Ухвала
від 01.06.2018 по справі 766/7966/17
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/7966/17

н/п 1-кс/766/6701/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.06.2018 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №42017230000000035 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.358 КК України, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 191 КК України, ч. 1 ст. 388 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить накласти арешт на 1059 (одну тисячу п`ятдесят дев`ять) колод (лісоматеріалів) з ознаками нелегального походження (без бирок чи інших маркувань щодо походження вказаних лісоматеріалів), які розташовані на території за адресою: м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1.

Також слідчий просить заборонити службовим особам ТОВ «Ната-Алтунчан» чи іншим суб`єктам господарювання та фізичним особам, використовувати та розпоряджатись 1059 (одною тисячею п`ятдесят дев`ятьма) колодами (лісоматеріалами) з ознаками нелегального походження (без бирок чи інших маркувань щодо походження вказаних лісоматеріалів), які розташовані на території за адресою: м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1.

Мотивуючи клопотання, слідчий вказує, що в провадженні СВ Херсонського ВП ГУНП в області перебувають матеріали кримінального провадження № 42017230000000035 від 09.02.2017, за фактом внесення невстановленими особами до документів щодо походження деревини недостовірних відомостей, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого, ч. 1 ст. 358 КК України. На початковому етапі проведення досудове розслідування вказаного провадження проводилось за ч. 1 ст. 212 КК України.

27.07.2017 слідчим СУ ФР ГУ ДФС в Херсонській області винесено постанову про зміну кваліфікації злочинних дій у вказаному провадженні, з ч. 1 ст. 212 КК України на ч. 1 ст. 358 КК України.

28.07.2017 прокурором у кримінальному провадженні винесено постанову про визначення підслідності вказаного провадження за СВ Херсонського ВП ГУНП в області.

Вивченням матеріалів досудового розслідування встановлено, співробітниками СУФР ГУ ДФС в області, в ході проведення слідства відпрацьовувався ряд суб`єктів господарювання, однак за результатами його проведення встановлено, що діяльність пов`язана з внесення недостовірних відомостей до документів може здійснюватись суб`єктами господарювання, які реалізують деревину з території ТОВ «Смарт Мерітайм Груп».

Так, в рамках досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Херсонського міського суду від 12.05.2018, у період часу з 02.06.2017 по 06.06.2017, працівниками ГУ ДФС в області проведено огляд земельної ділянки ТОВ «Смарт Мерітайм Груп» (м. Херсон, вул. Карантинний острів, б. 1).

В ході вказаного огляду земельної ділянки ТОВ «Смарт Мерітайм Груп» вилучено лісоматеріали (колоди) у кількості 638 шт., які мають ознаки нелегального походження(бирки вказаних колодне містились в Інтернет ресурсах Державного агентства лісових ресурсів України).

Відповідно до акту приймання передачі ТМЦ на відповідальне зберігання від 06.06.2017, слідчим СУФР ГУДФС в області, вищевказані лісоматеріали (колоди) у кількості 638 шт. передано на відповідальне зберігання працівнику ТОВ «Ната Алтучан`Медвідь С.Г., який займав посаду майстра цеху вказаного товариства.

12.06.2017 слідчим суддею Херсонського міського суду винесено ухвалу якою накладено арешт на вищевказані колоди (лісоматеріали) у кількості 638 шт., розміщені на території ТОВ «Смарт Мерітайм Груп».

З метою встановлення осіб, якими ввезено вказану деревину з ознаками нелегального походження та документів, які використовувались для її транспортування та отримання дозвільних документів, в порядку ст.ст. 40, 93 КПК України направлено запит до ТОВ «Смарт Мерітайм Груп». На вказаний запит отримано відповідь, згідно до якої лісоматеріали на територію товариства завозились безпосередньо ТОВ «НАТА АЛТУЧАН» (код ЄДРПОУ 36009118) , яке на виробничих площах виготовляє з цих лісоматеріалів продукцію шпон. Вказані взаємовідносини між даними товариствами здійснюються на підставі договору № 0030 від 15.09.2014 на оброблення експортного вантажу.

На виконання доручення процесуального керівника, працівникам оперативного управління ГУ ДФС в області допитано керівника ТОВ «Ната Алтунчан» ОСОБА_4 з обставини можливого факту причетності до протиправного ввезення та подальшої реалізації деревини. В ході допиту свідок ОСОБА_4 підтвердила факт того, що вказаним товариством здійснюється діяльність з виготовлення з деревини шпону та подальшого його реалізації на експорт. Для здійснення вказаної діяльності підприємство орендує виробничий цех та майданчик на території ТОВ «СмартМерітайм Груп». Однак ОСОБА_4 в ході допиту,заперечила фактввезення вищевказаної деревини, її подальше використання.

При цьому, прошу суд звернути увагу на те, що на сьогоднішній день за результатами проведених слідчого оперативних заходів встановлено, що службовими особами ТОВ «Ната Алтунчан`вчинено протиправні дії направленні на приховування (можливого знищення, реалізації) майна - колод (лісоматеріалів) у кількості 638 шт., на які відповідно до ухвали слідчого судді від 12.06.2017 накладено арешт.

Так, працівниками оперативних підрозділів на виконання доручення процесуального керівника, з метою перевірки належного зберігання вказаного арештованого майна, здійснено вихід за місцем їх розташування на час вилучення та накладення арешту, а саме територію ТОВ «Смарт -Мерітайм Груп» (м. Херсон, Карантинний острів, 1). Під час обстеження зазначеної території, на якій було залишено колоди (лісоматеріали), встановлено їх відсутність.

Крім того, в провадженні слідчого відділу Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області перебувають матеріали кримінального правопорушення, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018230040001110 за фактом подання у червні 2017 року службовими особами ТОВ «Ната Алтунчан» безпідставної заяви про бюджетне відшкодування ПДВ на суму 249711 грн.

Також, в провадженні слідчого відділу Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області перебувають матеріали кримінального правопорушення, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018230040001410 за фактом незаконних дій працівників ТОВ «Ната Алтунчан» з майном лісоматеріалами (колодами) у кількості 638 штук на яке накладено арешт на підставі ухвали слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 12.06.2017.

23.04.2018 прокурором у кримінальному провадженні винесено постанову про об`єднання вищевказаних кримінальних проваджень в одне провадження за № 42017230000000035.

Крім того, в ході проведення вищевказаного обстеження працівниками оперативного підрозділу встановлено, що на території, яка використовується ТОВ «Ната Алтунчан» зберігається інша деревина, яка може мати відношення до колод (лісоматеріалів) на які накладено арешт. Вказане підтверджується складеною фото таблицею.

З метою встановлення вказаного майна та з`ясування обставин щодо можливого його переміщення, реалізації, вжито заходів з метою допиту відповідального працівника ТОВ «Ната Алтунчан» ОСОБА_5 , яким прийнято на відповідальне зберігання вищевказані колоди. Разом з цим, вказаний свідок відмовився у наданні показів в якості свідка, на підставі ст. 63 КУ.

З урахуванням того, що відповідно до договору № 0030 від 15.09.2014 ТОВ «Ната Алтунчан» здійснюється оброблення експортного вантажу на виробничих площах, які розташовані за адресою: м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1. На вказаній території, ТОВ «Ната Алтунчан» зберігає та в подальшому виготовляє з цих лісоматеріалів продукцію шпон, що у свою чергу свідчить про те, що службові особи вказаного товариства могли вчинити дії направлені на приховування (переміщення в складські приміщення, подальше перероблення тощо) вищезазначених арештованих колод в кількості 638 шт.

07.05.2018 року слідчим суддею ОСОБА_1 за результатами розгляду клопотання слідчого, погодженого процесуальним керівником, було винесено ухвалу про надання дозволу на проведення огляду земельної ділянки(та споруд розміщених на ній), яка розташована за адресою: м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1 та на праві комунальної власності належить територіальній громаді Херсонської міської ради Херсонської області (код ЄДРПОУ 26347681), з метою встановлення майна - колод (лісоматеріалів) у кількості 638 шт., на які відповідно до ухвали слідчого судді від 12.06.2017 накладено арешт, забезпечення подальшого належного його зберігання та відповідних оригіналів документів, які підтверджують факт його переміщення (вивезення), переробку чи подальшу реалізацію.

29.05.2018 року було проведено огляд за адресою: м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1, в ході якого встановлено, що колоди (лісоматеріали) у кількості 638 шт., на які відповідно до ухвали слідчого судді від 12.06.2017 накладено арешт, на території відсутні, та їх місцезнаходження невідоме.

Окрім того, в ході огляду було встановлено, що на території наявні1059 (одна тисяча п`ятдесят дев`ять) колод, на яких відсутні бирки чи будь-яке інше маркування, що свідчить про ознаки нелегального походження вказаного товару.

При цьому, під час проведення огляду директор ТОВ «Ната-Алтунчан» запропоновано надати будь-які пояснення та підтверджуючі документи відносно походження вказаної деревини, однак остання буз будь яких обґрунтованих причин відмовилась.

Так, відповідно до Тимчасової інструкції з електронного обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України, затвердженої Наказом Державного агентства лісових ресурсів України № 202 від 27.06.2012 року (надалі Інструкція), в Україні визначено порядок обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння, і деревообробки із застосуванням електронних засобів маркування та обліку деревини на підприємствах Держлісагентства України, де запроваджується Єдина державна система електронного обліку деревини у відповідності з Концепцією, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 р. № 1090-р.

Згідно п. 1.4. вищевказаної Інструкції електронний облік деревини це система фіксації та оформлення руху деревних ресурсів із застосуванням засобів автоматизації на усіх етапах лісозаготівельних робіт з нанесенням та передачею інформації поколодного (штабельного) обліку за допомогою сучасних інформаційних технологій для подальшого використання в бухгалтерському та управлінському обліку.

Облік здійснюється за допомогою бирок спеціальних засобів маркування деревини, виготовлених зі стійкого пластику з нанесеним захищеним від підробки номером та відповідним йому штрих-кодом, що надійно кріпляться до торця колоди чи хлиста за допомогою спеціального молотка.

П. 3.1. Інструкції передбачено, що суворо забороняєтьсявідпуск неприйнятої від заготівлі (не маркованої, без бирки), не переданої у підзвіт матеріально-відповідальній особі лісопродукції, а також іншими посадовими особами, які не несуть за неї матеріально відповідальності.

Також, слід зазначити, що в ході проведення огляду службові особи ТОВ «Ната-Алтунчан» вчиняли дії, які прямо свідчать про приховування факту протиправної своєї діяльності. Так, керівник ТОВ «Ната-Алтунчан» на пропозицію слідчого відмовилась отримувати у разі вилучення на відповідальне зберігання, вищевказане майно, як наслідок останнє лише було оглянуто.

Вищенаведені обставини свідчать, що службові особи ТОВ «Ната-Алтунчан» можуть протиправно використовувати у своїй діяльності деревину, яка має ознаки нелегального походження, як наслідок з метою проведення її подальшої реалізації вносити в офіційні документи недостовірні відомості стосовно походження зазначеної деревини.

29.05.2018 постановою слідчого, вказані 1059 (одна тисяча п`ятдесят дев`ять) колод (лісоматеріалів) без бирок, які було виявлено в ході огляду за адресою: м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1, визнано у справі речовими доказами.

Зважаючи на вищевикладене, враховуючи, що на виявлених колодах відсутні бирки з даними щодо їх походження, що може свідчити про їх нелегальне походження, на даний час виникла необхідність у накладенні арешту на 1059 (одну тисячу п`ятдесят дев`ять) колод.

Посилаючись на вищевикладені обставини, а також враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що оглянуті 1059 (одна тисяча п`ятдесят дев`ять) колод є речовими доказами, незастосування заборони користування та розпорядження якими призведе до їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування та/або передачі, у зв`язку з чим слідчий просить клопотання задовольнити.

Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися, прокурор надав до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути клопотання за його відсутності, додаткових пояснень до клопотання не має.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно доч.1ст.170КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

У відповідності до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України, вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки вилучене під час проведення огляду майно має значення для кримінального провадження, так як зберегло на собі сліди злочину, містить відомості,які можуть бутивикористані якдоказ фактучи обставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження,тобто міститьознаки речовихдоказів,зазначених вст.98КПК України. Також слідчий суддя вважає за необхідне заборонити користуватися та розпоряджатися зазначеним майном, оскільки існує можливість приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі вищезазначеного майна.

Керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 167, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Накласти арешт на 1059 (одну тисячу п`ятдесят дев`ять) колод (лісоматеріалів) з ознаками нелегального походження (без бирок чи інших маркувань щодо походження вказаних лісоматеріалів), які розташовані на території за адресою: м. Херсон, вул. Карантинний острів, 1, заборонивши користуватися та розпоряджатися зазначеним майном.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Апеляційного суду Херсонської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення01.06.2018
Оприлюднено09.06.2023
Номер документу74422401
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —766/7966/17

Ухвала від 03.08.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 02.08.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 23.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 23.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 13.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Вирок від 17.07.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Херсонської області

Заіченко В. Л.

Ухвала від 17.07.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Херсонської області

Заіченко В. Л.

Ухвала від 13.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 26.06.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 01.06.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні