Справа №463/2950/18
Провадження №2/463/1425/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
29 травня 2018 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Стрепко Н.Л., вивчивши матеріали позову ОСОБА_1 до Львівської обласної організації Всеукраїнської молодіжної організації Молодь проти корупції про зобов'язання до вчинення дій та відшкодування моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
позивач звернулася до суду з позовом про визнання інформації, поширеної ЛОО ВМО Молодь проти корупції відносно ОСОБА_1, у публікації на сайті Електронна книга скарг України за посиланням http://www.reaction.org.ua/scargy/korupcia-v-seli-ubini-lvivsko%D1%97-oblasti/ та у зверненні на урядову гарячу лінію 1545 про те, що ОСОБА_1 за допомогою третіх осіб здійснює вимагання неправомірної вигоди , голова Убинівської селищної ради є корупціонером , голова Убинівської сільської ради має не задекларовані та незаконні джерела доходу недостовірною; зобов'язання ЛОО ВМО Молодь проти корупції спростувати недостовірну інформацію шляхом повідомлення про ухвалене судове рішення на урядову гарячу лінію 1545 та на сайт Електронна книга скарг України за посиланням http://www.reaction.org.ua/ , протягом одного місяця з дня набрання рішенням суду законної сили; стягнення з відповідача 100 000 грн. в якості відшкодування моральної школи на користь ОСОБА_1; стягнення з відповідача судових витрат та витрат на професійну правничу допомогу.
Крім того, позивачем заявлено клопотання про розстрочення сплати судового збору до прийняття рішення у справі.
Матеріали позову надійшли до суду 23 травня 2018 року.
Вивчивши матеріали позову, вважаю, що його слід залишити без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем долучено до матеріалів справи квитанцію про сплату судового збору в розмірі 704,80 грн.
Разом з тим, як вбачається з позову, такий містить дві позовні вимоги немайнового характеру та одну позовну вимогу майнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 704,80 грн.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 4 зазначеного вище Закону встановлено, що за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент звернення до суду з позовом становить 1762 грн.
Позивачем заявлено клопотання про розстрочення сплати судового збору, яке мотивує тим, що її матеріальне становище не дає змоги оплатити всю суму судового збору, оскільки перебуває на лікуванні та витрачає значну суму коштів на обстеження та придбання ліків, однак жодних доказів здійснення таких витрат не представлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Відтак суд за клопотанням сторони може відстрочити (розстрочити) сплату судового збору, однак позивачу необхідно представити суду довідку про доходи за 2017 рік та докази того, що вона є малозабезпеченою особою для можливості вирішення судом клопотання про розстрочення сплати судового збору.
У випадку непредставлення таких ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір, виходячи з заявлених позовних вимог та фактично сплаченого судового збору, в сумі 2466,80 грн., а саме: 704,80 грн. за позовну вимогу немайнового характеру та 1762 за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди.
Згідно з ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, беручи до уваги наведене вище, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки така не відповідає вимогам ч. 4 ст. 175 ЦПК України та зобов'язати позивача усунути недоліки зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали, представивши суду квитанцію про сплату судового збору чи підстави звільнення (відстрочення, розстрочення) від сплати такого.
У випадку неусунення недоліків позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в:
матеріали позову ОСОБА_1 до Львівської обласної організації Всеукраїнської молодіжної організації Молодь проти корупції про зобов'язання до вчинення дій та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання ухвали, а саме: представити суду квитанції про сплату судового збору в розмірі 704,80 грн. та 1762 грн. за позовні вимоги майнового та немайнового характеру відповідно, або зазначити підстави звільнення (відстрочення, розстрочення) від сплати судового збору.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання ухвали. У випадку їх не усунення позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Стрепко Н.Л.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2018 |
Оприлюднено | 06.06.2018 |
Номер документу | 74454543 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Стрепко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні