивними істотними перешкодами для своєчасної реалізації процесуальних прав та не свідчать про поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження.
Крім того, законодавством покладено обов'язок дотримання процесуальних строків саме на учасника справи, а не на його окремих працівників.
Згідно ч. 3 ст. 332 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 339 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки касаційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС України, таку касаційну скаргу слід залишити без руху та надати скаржнику десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст. 169, 248, 329, 330, 332 КАС України,
у х в а л и в:
Касаційну скаргу Львівської міської ради на постанову Сихівського районного суду м.Львова від 14 грудня 2017 року та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2018 року у справі № 464/6552/17 залишити без руху.
Установити скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.
Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк у відкритті касаційного провадження за вказаною касаційною скаргою буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Т. О. Анцупова
Суддя Н. В. Коваленко
Суддя В. М. Кравчук
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2018 |
Оприлюднено | 23.05.2018 |
Номер документу | 74135509 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Анцупова Т.О.
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Курилець Андрій Романович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Курилець Андрій Романович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Курилець Андрій Романович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Курилець Андрій Романович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Курилець Андрій Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні