Постанова
від 01.08.2008 по справі 2а-998/08
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2а-998/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

01 серпня 2008 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі головуючого судді Буймової Л.П. при секретарі Соловей Ж.В.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Фастівської міської ради про стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з вищевказаним позовом посилаючись на те , що вона є постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії, інвалід 2 групи. Згідно законодавства позивач має право на щорічну грошову допомогу на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат, розмір якої визначається на час виплат. Оскільки відповідачем виплачена допомога починаючи з 2004 року по 2007 рік в значно нижчому розмірі, позивач просить суд стягнути з відповідача недоплачену суму грошової допомоги на оздоровлення за 2004-2007 роки в розмірі 7023 грн.20коп.

Відповідач в суді позов не визнав і пояснив суду, що позивач пропустив строки звернення до суду, який становить 1 рік. Крім того, Управління праці та соціального захисту населення правомірно визначило розмір допомоги на оздоровлення позивачу, оскільки керувалось положенням Постанови KM № 836 від 26.07.1996року.

Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши письмові матеріали справи вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1Г.є постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії, що підтверджується копією посвідчення .

Відповідно до ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачена щорічна допомога на оздоровлення учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії - 5 мінімальних заробітних плат, які виплачуються органами Управління праці та соціального захисту населення в кінці року за місцем проживання.

Відповідачем виплата щорічної грошової допомоги на оздоровлення позивачу проведена наступним чином: 2004 рік - 26 грн. 70 коп; за 2005 рік-120 грн; 2006 рік - 120 грн.; за 2007 рік 120 грн. Ці обставини підтверджуються довідкою Управління праці та соціального захисту і не оспорюються відповідачем.

Зазначена допомога на оздоровлення виплачена в тих розмірах, які встановлені постановою KM України від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи «за період з 2000 по 2005 рік та постановою KM України від 12.07.05 року за № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 2005 року.

Згідно ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який обчислюється з дня , коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав. Пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін, на що вказано в ст. 100 КАС України.

Представник відповідача наполягає на відмові в позові за пропуском строку звернення до суду.

Проаналізувавши надані докази по справі, суд приходить до висновку, що позивач дійсно пропустив встановлений законом строк для звернення до суду з вказаним адміністративним позовом . Підстав для визнання причини пропуску цього строку поважною суд не знаходить і вважає за необхідне частково відмовити позивачу в задоволенні позову в зв»язку з пропуском строку звернення до суду щодо стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення за 2004-2007 роки.

Щодо стягнення щорічної допомоги на оздоровлення за 2007 рік, суд приходить до висновку, що з урахуванням вимог ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» управління праці та соціального захисту населення Фастівської міської ради в Київській області повинно виплачувати учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії щорічну допомогу на оздоровлення виходячи із суми мінімальної заробітної плати на момент її виплати.

При цьому суд вважає, що Постанова Кабінету Міністрів «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є підзаконним нормативно правовим актом, а у разі виникнення колізії між її нормами та нормами Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосуванню підлягають положення останнього.

В судовому засіданні встановлено, що в 2007 році позивачу була виплачена допомога на оздоровлення в розмірі 120 грн, а необхідно було виплатити 2200 грн., мінімальна зарплата на час виплати складала 440 грн. х 5. Недоплачений розмір допомоги на оздоровлення, який підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, становить 2080 грн. Тому в цій частині позов необхідно задовільнити. При розрахунку суми разової щорічної допомоги необхідно керуватись положеннями Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не положеннями Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", положення якого обмежували соціальні виплати чорнобильцям, і рішенням конституційного суду від 09.07.07 року №6 рп/2007 визнані неконституційними.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 71, 99-100 КАС України, ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Фастівської міської ради зробити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 2080 грн. недоплаченої одноразової грошової допомоги за 2007 рік.

Постанова може бути оскаржена до Київського обласного апеляційного адміністративного суду через Фастівський міськрайонний суд шляхом подачі: протягом 10 днів з дня її проголошення - заяви про її апеляційне оскарження та протягом наступних 20 днів - апеляційної скарги.

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення01.08.2008
Оприлюднено18.01.2010
Номер документу7429782
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-998/08

Постанова від 01.08.2008

Адміністративне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Буймова Л. П.

Постанова від 28.08.2008

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Мартинюк В.Я.

Ухвала від 12.03.2009

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Нагорна Л.М.

Постанова від 12.08.2008

Адміністративне

Дніпровський районний суд м.Херсона

Дорошинська В.Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні