Рішення
від 01.10.2010 по справі 2-282/2010
ТОМАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-282/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.10.2010 року с-ще Томаківка Дніпропетровської області

Томаківський районний суд Дніпропетровської області в складі: головуючого судді Тетеревятникова А.П., при секретарі Горват Н.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія Дніпрообленерго до ОСОБА_1 про відшкодування збитків заподіяних внаслідок порушення правил користування електричною енергією для населення та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія Дніпрообленерго про визнання акта порушення правил користування електричною енергією для населення незаконним,

ВСТАНОВИВ:

ВАТ Енергопостачальна компанія Дніпрообленерго звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення матеріальних збитків заподіяних внаслідок порушення правил користування електричною енергією для населення в сумі 5261 гривня 63 копійки.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що 16 листопада 2002 року з відповідачкою по справі було укладено договір №800995 про користування електричною енергією для побутових споживачів Дніпропетровської області, який згодом було переукладено 30 травня 2008 року.

24 травня 2008 року при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року №1357 було виявлено порушення у будинку №8 по вулиці Горького, в с. Вищетарасівка Томаківського району Дніпропетровської області, в якому мешкає ОСОБА_1 що виразилося у безобліковому користуванні електричною енергією (підключення фазного дроту схованої електропроводки поза лічильником електричної енергії для живлення струмоприймачів). Спожита електроенергія електролічильником не обліковувалася. Приєднання виконано алюмінієвим дротом перерізом 2,5 кв.мм. За фактом порушення Правил користування електричною енергією для населення складено відповідний акт №00035856 від 24 травня 2008 року, з яким відповідачка ознайомилася, погодилася, про що засвідчила своїм підписом. Крім цього, у присутності відповідачки було вилучено, як речовий доказ, зразок алюмінієвого дроту, за допомогою якого здійснювалося безоблікове використання електричної енергії, який поміщено цілий пакет та опломбовано одноразовою пломбою №15249997. в присутності ОСОБА_1 здійснено замір перерізу, про що складено акт від 30 травня 2009 року, який також підписано відповідачкою.

Неправомірними діями відповідачки, ВАТ Дніпрообленерго в особі Томаківського РЕМ спричинено матеріальні збитки на суму 5261 гривня 63 копійки, рівних 1283 кВт. За годину електричної енергії.

Розрахунок проведено відповідно до п. 2.7 Методики визнання обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затверджених Національною комісією з питань регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 року №562.

Енергопостачальною компанією було запропоновано відповідаці подати заяву до комісії з розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією для населення з проханням зменшення розміру відшкодування та укладення договору про реструктуризацію суми заборгованості на максимально можливий термін (на шість мімсяців, з обов'язковою щомісячною сплатою визначеної частки боргу та здійснення першого чергового платежу та наступним клопотанням Томаківського РЕМ до дирекції ВАТ ЕК Дніпрообленерго про збільшення терміну реструктуризації до трьох років).

Споживач ОСОБА_1, на пропозицію енергопостачальної компанії відповилася і становм на 11 травня 2010 року оплату не провела, в результаті чого за нею існує заборгованість - 38579 кВ. за годину еквівалентній 5261 гривні 63 копійки.

Звернувшись із зустрічним позовом до ТОВ ЕП Дніпрообленерго про визнання незаконним та скасування розрахунку розміру відшкодування збитків до акту порушення Правил користування електричною енергією для населення від 24 травня 2008 року, визнання незаконним та скасування акту порушення Правил користування електричною енергією для населення №0035856 від 24 травня 2008 року, ОСОБА_1 посилається на те, що відповідно до п. 3 Правил корситування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України віж 26 липня 1999 року №1357 споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, який розробляється енергопостачальником згідно Типового договору про користування електричною енергією і укладається на три роки.

Отже споживачем електричної енергії є особа, яка уклала з енергопостачальною компанією договір на споживання електроенергії.

Цивільні права та обов'язки між нею та ТОВ ЕК Дніпрообленерго виникли з моменту укладення відповідного договору про користування електричною енергією для побутових споживачів №800995 від 30 травня 2008 року.

Актом про порушення від 24 травня 2008 року зафіксовано порушення п. 48 Правил корситування електричною енергією для населення, яке виявилося у безобліковому користуванні електричною енергією (підключення фазного дроту схованої електропроводки поза лічильником електричної енергії для живлення струмоприймачів).

До акту не додано доказів на підтвердження безоблікового споживання електроенергії, так як представники енергопостачальника не зазначили і не підтвердили час , місце, спосіб вчинення споживачем дій, які можна розцінювати як розкрадання електроенергії. Не виявлено будь-якого контуру електропроводки, за яким у будинку здійснювалось безоблікове споживання електроенергії. Наявність розеток поза лічильником електричної енергії для живлення струмоприймачів працівниками Томаківського РЕМ не перевірялася, справність електроличильника не перевірялася. Викладені в акті від 24 травня 2008 року обставини є припущеннями й об'єктивно не встановлені. У акті вказано, що марка та переріз дроту (алюмінієвий 2,5 кв.мм. довжиною 10 см.), номер штангенциркуля, яким проводилось вимірювання але не додано відомості про повірку засобу вимирювання. Підпис споживача у акті не є підставою вважати її порушником Правил користування електричною енергією для населення.

У судовому засіданні представник ТОВ ЕК Дніпрообленерго підтримав позовом щодо стягнення з ОСОБА_1 матеріальних збитків в сумі 5261 гривня 63 копійки спричинених внаслідок безоблікового використання електричної енергії.

Проти зустрічного позову заперечує, вважаючи його необгрунтованим.

Представник ОСОБА_1 у судовому засіданні проти позову ТОВ ЕК Дніпрообленерго заперечував вважаючи незаконним акт про порушення правил користування електричною енергією для населення.

Стосовно вимог зустрічного позову, представник ОСОБА_1 просив суд задовльнити вимоги у повному обсязі.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши сторони, суд дійшов наступного висновку.

Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України N 28 від 31 липня 1996 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 серпня 1996 року N 417/1442 Про затвердження Правил користування електричною енергією визначено, що до споживачів електричної енергії відносяться також і фізичні особи, що використовують електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору.

Із матеріалів справи вбачається те, що між ВАТ ЕК Дніпрообленерго та ОСОБА_1 16 листопада 2002 року було укладено договір №800995 про користування електричною енергією для побутових споживачів в будинку №8 по вулиці Горького в с. Вищетарасівка Томаківського району Дніпропетровської області.

Актом №00035856 від 24 травня 2008 року зафіксовано безоблікове використання електричної енергії, що виразилося у підключенні фазного дроту схованої електропроводки поза лічильником електричної енергії для живлення струмоприймачів.

Слідуючи положенню п. 48 Постанови від 26 липня 1999 року N1357 Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Факт безоблікового користування електричною енергією підтверджується вказаним вище актом, з яким ОСОБА_1 ознайомилася, про що свідчить її підпис, схемою до акту де зображено фрагмент самовільного підключення дроту до електромережі поза лічильника, актом виміру перерізу провідника, яким виконано приєднання алюмінієвим дротом перерізом 2,5 кв.мм.

Положенням ст. 1166 ЦК України визначено, що майнова шкода, завдана діями чи бездіяльністю майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Позивачка не довела суду, що шкода спричинена ВАТ ЕК Дніпрообленерго шляхом безоблікового використання електричної енергії сталася не з її вини, обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги не спростовані.

У зустрічному позові суд вважає відмовити ОСОБА_1, оскільки сам акт №0035856 від 24 травня 2008 року є засобом фіксації виявленого факту порушення правил користування електричною енергією, і скасувати його неможливо.

Тим більше, визнати незаконним та скасувати розрахунок розміру відшкодування збитків до акту не доречно, так як розрахунок проведено відповідно до п. 2.7 Методики визнання обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затверджених Національною комісією з питань регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 року №562. Підтвердженням правильного розрахунку збитків енергопостачальній компанії в сумі 5261 гривня 63 копійки знайшло своє відображення у відповідному розрахунку розміру відшкодування збитків по акту №00035856 від 24 травня 2008 року визначеного комісією по розгляду актів про порушення Правил колристування електричною енергією.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 89, 209, 212, 213, 214-215 ЦПК України, ст. 1116 ЦК України, ч. 2 ст. 27 Закону України Про електроенергетику 16 жовтня 1997 року N 575/97-ВР, п.п. 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення від 26 липня 1999 року №1357,

ВИРІШИВ:

Позов Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія Дніпрообленерго до ОСОБА_1 про відшкодування збитків заподіяних внаслідок порушення правил користування електричною енергією для населення -задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія Дніпрообленерго в особі структурної одиниці Томаківського району електричних мереж збитки заподіяні внаслідок порушення правил користування електричною енергією для населення в сумі 5261 (п'ять тисяч двісті шістдесят одна) гривня 63 копійки перерахувавши на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання №26031301000105 в Марганець кому відділенні 6696 ВАТ Державний ощадний банк України , МФО 306232, код ЄДРПОУ 34409417.

ОСОБА_1, у визнанні незаконним та скасуванні розрахунку розміру відшкодування збитків до акту порушення Правил користування електричною енергією для населення від 24 травня 2008 року, визнання незаконним та скасуванні акту порушення Правил користування електричною енергією для населення №0035856 від 24 травня 2008 року - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія Дніпрообленерго в особі структурної одиниці Томаківського району електричних мереж сплачені по розгляду справи судовий збір в сумі 52 гривні 61 копійка та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень на поточний рахунок 26002060370436 у ПАТ КБ ПриватБанк , МФО 305299, код ЄДРПОУ 34409417.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: ОСОБА_2

СудТомаківський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення01.10.2010
Оприлюднено04.06.2018
Номер документу74321100
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-282/2010

Рішення від 28.01.2010

Цивільне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Нікітішин В. П.

Ухвала від 16.02.2022

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Тандир О. В.

Ухвала від 08.11.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Антонюк О. А.

Ухвала від 03.11.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Антонюк О. А.

Ухвала від 19.10.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Антонюк О. А.

Ухвала від 05.08.2021

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Малишенко Т. О.

Ухвала від 12.07.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Антонюк О. А.

Ухвала від 13.09.2010

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Мельник С. Р.

Рішення від 01.10.2010

Цивільне

Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Тетеревятников А. П.

Рішення від 01.03.2010

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Святська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні