Ухвала
від 04.06.2018 по справі 522/7544/18
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/7544/18

Провадження № 1-кс/522/9870/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2018 року слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання т.в.о. слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про арешт майна по матеріалам досудового розслідування, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12018160000000251 від 15.03.2018, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Скай Марін», (ЄРДПОУ 31005805) надає засоби для незаконного переправлення осіб через державний кордон України.

Постановою КМУ від 04.04.2015 року № 367 «Про затвердження Порядку в`їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї» визначено, що контрольний пункт в`їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї спеціально виділена територія на автомобільному шляху, залізничній станції з комплексом будівлі, спеціальних, інженерних, фортифікаційних споруд і технічних засобів, де здійснюється прикордонний, митний та інші види державного контролю і пропуск осіб, що в`їжджають на тимчасово окуповану територію України та виїжджають з неї, а також транспортних засобів, вантажів та іншого майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 3, ст. 10 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», тимчасово окупованою територією визначається сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій. Громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в`їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в`їзду-виїзду за умови пред`явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. В`їзд іноземців та осіб без громадянства та тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в`їзду-виїзду.

На виконання вищезазначених нормативно-правових актів, Державіаслужбою поінформовано суб`єктів, які надають агентські послуги з продажу повітряних перевезень, та мають відповідний сертифікат, щодо заборони здійснення продажу авіаквитків на рейси іноземних авіаперевізників з/до АР Крим, у зв`язку з незаконною анексією Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та закриттям цивільних аеродромів на території останньої для прийому та обслуговування повітряних суден відповідно до НОТАМ (повідомлення, що розсилаються засобами електрозв`язку і містить інформацію про введення в дію, стан або зміну будь-якого аеронавігаційного устаткування, обслуговування і правил чи інформацію про небезпеку, своєчасне попередження про яку має важливе значення для персоналу, пов`язаного з виконанням польотів).

Також, Державіаслужбою надіслано лист до Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) з проханням поінформувати агентства члени IATA щодо неприпустимості продажу авіаквитків на рейси будь-яких авіаперевізників з/до АР Крим.

Однак, не зважаючи на заборону, ТОВ «Скай Марін», ( ЄРДПОУ 31005805) та яке розташоване за адресом: м. Одеса, провул. Вознесенський, 2-А, оф. 4 здійснює продаж квитків російських авіаліній, хоча відповідно до вищенаведеного та розпорядження КМУ від 30 квітня 2014 р., № 424-р, аеропорт «Сімферополь» є тимчасово закритим для польотів.

При проведенні подальших слідчих (розшукових) та оперативно розшукових заходів встановлено, що до вказаного кримінального правопорушення причетний директор ТОВ «Скай Марін» (ЄРДПОУ 31005805), юридична адреса: м. Одеса, пр-т Шевченка, 2-А, оф. 206, фактично здійснює діяльність за адресом: м. Одеса, провул. Вознесенський, 2-А, оф. 4 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки працівники вказаного підприємства здійснюють продаж електронних авіаквитків на рейси «Сімферополь-Москва».

18.04.2018 року проведено негласну слідчу (розшукову) дію, передбачену ст. 270 КПК України аудіо-, відеоконтроль місця та контроль за вчиненням злочину, у вигляді контрольованої закупки, передбачену п. 2 ч. 1 ст. 271 КПК України, в ході якої працівник ТОВ «Скай Марін» (ЄРДПОУ 31005805) спільно з директором ОСОБА_3 здійснили продаж квитка на рейс «Сімферополь-Москва» за грошові кошти в сумі 2131 гривня.

22.05.2018 року старшим слідчим слідчого управління ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 спільно з співробітниками УСБУ в Одеській області проведено обшук за адресом: м. Одеса, провул. Вознесенський, 2-А, оф. 4, де фактично здійснює свою діяльність ТОВ «Скай Марін» (ЄРДПОУ 31005805), в ході якого окрім предметів та документів є речовими доказами по вказаному кримінальному провадженню виявлено та вилучено наступні документи:

- договір на надання посередницьких послуг з авіаперевезень від 03.01.2013 року, складений в м. Києві, з однієї сторони ТОВ «Аквавіта» ( ЄРДПОУ 30521432), з другої сторони ТОВ «Скай Марін». Пунктом 1 вказаного договору встановлено, що ТОВ «Аквавіта» зобов`язується надавати посередницькі послуги з бронювання та оформлення авіаквитків на внутрішні та міжнародні рейси, а ТОВ «Скай Марін» зобов`язується здійснювати оплату вартості наданих ТОВ «Аквавіта» послуг.

Окрім того, під час проведення обшуку в ТОВ «Скай Марін» (ЄРДПОУ 31005805) виявлено та вилучено наступний документ: рахунок-фактура № оF25069/78А від 25 квітня 2018 року, згідно якої ТОВ «Скай Марін» перераховує на користь ТОВ «Аквавіта» (ЄРДПОУ 30521432), юридична адреса: м. Київ, вул. Боричів Тік, 33/6, літера А грошові кошти в сумі 1931 гривня. Підставою такого перерахування є продаж авіаквитка на рейс Сімферополь-Москва 23.04.2018 року на ім`я ОСОБА_5 , електронний номер квитка НОМЕР_1 .

Вказані відомості повністю підтверджується протоколом проведення контролю за вчиненням злочину від 18.04.2018 року.

Окрім того, під час проведення обшуку під звуко-, відеозапис директор ТОВ «Скай Марін» (ЄРДПОУ 30521432) пояснив, що квитки на рейси Сімферополь Москва роздруковуються з електронної бази, доступ до якої надав заступник директора ТОВ «Аквавіта» (ЄРДПОУ 30521432) ОСОБА_6 .

29.05.2018 на підставі ухвали слідчого судді від 25.05.2018 було проведено обшук у нежитловому приміщенні за адресом: м. Київ, вул. Боричів Тік, 33/6, літера А, в якій здійснює діяльність ТОВ «Аквавіта», в ході обшуку було виявлено та вилучено наступне: копія електронного квитка № НОМЕР_1 ; копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ «Аквавіта»; копія сертифікату на право продажу авіаційних перевезень, серії АА, № 017976; електронні квитки з аеропорта «Сімферополь» в кількості 8 штук; ліцензія ТОВ «Аквавіта» № 580939; сертифікат на право продажу авіаційних перевезень АА № 010632; свідоцтво платника єдиного податку, серії АА № 469707; довідка про взяття на облік платника податків 30521432; довідка АА № 626604; статут ТОВ «Аквавіта» ( ЄРДПОУ 30521432).

Вилучені в ході обшуку вище перелічені речі, містять відомості, які можуть бути використанні у даному кримінальному провадженні, як доказ факту вчинення останнім кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до ч.2, 3, 5 ст.170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, а також на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України,може призначитипокарання увиді конфіскації майна.

Статтею 98 КПК України передбачено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ст.167 КПК України, тимчасово вилученим майном може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, якщо є достатні підстави, що вони, зокрема, використані як засоби вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, а також одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Вважаю, що клопотання необхідно задовольнити, з метою запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки зазначені об`єкти зберегли на собі сліди злочину та містять інші відомості, які можуть бути використані як докази факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто мають значення речового доказу.

Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання т.в.о. слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке виявлено тавилучено 29.05.2018 під час обшуку за адресом: м. Київ, вул. Боричів Тік, 33/6, літера А, в якій здійснює діяльність ТОВ «Аквавіта», в ході обшуку, а саме:

-копія електронного квитка № НОМЕР_1 ;

-копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ «Аквавіта»;

-копія сертифікату на право продажу авіаційних перевезень, серії АА, № 017976;

-електронні квитки з аеропорта «Сімферополь» в кількості 8 штук;

-ліцензія ТОВ «Аквавіта» № 580939;

-сертифікат на право продажу авіаційних перевезень АА № 010632;

-свідоцтво платника єдиного податку, серії АА № 469707;

-довідка про взяття на облік платника податків 30521432;

-довідка АА № 626604;

-статут ТОВ «Аквавіта» ( ЄРДПОУ 30521432).

Ухвалу допустити до негайного виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

04.06.2018

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення04.06.2018
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу74418001
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —522/7544/18

Ухвала від 19.07.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 07.06.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 07.06.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 07.06.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 07.06.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 04.06.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 25.05.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні