Рішення
від 15.05.2018 по справі 127/20796/16-ц
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Cправа № 127/20796/16-ц

Провадження № 2/127/116/17

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

15 травня 2018 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі: головуючого судді Жмудя О.О., при секретарі: Бедрак М.М.,

за участі позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ПАТ УкрСиббанк про визнання недійсними рішень установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, та припинення шляхом ліквідації юридичної особи -

В С Т А Н О В И В:

До Вінницького міського суду Вінницької області із позовом звернулась ОСОБА_1 Станіславіна до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 про визнання недійсними рішень установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, та припинення шляхом ліквідації юридичної особи.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 є власником 1/8 частки квартири під номером АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 29.03.2001, виданого згідно з рішенням виконкому Вінницької міської ради від 29.03.2001 №484. Згідно рішення Вінницької міської ради від від 25.12.2015 № 71 Про перейменування площ, вулиць, провулків, проїздів, тупиків в місті Вінниця вулицю Стахурського перейменовано на іншу назву - вулиця Андрія Первозванного. Як стало відомо позивачу, в житловому будинку АДРЕСА_1 1 липня 2015 року зареєстровано об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 . Проте скликання таких зборів не відбувалося, а самі збори не проводилися. Ні під розписку, ні поштою позивач не отримував повідомлення про проведення установчих зборів, участі у зборах не приймав. Після створення ОСББ Стахурського-62 будь-якою діяльністю по утриманню будинку та прибудинкової території не займається. Оскільки позивач є співвласником квартири у будинку, створення ОСББ без його згоди позивач є співвласником квартири у будинку, створення ОСББ без його згоди та волевиявлення, і до того ж з порушенням процедури, встановленої Законом України Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку , порушує його права та інтереси на забезпечення утримання будинку. У зв'язку з цим просить суд визнати недійсними рішення установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, а також припинити шляхом ліквідації юридичної особи Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 , створене на підставі рішення установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Ухвалою суду від 12.06.2016 року із занесенням до Журналу судового засідання (без винесення окремого процесуального документа) задоволено клопотання представника позивача про витребовування з Вінницької міської ради доказів по справі, якими обгрунтовуються заявлені вимоги та щодо яких у позивача є складнощі у їх отриманні, а саме: завіреної у встановленому законом порядку копії протоколу установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення ОСББ Стахурського-62 та затвердження його статуту, із зазначенням результатів поіменного голосування.

Ухвалою суду від 31.10.2016 року із занесенням до Журналу судового засідання (без винесення окремого процесуального документа) із Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради витребувано докази по справі, якими обгрунтовуються заявлені вимоги та щодо яких у позивача є складнощі у їх отриманні, а саме: копію реєстраційної справи на ОСББ Стахурського-62 .

Ухвалою суду від 13.02.2017 року суддею Жмудем О.О. прийнято справу за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 про визнання недійсним рішення установчих зборів власників квартир та нежилих приміщень, припинення шляхом ліквідації Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку СТАХУРСЬКОГО-62 до свого провадження.

19.04.2017 року через канцелрію суду надійшла заява про зміну предмета позову, в якій позивач просить визнати недійсними рішення установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, оформлені протоколом № 1 від 21.06.2015 року, з питань порядку денного:

1.Про створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) в будинку № АДРЕСА_1 та обрання його назви;

2.Затвердження Статуту ОСББ;

3.Вибори голови правління об'єднання та ревізійної комісії (ревізора) ОСББ;

4.Про розмір вступного внеску членів об'єднання;

5.Про повноваження представника (представників) установчих зборів для державної реєстрації об'єднання та повноваження на підписання статуту ОСББ від імені всіх засновників; припинити шляхом ліквідації юридичної особи Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 , створене на підставі рішення установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, оформленого протоколом №1 від 21.06.2015 року; призначити ліквідатором ОСОБА_6 - зареєстрованого керівника, голову правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 та встановити строк заявлення кредиторами своїх вимог до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 - 2 місяці з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи, у порядку, передбаченому Цивільним кодексом України.

Дана заява прийнята судом до розгляду ухвалою від 20.04.2017 року із занесенням до Журналу судового засідання (без винесення окремого процесуального документа).

Ухвалою суду від 18.05.2017 року за клопотанням представника позивача витребувано у Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області відомості про всі розрахункові рахунки відкриті ОСББ Стахурського-62 , код ЄДРПОУ 39868736, у банківських установах, а також з КП Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації інвентаризаційну справу на будинковолодіння № АДРЕСА_1, що в м. Вінниці.

Ухвалою суду від 15.08.2017 року за клопотанням представника позивача залучено до участі у цивільній справі № 127/20796/16-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСББ Стахурського-62 про визнання недійсними рішень установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: м. Вінниця, АДРЕСА_3 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору AT УкрСиббанк .

Ухвалою суду від 04.12.2017 року за клопотанням представника позивача витребувано у ОСББ Стахурського-62 документи, що підтверджують наявність зареєстрованих речових прав власності на квартири у осіб, які брали участь у голосуванні, станом на дату формування протоколу.

В судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві. Просили позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, в матеріалах справи містяться заперечення проти позову, які аргументовані тим, що звернення позивача, власниці 1/8 частки квартири, що обслуговується ОСББ Стахурського-62 із даною позовною заявою без передбаченої на те ч. 1 ст. 358 ЦК України згоди наданої усіма спільно-частковими власниками її квартири є передчасною та незаконною, оскільки остання не є особою, яка володіє правом вимоги у даних спірних правовідносинах, тобто є неналежним позивачем у даній справі. Окрім того, позиваач, будучи власником 1/8 частки квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва на право власності на житло (спільна часткова власність) від 29.03.2001 року, не є членом ОСББ Стахурського-62 , а отже не є і учасником юридичної особи, уповноваженим звертатися до суду з позовом про ліквідацію юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути. З огляду на вищенаведене, представник відповідача вважає, що вимоги позивача слід залишити без задоволення у повному обсязі, оскільки вони подані неналежним позивачем, є безпідставними, основаними лише на приватній неприязності окремого ряду співмешканців будинку № АДРЕСА_1, що у м. Вінниця до засновників юридичної особи, а також такими, що не підтверджуються жодними доказами у даному провадженні.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ПАТ УкрСиббанк в судове засідання не з'явився, надав судузаяву про розгляд справи у його відсутність.

У судовому засіданні також були допитані свідки, а саме: ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12, які повідомили, що ніякі установчі збори не проводилися. Стверджують, що повідомлення про проведення зборів вони не отримували і такі повідомлення нікому не направляли. Про те, що збори не проводилися та свої підписи у протоколі не ставили власники квартир в будинку НОМЕР_1, зокрема ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12, а також, що по вул.А.Первозванного, їх підписи збирали не для створення ОСББ, а у деяких зібрані обманим шляхом під іншим приводом, а саме на ремонт та обслуговування будинку, придбання канцелярських товарів тощо.

Свідки ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16 повідомили суду, що установчі збори проводились відповідно до вимог законодавства з повідомленням усіх власників квартир будинку, однак право власності на житло у осіб, які з'явились на збори ніхто не перевіряв.

Частиною 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 р. №2 "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" роз'яснено, що відповідно до статей 55, 124 Конституції України та статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

У п.33 рішення ЄСПЛ від 19.02.2009 року у справі "Христов проти України" суд зазначив, що право на справедливий судовий розгляд, гарантоване ч.1 ст.6 Конвенції, слід тлумачити в контексті преамбули Конвенції, яка, зокрема, проголошує верховенство права як складову частину спільної спадщини Договірних держав.

Відповідно до ст.ст. 15, 16 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, є визнання права.

Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

У справі Bellet v. France Суд зазначив, що "стаття 6 § 1 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права".

Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 5 ст. 81 ЦПК України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Щодо заявленої вимоги про визнання недійсним рішення установчих зборів суд зазначає наступне.

Позивач ОСОБА_1 є власником 1/8 % частки квартири під номером АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 29.03.2001 року, виданого згідно з рішенням виконкому Вінницької міської ради від 29.03.2001 №484.

Згідно рішення Вінницької міської ради від від 25.12.2015 № 71 Про перейменування площ, вулиць, провулків, проїздів, тупиків в місті Вінниця вулицю Стахурського перейменовано на іншу назву - вулиця Андрія Первозванного.

В житловому будинку АДРЕСА_1 1 липня 2015 року зареєстровано об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 .

Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон) визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

ОСОБА_17, у редакції, яка діяла на дату створення ОСББ, визначає об'єднання співвласників багатоквартирного будинку як юридичну особу, створену власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, об'єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень.

Згідно з ч. 2 ст. 6 Закону для створення об'єднання скликаються установчі збори.

У відповідності до ч. З ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.

Відповідно до ч.4 ст.4 Закону основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.

Частиною 4 ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлено, що повідомлення про проведення установчих зборів направляється власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного. Тобто, вищевказана норма імперативно визначає порядок і спосіб повідомлення власників, по-перше, форма повідомлення обов'язково письмова; по-друге, повідомляється кожен власник; по-третє, таке повідомлення вручається власнику або під розписку, або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом).

Час і місце проведення обираються зручними для більшості можливих учасників зборів. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб. У голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи), які присутні на установчих зборах. Кожний власник на установчих зборах має один голос, незалежно від площі та кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності.

Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням результату голосування ( за чи проти ). Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх осіб, які мають право голосу. Установчі збори правомочні, якщо на них присутні більше п'ятдесяти відсотків власників.

У разі відсутності кворуму ініціатор призначає нову дату, місце і час проведення установчих зборів. Новопризначені установчі збори можуть бути скликані не раніш як через 14 діб з дня зборів, що не відбулися. Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут.

Однак, як встановлено судом, при створенні ОСББ Стахурського-62 вимоги ст.6 Закону (у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) не були дотримані.

Так, до виключної компетенції загальних зборів членів об'єднання відноситься: затвердження статуту об'єднання, внесення змін до нього; обрання членів правління об'єднання, це передбачено ст. 10 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .

В силу ч.2 ст.6 Закону для створення об'єднання скликаються установчі збори.

При цьому, як повідомили свідки ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12, що ніякі установчі збори не проводилися. Повідомлення про проведення зборів вони не отримували і такі повідомлення нікому не направляли.

Про те, що у якийсь день відбувалися установчі збори позивач особисто не знав, та як йому стало відомо, про це не знала більша частина жителів будинку.

Згідно із ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх осіб, які мають право голосу. Установчі збори правомочні, якщо на них присутні більше п'ятдесяти відсотків власників.

Про те, що збори не проводилися та свої підписи у протоколі не ставили стверджують власники квартир в будинку НОМЕР_1, зокрема ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12, а також, що по вул.А.Первозванного, їх підписи збирали не для створення ОСББ, а у деяких зібрані обманим шляхом під іншим приводом, а саме на ремонт та обслуговування будинку, придбання канцелярських товарів тощо.

Відповідно до вимог ч. 9 ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням результату голосування ("за "чи "проти").

Згідно із ч. 8 ст.6 Закону, кожний власник на установчих зборах має один голос, незалежно від площі та кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності.

При створенні ОСББ Стахурського-62 порушено вимоги ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", оскільки недотримано вимог щодо порядку повідомлення власників про проведення установчих зборів та вимог щодо порядку прийняття рішення про створення об'єднання.

Таким чином дані установчі збори були проведені (фактично оформлені) при відсутності кворуму, чим було порушено ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .

Згідно із ч.1 ст.87 ЦК України для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження.

Відповідно до ст.202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обовязків. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми. Багатостороннім правочином є погоджена дія двох або більше сторін.

Враховуючи мету створення ОСББ та його статус, визначені у ст.4 Закону, а також положення ст.202, ст.1130 ЦК України, установчі збори по створенню ОСББ містять ознаки багатостороннього правочину та договору про спільну діяльність.

Керуючись положеннями ч.8 ст.8 ЦПК України щодо аналогії закону, при проведенні установчих зборів по створенню ОСББ повинні дотримуватися правила ст.203 ЦК України щодо загальних вимог, додержання яких є необхідним для вчинення правочину, в тому числі: щодо змісту правочину, який не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства (ч.1); щодо волевиявлення учасника правочину, яке має бути вільним і відповідати його волі (ч.3); щодо форми правочину, яка має відповідати формі, встановленій законом (ч.4).

Згідно ч.1 ст.215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені ч.ч.1-3,5,6 ст.203 ЦК України.

Відповідно до ст. 385 ЦК України (у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин), власники квартир для забезпечення експлуатації багатоквартирного житлового будинку, користування квартирами та спільним майном житлового будинку можуть створювати об'єднання власників квартир (житла). Таке об'єднання може бути створено також власниками житлових будинків. Об'єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Проте немає доказів письмового повідомлення позивача, як співвласника квартири та інших власників квартир та нежилих приміщень про проведення установчих зборів щодо створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, тоді як закон передбачає повідомлення кожного власника, навіть не лише тих власників, кількість яких достатня для кворуму на установчих зборах.

Таким чином, створення ОСББ Стахурського-62 за вказаних обставин порушує права позивача, як співвласника квартири АДРЕСА_1 в м.Вінниці, щодо забезпечення реалізації його прав на належне утримання та використання неподільного і загального майна - будинку та прибудинкової території, а тому вимога про визнання недійсним рішення установчих зборів підлягає задоволенню.

Щодо позовної вимоги про припинення шляхом ліквідації юридичної особи, суд вважає за необхідне вказати на таке.

Згідно ст. 87 ЦК України для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Закон України Про об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку (в редакції чинній на час створення ОСББ) в ст.1 визначає, що об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

Власники жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку наділені Законом комплексом необхідних правомочностей для вчинення юридичних дій при створенні ОСББ, втім власник не обов'язково повинен бути членом ОСББ (ст.9 Закону).

Поряд з цим, відповідно до ч.2 ст.9 Закону, членство в об'єднанні є добровільним і може набуватися одночасно з створенням об'єднання при проведенні установчих зборів, а також індивідуально, на основі письмової заяви, в будь-який момент його існування.

В силу ч.3 ст.9 цього Закону, членство в об'єднанні розпочинається на підставі поданої письмової заяви власника за згодою об'єднання. Порядок прийняття до об'єднання визначається статутом; членство в об'єднанні припиняється на підставі поданої письмової заяви власника приміщення або з інших підстав відповідно до статуту об'єднання.

Законодавець передбачає у статтях 4, 7, 9, 14, 15 Закону, правові засади статусу члена ОСББ. Поміж тим у Законі, поряд із членом (тобто особою, яка бере участь вже у відносинах із новоствореним суб'єктом права - ОСББ) не вживає поняття учасник .

Аналіз зазначених правових норм дає підстави для висновку, що поняття членства і засновник (учасник) ОСББ мають самостійний правовий зміст, а тому повинні розглядатися як нетотожні поняття.

А, отже, створення ОСББ самими власниками жилих та нежилих приміщень на підставі прийнятого ними рішення на установчих зборах за результатами поіменного голосування, не є тотожним членству в об'єднанні, яке набувається вже зі створенням ОСББ та розпочинається на підставі поданої письмової заяви власника за згодою об'єднання.

Відповідно до частини другої статті 28 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку об'єднання ліквідується у разі ухвалення судом рішення про ліквідацію об'єднання.

Згідно частини першої статті 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або-Ліквідації.

Відповідно до частини третьої ст. 105 ЦК України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

Пунктом другим частини першої статті 110 ЦК України передбачено, що юридична особа ліквідується за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути.

Сукупність встановлених судом порушень норм чинного законодавства, які були допущені при створенні ОСББ Стахурського-62 та їх зміст дають підстави для припинення ОСББ Стахурського-62 шляхом ліквідації.

Згідно зі ст.105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, шо прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора: та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

За наведених обставин суд вважає за необхідне призначити ліквідатора ОССБ Стахурського-62 - ОСОБА_6 - зареєстрованого керівника, голову правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 , а також встановити строк заявлення кредиторами своїх вимог до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 - 2 місяці з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи, у порядку, передбаченому Цивільним кодексом України

Враховуючи, що позовні вимоги підлягають до задоволення, у відповідності до положень ст. 141 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути на користь позивача судовий збір в сумі 1 102, 40 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 5, 11, 12, 13, 76-81, 89 141, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору АТ УкрСиббанк про визнання недійсними рішень установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 - задовольнити.

Визнати недійсними рішення установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, оформлені протоколом № 1 від 21.06.2015 року, з питань порядку денного:

1.Про створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) в будинку № АДРЕСА_1 та обрання його назви;

2.Затвердження Статуту ОСББ;

3.Вибори голови правління об'єднання та ревізійної комісії (ревізора) ОСББ;

4.Про розмір вступного внеску членів об'єднання;

5.Про повноваження представника (представників) установчих зборів для державної реєстрації об'єднання та повноваження на підписання статуту ОСББ від імені всіх засновників.

Припинити шляхом ліквідації юридичної особи Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 , створене на підставі рішення установчих зборів власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, оформленого протоколом №1 від 21.06.2015 року.

Призначити ліквідатором ОСОБА_6 - зареєстрованого керівника, голову правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 .

Встановити строк заявлення кредиторами своїх вимог до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 - 2 місяці з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи, у порядку, передбаченому Цивільним кодексом України.

Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1 102, 40 гривень.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Вінницький міський суд Вінницької області.

Згідно вимог ст. 265 ч. 5 п. 4 ЦПК України:

Позивач ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1.

Відповідач Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Стахурського-62 - 2, місцезнаходження: АДРЕСА_2, Код ЄДРПОУ 39868736.

Публічне акціонерне товариство УкрСиббанк , місцезнаходження: м. Київ, вул. Андріївська, 2/12, код ЄДРПОУ 09807750.

Повний текст рішення складено 25.05.2018 року.

Суддя О.О. Жмудь

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення15.05.2018
Оприлюднено04.06.2018
Номер документу74402870
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —127/20796/16-ц

Рішення від 15.05.2018

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Жмудь О. О.

Рішення від 15.05.2018

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Жмудь О. О.

Ухвала від 04.12.2017

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Жмудь О. О.

Ухвала від 15.08.2017

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Жмудь О. О.

Ухвала від 18.05.2017

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Жмудь О. О.

Ухвала від 13.02.2017

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Жмудь О. О.

Ухвала від 30.09.2016

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іщук Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні