Рішення
від 15.04.2010 по справі 2-131/10
ПІДГАЄЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-131/10

РІШЕННЯ

Іменем України

"15" квітня 2010 р. Підгаєцький районний суд

Тернопільської області

в складі головуючої судді Ігнатової Г.В.

при секретарі Лежигубська О.В.

з участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Підгайці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради про визнання права на спадкове майно за законом, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 сільської ради про визнання за нею права власності на спадкове майно за законом, посилаючись на те, що 16 серпня 2001 року помер її батько ОСОБА_3, а 29 липня 2004 року померла мати ОСОБА_4. Після смерті батька залишилось спадкове майно у вигляді: земельної ділянки, яке в установленому законом порядку на той час, прийняла позивачка, як спадкоємець першої черги по закону, однак нотаріально прийняття спадщини не оформила.

В даний час позивачка позбавлена можливості оформити своє право на спадщину, що залишилось після смерті батька у нотаріальному порядку, тому вимушена звернутися до суду за захистом порушеного права.

Разом з тим. вважає, що має право на спадкове майно, так як постійно проживала разом з спадкодавцем та на час відкриття спадщини фактично вступила в управління та володіння спадковим майном і в такий спосіб прийняла спадщину та від прийняття спадщини не відмовилась.

У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просить визнати за нею право власності на спадкове майно по закону, що залишилось після смерті її батьків, щодо земельної ділянки, згідно сертифіката на право на земельну частку, оскільки вона як спадкоємець першої черги по закону на час виникнення правовідносин вступила в управління та володіння спадковим майном,постійно проживала з батьками та продовжила проживати в даному будинку. Крім того інших спадкоємців першої черги по закону крім неї немає.

Відповідач ОСОБА_2 сільська рада представника в судове засідання не направив, в письмовій заяві, яка надійшла на адрес суду проти позову не заперечували, просили розглядати справу за їх відсутності.

За таких обставин суд відповідно до ст.169 ЦПК України вважає можливим розглянути справу в їх відсутності, оскільки у справі є достатньо доказів про права та взаємини сторін.

Суд заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення.

Встановлено, що ОСОБА_3 перебував в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4. їх дочка є ОСОБА_5 , про що свідчить довідка РАГСу.

З матеріалів справи вбачається, що 16 серпня 2001р. ОСОБА_3 помер, про що в книзі реєстрації смертей зроблено актовий запис № 22, що підтверджується свідоцтвом про смерть .

Після його смерті відкрилась спадщина за законом у вигляді: житлового будинку з відповідними надвірними будівлями, що в м. Підгайці по вул.Мічуріна,4 Підгаєцького району та земельна ділянка

Спадкоємцями першої черги за законом померлого ОСОБА_3 залишились його дружина ОСОБА_4 та дочка, позивачка в справі.

На час відкриття спадщини на день смерті ОСОБА_3 правовідносини регулювались нормами ЦК України ( в редакції 1963р.)

Разом з тим, відповідно до ст. 549 зазначеного закону визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він вступив в управління та володіння спадковим майном.

Дружина спадкоємця, ОСОБА_4, яка померла 29.07.2004 року протягом встановленого строку від моменту відкриття спадщини з заявою про її прийняття до нотаріальної контори не звернулись.

Разом з тим,встановлено, що спадкоємець першої черги по закону, ОСОБА_5 у відповідності до вищезазначеної норми закону прийняла спадкове майно померлого ОСОБА_6А вступивши в управління та володіння спадковим майном, що підтверджено свідоцтвом про право на спадщину за законом, щодо спадкового майна будинковолодіння.

Зважаючи на ці обставини, суд визнає факт прийняття спадкового майна, як спадкоємцями; першої черги за законом в порядку ст. 549 ЦК України, від моменту відкриття спадщини та на час виникнення правовідносин .

Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має праве прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у,

заповіті. У разі відсутності заповіту........, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261 - 1265 цього Кодексу.

З пояснень позивачки, які підтверджено доказом вбачається, що покійний ОСОБА_3 отримав при житті сертифікат на право на земельний пай і це право ніким не оспорювалось.

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про порядок виділення в натурі (на місцевості земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05 червня 2003р. №899-1У, право на земельну частку (пай) мають - спадкоємці права на земельну частку, посвідченого сертифікатом.

Враховуючи те, що згідно Закону, позивачка має право на спадкування за законом, спадщини, яка відкрилась після смерті її батька і від прийняття спадщини не відмовилася, суд вважає, що відповідно до змісту вищезазначеного закону позов є обгрунтований, а тому за ОСОБА_1 слід визнати право власності на спадкове майно по закону, що залишилось після смерті ОСОБА_3 як за спадкоємцем першої черги, щодо земельної частки (паю)

На підставі наведеного , керуючись ст. 549 ЦК України (в редакції 1963р) ст.,1268 ЦК України , ст.ст. 10,60. 213,215. 218 ЦПК України,-

ВИРІШИВ :

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за законом, що залишилось після смерті ОСОБА_3, щодо спадкового майна - земельної ділянки відповідно сертифіката на право на земельну частку (пай) серія TP №0070215.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення Підгаєцького районного суду подається в апеляційний суд Тернопільської області через Підгаєцький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання такої заяви в строк встановлений для її подання.

Головуючий: ОСОБА_7

СудПідгаєцький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення15.04.2010
Оприлюднено12.06.2018
Номер документу74528253
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-131/10

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Вижницький районний суд Чернівецької області

КИРИЛЯК А. Ю.

Рішення від 14.04.2010

Цивільне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Рішення від 14.04.2010

Цивільне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Ухвала від 26.03.2010

Цивільне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Ухвала від 26.03.2010

Цивільне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Рішення від 15.01.2010

Цивільне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Рішення від 15.01.2010

Цивільне

Ульяновський районний суд Кіровоградської області

Запорощук А. В.

Ухвала від 06.01.2010

Цивільне

Дубровицький районний суд Рівненської області

Красько В.Й.

Ухвала від 22.02.2010

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Рішення від 15.04.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні