Ухвала
від 30.05.2018 по справі 7/246
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

30 травня 2018 року Справа № 7/246

Суддя Косенко Т.В., розглянувши заяву №41583 від 14.05.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Довіра та Гарантія" (вул.Авіаконструктора Ігоря Сікорського, 8, поверх 6, оф. 32, м. Київ, 04112) про заміну стягувача у справі №7/246

за позовом Відкритого акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" в особі Луганської обласної дирекції (вул. Лєскова, 9, м. Київ, 01011)

до Фізичної особи - підприємця Фатєєва Костянтина Васильовича (АДРЕСА_1)

про стягнення 510088 грн. 54 коп.

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Господарського суду Луганської області від 11.01.2010 у справі №7/246 позов задоволено частково; стягнуто з Фізичної особи - підприємця Фатєєва Костянтина Васильовича на користь Відкритого акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" в особі Луганської обласної дирекції заборгованість за кредитом у сумі 450000 грн 00 коп., заборгованість по процентам за користування кредитом у сумі 47116 грн 64 коп., пеню у сумі 8491 грн 36 коп., державне мито у сумі 5085 грн 78 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 235 грн 30 коп.; в частині стягнення заборгованості у розмірі 2970 грн 00 коп. провадження у справі припинено на підставі п.1 1 ч.1 ст. 80 ГПК України; у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

30.05.2018 від Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Довіра та Гарантія" надійшла заява №41583 від 14.05.2018, в якій заявник просить суд замінити стягувача у справі №7/246 - Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Довіра та Гарантія"; забезпечити проведення судового засідання у режимі відеоконференції, визначити Шевченківський районний суд м. Києва відповідальним за проведення відеоконіеренції.

Відповідно до ч.ч.1-4 ст.334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу.

Згідно з ч.5 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне призначити вказану заяву до розгляду в судовому засіданні.

Щодо клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Довіра та Гарантія", викладеного у заяві №41583 від 14.05.2018, про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.ч.1-2, 5, 7 ст.197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.

Відповідно до п.17.6 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.

Зі змісту ст.197 Господарського процесуального кодексу України слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає справу, що є його правом, а не обов'язком.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції законодавчо не встановлені. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.

На думку суду, призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.

До того ж, на деякі питання у суду може виникнути необхідність витребування у представників сторін оригіналів документів, письмових пояснень або додаткових документів, надання яких у режимі відеоконференції є неможливим.

Ураховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання, викладеного у заяві №41583 від 14.05.2018, про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.

Керуючись ст.ст.120, 197, 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу, суд -

У Х В А Л И В :

1. Відкрити провадження за заявою №41583 від 14.05.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Довіра та Гарантія" про заміну стягувача у справі №7/246.

2. Повідомити учасників справи про призначення заяви до розгляду в судовому засіданні на 11 червня 2018 року об 11 год. 30 хв.

3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5, зал судових засідань №204 .

4. Відмовити в задоволенні клопотання, викладеного в заяві №41583 від 14.05.2018, про проведення судового засідання у режимі відео конференції.

5. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.

Ухвала набрала законної сили 30.05.2018 та не підлягає оскарженню.

Суддя Т.В. Косенко

Учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2.Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення30.05.2018
Оприлюднено01.06.2018
Номер документу74312942
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —7/246

Ухвала від 11.06.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 30.05.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 02.05.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 23.04.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 12.03.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 28.02.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 09.01.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 28.12.2017

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 06.02.2017

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 27.01.2017

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні