Справа № 462/5997/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2018 року Залізничний районний суд м. Львова в особі головуючого-судді Кирилюк А.І., розглянувши у приміщенні суду в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ Інтернешенел Бізнес платформ України , ОСОБА_2 ОСОБА_3 про визнання трудових відносин припиненими,
встановив:
18 грудня 2018 року позивачка звернулась до суду із позовом, у якому просить трудові відносини між ОСОБА_1 і товариством з обмеженою відповідальністю Інтернешнал Бізнес Платформ Україна визнати припиненими з 17.07.2017р., у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України.
Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1 згідно наказу ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна від 10.08.2016р. № 1-к приступила до виконання обов'язків директора ОСОБА_4 (код ЄДРПОУ 40745495, місцезнаходження: 79039, Львівська область, м. Львів, вул.. Шевченка, буд. 111А офіс 2). Відповідно до Статуту ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна учасниками ОСОБА_4 є громадянин ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, адреса: 02-972 АДРЕСА_1) та Громадянка України ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2, адреса: 49000 м. Дніпро, вул. Кільцева, буд. 36). З огляду на те, що учасник ОСОБА_4 ОСОБА_7 взагалі не цікавиться справами ОСОБА_4, участі в його діяльності не приймає, підприємство не виконує поставлені економічні завдання. Учасник ОСОБА_4 ОСОБА_1 одноособово не може приймати рішення з важливих питань діяльності ОСОБА_4 (наприклад, щодо внесення змін до статуту, збільшення статутного капіталу, визначення основних напрямків діяльності товариства тощо), оскільки вирішення таких питань віднесене до виключної компетенції Загальних зборів Учасників. Частка учасника ОСОБА_1 в розмірі 50% Статутного капіталу не дає їй можливості провести Загальні збори учасників ОСОБА_4 у зв'язку із відсутністю кворуму. У зв'язку із чим, позивачка позбавлена можливості визнати припиненими трудові відносини з ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна , у тому звернулась до суду із позовом, який просить задовольнити.
Пред'явлена позовна заява ухвалою судді від 20.12.2017 р. була залишена без руху для усунення недоліків. Для усунення цих недоліків суд зобов'язав позивача протягом семи днів з дня отримання нею ухвали усунути недоліки позовної заяви, які позивачкою не виконані.
Ухвалою Залізничного районного суду м. Львова від 10.01.2018 року вказана позовна заява визнана неподаною та поаернута позивачці.
23.01.2018 року позивачкою подано апеляційну скаргу на ухвалу Залізничного районного суду м. Львова від 10.01.2018 року.
Постановою судової палати у іивільних справах Апеляційного суду Львівської області від 23.03.2018 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено та направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
20 квітня 2018 року ухвалою Залізничного районного суду м. Львова відкрито спрощене провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Інтернешенел Бізнес платформ України , ОСОБА_2 ОСОБА_3 про визнання трудових відносин припиненими та роз'яснено сторонам їх цивільні справа та обов'язки.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що у задоволенні позову слід відмовити, виходячи з наступних підстав.
За змістом ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст.5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 12 ЦПК України, учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Частиною 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 згідно наказу ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна від 10.08.2016р. № 1-к приступила до виконання обов'язків директора ОСОБА_4./а.с.6/
Відповідно до статті 58 Закону України Про господарські товариства Вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Загальні збори здійснюють управління ОСОБА_4 та реалізують право компетентного (уповноваженого) органу товариства у будь-який час та із будь-яких підстав усунути особу від виконання обов'язків члена виконавчого органу. Обираючи директора ОСОБА_4 та припиняючи його повноваження, загальні збори товариства є уповноваженим органом товариства та діють від імені товариства в трудових відносинах з директором.
Відповідно до Статуту ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна учасниками ОСОБА_4 є громадянин ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 та Громадянка України ОСОБА_1, що стверджується витягом зі статуту ОСОБА_4 та роздруківка із інтернет-порталу Міністерства юстиції України Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань). Відповідно до п. 3.2. Статуту частки учасників є рівними та становлять по 50%./а.с.8-14/
Припинення повноважень директора ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна згідно п. 6.10.3 Статуту відноситься до виключної компетенції зборів Учасників.
Заявою від 30.06.2017р. ОСОБА_1 повідомила уповноважений орган - Загальні збори Учасників ОСОБА_4 про свій намір звільнитися з посади директора за власним бажанням, в порядку статті 38 Кодексу законів про працю України.
17.07.2017 р. позивачка фактично припинила повноваження директора ГОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна відповідно до наказу № 2-к від 17.07.2017р. Про припинення трудового договору , звільнившись за власним бажанням згідно статті 38 КЗпП України. Суду не надані відомості про скасування вказаного наказу повноважними органами управління товариства, або судом.
Крім того, позивачка 03.07.2017р. направила другому учаснику ОСОБА_4 ОСОБА_3 повідомлення від 30.06.2017р. про скликання загальних зборів з метою вирішення питання про її звільнення та виходу із ОСОБА_4./а.с.17/
07 серпня 2017 року позивачка повторно направила на адресу ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна та другому учаснику ОСОБА_4 ОСОБА_3 повідомлення від 07.08.2017р. про скликання загальних зборів з метою вирішення питання про її звільнення та виходу із ОСОБА_4./а.с.20/
Однак, учасник ОСОБА_4 ОСОБА_3 на Загальні збори учасників не з'являється, що унеможливлює їх проведення.
Заявою від 21.06.2017р. ОСОБА_1 повідомила загальні збори учасників ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Інтернешнал Бізнес Платформ Україна про вихід зі складу учасників ОСОБА_4./а.с.16/
Крім того, заявою ОСОБА_1 від 30.06.2017 року, остання просила загальні збори учасників ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна просила звільнити її з посади директора за власним бажанням./а.с.15/
Припинення повноважень директора ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна згідно п. 6.10.3 Статуту відноситься до виключної компетенції зборів Учасників.
Відповідно до п. 6.10.3. Статуту ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна до виключної компетенції Загальних зборів ОСОБА_4 належить обрання та відкликання генерального директора ОСОБА_4.
Згідно ч. 1 ст. 62 Закону України Про господарські товариства у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган: колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор).
Згідно з ч. 1, 2 статті 145 Цивільного кодексу України вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори його учасників. У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган (колегіальний або одноособовий), який здійснює поточне керівництво його діяльністю і є підзвітним загальним зборам його учасників.
До виключної компетенції загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю належить, зокрема, створення та відкликання виконавчого органу товариства (п. З ч. 4 статті 145 ЦК України).
За змістом положень ст. 38 КЗпП України, ст. 145 Цивільного кодексу України, ст. 58, 60, 62 Закону України Про господарські товариства , праву директора товариства на звільнення за власним бажанням кореспондує обов'язок учасників товариств провести загальні збори та розглянути заяву директора про звільнення і створення виконавчого органу.
Однак уповноважений на звільнення директора орган ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна не розглянув по суті заяву позивача про звільнення у зв'язку із неявкою складу учасників загальних зборів учасників ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна , оскільки збори таких не відбувались, що стверджується протоколами № 07/1 від 10.08.2017 р. та протоколом № 08/1 від 08.09.2017 року. /а.с.19, 24/
З огляду на зазначене, загальні збори учасників вищевказаного товариства, не вправі проводити розгляд заяви позивачки про звільнення з посади директора товариства за власним бажанням, оскільки таке призведе до порушення вимог чинного законодавства..
Оскільки відповідно до статті 58 Закону України Про господарські товариства Вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Загальні збори здійснюють управління ОСОБА_4 та реалізують право компетентного (уповноваженого) органу товариства у будь-який час та із будь-яких підстав усунути особу від виконання обов'язків члена виконавчого органу. Обираючи директора ОСОБА_4 та припиняючи його повноваження, загальні збори товариства є уповноваженим органом товариства та діють від імені товариства в трудових відносинах з директором.
Згідно п. 6.10.3 Статуту відноситься до виключної компетенції зборів Учасників припинення повноважень директора ТОВ Інтернешнал Бізнес Платформ Україна
Згідно з положеннями ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до вимог ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.
Згідно з вимогами ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У відповідності до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. При цьому дані докази повинні бути належними та достовірними, як це передбачено ст. ст. 77-79 ЦПК України.
Відповідно ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є: 1) рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; 2) забезпечення доведеності вини; 3) змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; 4) підтримання публічного обвинувачення в суді прокурором; 5) забезпечення обвинуваченому права на захист; 6) гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; 7) розумні строки розгляду справи судом; 8) забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення; 9) обов'язковість судового рішення. Законом можуть бути визначені також інші засади судочинства. Судочинство провадиться суддею одноособово, колегією суддів чи судом присяжних. За неповагу до суду чи судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності.
У відповідності до вимог ст. 263 ЦПК України, рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
З огляду на наведене, суд приходить до переконань, що у задоволенні позову слід відмовити, оскільки сама вимога позивачки про визнання трудових відносин припиненими не ґрунтується на законних підставах. Залучення ж співвідповідачем другого учасника товариства - ОСОБА_2 ОСОБА_3, до якого відсутні позовні вимоги, взагалі виходить за межі предмета позову.
Крім того, у відповідності до ст. 141 ЦПК України, обов'язок оплати судового збору покладається на позивача.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 77-81, 141, 223, 263-265 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ТОВ Інтернешенел Бізнес платформ України , ОСОБА_2 ОСОБА_3 про визнання трудових відносин припиненими - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення, безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови .
Позивач: ОСОБА_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2.
Відповідач: ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Інтернешенел Бізнес платформ України , 79039, м. Львів, вул. Шевченка, 111А, офіс 2, код ЄДРПОУ 40745495.
Відповідач: ОСОБА_2 ОСОБА_3, 02-972, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Повний текст рішення виготовлено 05.06.2018 року.
Суддя (підпис). З оригіналом згідно.
Суддя
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2018 |
Оприлюднено | 11.06.2018 |
Номер документу | 74490863 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Кирилюк А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні