ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
24 травня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/1605/15
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Довгопол М.В., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області про заміну сторони у виконавчому листі в адміністративній справі № 816/1605/15 за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Приватного малого підприємства "БМУ - 91" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
19 травня 2015 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного малого підприємства "БМУ - 91" про стягнення заборгованості у сумі 2066 грн 69 коп.
Постановою суду 18 червня 2015 року адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Приватного малого підприємства «БМУ- 91» про стягнення заборгованості задоволено. Стягнуто з Приватного малого підприємства «БМУ- 91» (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 13929192, місцезнаходження м. Полтава, пров. Перспективний, 11) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (п/р 37171160005101 в ГУДКСУ в Полтавській області, МФО 831019, ідентифікаційний код 21052432) заборгованість в сумі 2066 грн. 69 коп. (дві тисячі шістдесят шість гривень шістдесят дев'ять копійок).
19 серпня 2015 року видано виконавчий лист.
14 травня 2018 року до суду надійшло клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області про заміну сторони у виконавчому листі № 816/1605/15 від 19.08.2015 - Полтавське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області.
У судове засідання з розгляду клопотання заінтересована особа та учасники справи не з'явилися, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлялися належним чином.
В силу положень частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на викладене, суд вважав за можливе розгляд клопотання про заміну сторони у виконавчому листі здійснювати за відсутності заінтересованої особи, що звернулася із клопотанням, та учасників справи.
Відповідно до приписів частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Враховуючи положення пункту 10 частини 1 статті 4, частини 9 статті 205 КАС України, суд вирішив розгляд клопотання про заміну сторони у виконавчому листі здійснювати у порядку письмового провадження.
Розглянувши клопотання про заміну сторони у виконавчому листі, суд дійшов наступних висновків.
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі - Закон № 1105) передбачено утворити Фонд соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Також передбачено припинити управління та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та виконавчі дирекції відділень цього Фонду, що є юридичними особами, шляхом приєднання до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Відповідно до пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.
Згідно із частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Матеріалами справи підтверджено, що Полтавське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ідентифікаційний код 210552432) припинено 24 листопада 2017 року, запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи № 15881120055001958, і його правонаступником є Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Полтавській області (ідентифікаційний код 41319427, вул. Гоголя, 34, м. Полтава, Полтавська область, 36011), про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно Відділення /а.с. 93-105/.
У свою чергу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавської області (ідентифікаційний код 41319427) зареєстроване як юридична особа 05 травня 2017 року, що підтверджуються витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно Управління /а.с. 71 - 75/.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
За змістом частини 4 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Судом встановлено, що постановою головного державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби м. Полтава Головного територіального управління юстиції у Полтавській області від 29 березня 2018 року повернуто виконавчий документ стягувачу /а.с. 82/. Відомості про відкриття іншого виконавчого провадження відсутні.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе задовольнити клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавської області про заміну сторони у виконавчому листі та замінити стягувача у виконавчому листі № 816/1605/15 від 19.08.2015 - Полтавське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на його правонаступника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавської області.
На підставі викладеного, керуючись статтями 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області про заміну сторони у виконавчому листі в адміністративній справі № 816/1605/15 за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Приватного малого підприємства "БМУ - 91" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому листі № 816/1605/15 від 19.08.2015 - Полтавське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ідентифікаційний код 210552432) на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (ідентифікаційний код 41319427, вул. Гоголя, 34, м. Полтава, Полтавська область, 36011).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Суддя М.В. Довгопол
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2018 |
Оприлюднено | 30.05.2018 |
Номер документу | 74226290 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
М.В. Довгопол
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні