Справа №766/8887/18
н/п 1-кс/766/6151/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.05.2018 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , про арешт тимчасово вилученого майна,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СУ ГУНП в Херсонській області звернувся до суду з клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна.
В обґрунтування клопотання посилався на те, що в провадженні слідчого управління ГУНП в Херсонській області перебуває кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018230000000201 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 187 ч. 4, 257, 263 ч. 1, 289 ч. 3, 345 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реалізуючи злочинний план в частині формування організованої озброєної групи банди, залучив до її складу своїх знайомих ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з якими протягом тривалого часу підтримував товариські стосунки та запропонував останнім прийняти участь у вчиненні розбійного нападу.
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 усвідомлюючи протиправність даної пропозиції, бажаючи отримати власну матеріальну вигоду від заволодіння чужим майном, керуючись корисливим мотивом, прийняли пропозицію ОСОБА_4 та ОСОБА_5 і надали свою добровільну згоду на участь у банді.
Отримавши від ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 згоду на спільну злочинну діяльність у складі організованої групи банди, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з їх відома та згоди, розробив загальні правила поведінки, спрямовані на беззаперечне виконання його наказів та створення тісних стосунків між учасниками вчинення злочину, які базувались на бажанні кожного з них отримати кримінальний прибуток для задоволення власних потреб у грошових коштах, характеризувалися високою дисципліною та підпорядкованістю.
В подальшому, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 як керівники вказаної групи, продовжуючи реалізовувати умисел, спрямований на вчинення злочину озброєною бандою, розробили та довели усім учасникам банди план вчинення розбійного нападу.
Згідно розробленого плану ОСОБА_4 та ОСОБА_5 здійснювали загальне керівництво діяльністю банди, забезпечували взаємозв`язок між діями усіх її учасників, здійснювали функцію щодо планування злочину, вивчали об`єкт посягання, збирали та аналізували інформацію щодо майбутнього об`єкту нападу, підшукували та зберігали зброю, речі, предмети необхідні для вчинення злочину та надавали грошові кошти необхідні для їх придбання, приймали заходи до забезпечення банди масками «балаклавами», рукавичками, формою співробітників поліції підрозділів спеціального призначення, берцями армійського зразка, бронежилетами, для унеможливлення ідентифікації учасників групи, забезпечував автотранспортом, який був у його розпорядженні а також вогнепальною зброєю, планував приймати безпосередню активну участь у вчиненні нападу.
ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , та ОСОБА_8 відповідно до відведених їм функцій, перед вчиненням злочину розбійного нападу, з метою подолання опору потерпілих, озброївшись автоматом «Калашнікова» та набоями до неї, повинні були приймати активну участь у розбійному нападі, збирати ювелірні прикраси з вітрин магазина безпосередньо під час розбійного нападу, здійснювати фізичне та психологічне подолання опору потерпілих.
У цей же час ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_8 узгоджуючи деталі плану майбутнього розбійного нападу на ювелірний магазин «Аурум», розташований на першій черзі ТРЦ «Фабрика» за адресою: м. Херсон, вул. Залаегерсег, 18 для досягнення спільної злочинної мети та з метою подолання можливого опору зі сторони потерпілих та працівників охорони, вирішили використовувати при вчиненні розбійного нападу вогнепальну зброю, а також шоломи та бронежилети для власного захисту.
Для швидкого пересування на місце вчинення злочину та безперешкодної втечі від працівників поліції ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_8 викоритовували автомобіль марки Range Rover.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_4 14.05.2018 близько 20:49, умисно, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , керуючись корисливим мотивом, з метою незаконного заволодіння чужим майном, кожний з яких виконував свою роль, одягнені у військовий одяг, у бронежилетах, касках та масках, здійснили озброєний напад на ювелірний магазин «Аурум», розташований на першій черзі ТРЦ «Фабрика» за адресою: м. Херсон, вул. Залаегерсег, 18, під час якого із погрозою застосування насильства, шляхом демонстрації та наведенні на працівників ювелірного магазину предметів ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , схожих на автомати «Калашнікова», заволоділи ювелірними виробами, після чого залишили місце вчинення злочину на автомобілі марки «Range Rover», в результаті чого заподіяли власнику вказаного магазину ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 матеріальну шкоду в особливо великих розмірах.
18.05.2018 на адресу СУ ГУНП в Херсонській області надійшов рапорт УКР ГУНП в Херсонській області відповідно до якого працівниками УКР ГУНП в Херсонській області у ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що ОСОБА_8 має у своєму користуванні човен «Finval» моделі 505 «Fish Pro» н.з. НОМЕР_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_2 з підвісним човновим двигуном «Mercury 115» 2017 року випуску, обладнаний мультифункціональним приладом «Lowrarce HDS7», якірною лебідкою «Minnkota DH 40», за допомогою якого він може переховуватися від правоохоронних органів, а також зберігати у вказаному човні викрадені у ході вчинення даного злочину ювелірні вироби, бирки до них, мобільні термінали та сім картки які використовувались ним під час вчинення злочину, документи з приводу його злочинної діяльності та інші предмети і речі що мають значення речових доказів у провадженні.
Згідно отриманої інформації зазначений човен з встановленими на ньому комплектуючими та двигуном перебуває у власності ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , який є братом дружини підозрюваного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Вказаний човен з двигуном знаходяться в приміщенні лодочного гаражу розташованого на причальному місці №84 кладки № 2 лодочного причалу «Аматор №9» за адресою: м. Херсон Острівське шосе, 1 (Карантинний острів, 1).
У зв`язку із вищевикладеним 18.05.2018 у порядку ч. 3 ст. 233 КПК України з метою безпосереднього переслідування злочинців та врятування майна (викраденого у ході вчинення вказаного злочину), було проведено приміщення лодочного гаражу розташованого на причальному місці № 84 кладки № 2 лодочного причалу «Аматор» №9 за адресою: м. Херсон Острівське шосе, 1 (Карантинний острів, 1), у ході проведення якого було виявлено та вилучено:
1. Човен «Finval» моделі 505 «Fish Pro» н.з. НОМЕР_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , обладнаний мультифункціональним приладом «Lowrarce HDS7», якірною лебідкою «Minnkota DH 40»;
2. Підвісний човновий двигун « НОМЕР_3 » 2017 року випуску.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи від 23.06.1998 року Товариство власників човнів «Аматор» розташоване за адресою: м. Херсон, Карантинний острів, 1, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій за ідентифікаційним кодом юридичної особи 24755708 від 13.07.1998 року.
Під час обшуку було вилучено речі та предмети, які мають значення для кримінального провадження.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву в якій просив провести розгляд справи за його відсутності. Клопотання підтримує у повному обсязі, просить задовольнити його з підстав викладених у ньому.
Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи до іншого володіння особи лише у невідкладних випадках пов`язаних із врятуванням людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.
Відповідно до ч. 7 ст. 237 КПК України, вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч. 2 ст. 167 цього кодексі, тобто якщо вони зберегли на собі сліди учинення кримінального правопорушення та були предметом його вчинення.
Під час огляду були вилучені речі, які мають значення для кримінального провадження, оскільки зберегли на собі сліди злочину, містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального правопорушення, тобто містять ознаки, зазначені в ст. 98 КПК України, як речові докази.
Таким чином є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для арешту майна, вилученого під час проведення вищевказаного обшуку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-175 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, а саме на:
- Човен «Finval» моделі 505 «Fish Pro» н.з. НОМЕР_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ;
- Мультифункціональний прилад «Lowrarce HDS7»;
- Якірну лебідку «Minnkota DH 40»;
- Підвісний човновий двигун «Mercury 115» 2017 року випуску,
які належать ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , перебувають у користуванні ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , вилучені у ході проведення обшуку (у порядку ч. 3 ст. 233 КПК України) у приміщенні лодочного гаражу розташованого на причальному місці № 84 кладки № 2 лодочного причалу «Аматор» №9 за адресою: м. Херсон Острівське шосе, 1 (Карантинний острів, 1) в період часу з 12.17 год. 18.05.2018 до 12.35 год. 18.05.2018.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Херсонської області протягом п`яти діб з часу її проголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2018 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 74179812 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні