ОСОБА_1 окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про відкриття спрощеного провадження у справі
12 червня 2018 р. Справа № 820/4360/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Кухар М.Д., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_2, звернувся до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просив суд:
- зобов'язати Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова з 01.12.2016 року здійснити ОСОБА_2 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання з урахуванням суми матеріальної допомоги на підставі довідки № 500 від 10.11.2017 року територіального управління Державної судової адміністрації України в Харківській області.
- стягнути з Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова на користь ОСОБА_2 за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір у розмірі 704 грн. 80 коп.
Поданий адміністративний позов відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.
Справа підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду.
Частиною 3 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Позивачем у прохальній частині позову заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
З приводу зазначеного клопотання суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 142 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 року у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.
З положень зазначеної норми права вбачається, що підставою для перерахунку щомісячного довічного грошового утримання є зміна розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. Проте зазначеним законом не встановлено обов'язку органів Пенсійного фонду України проводити такий перерахунок поза зверненням особи, що отримує щомісячне довічне грошове утримання. Такий обов'язок у відповідного органу Пенсійного фонду України виникає з моменту звернення такої особи за перерахунком.
З матеріалів справи вбачається, що позивач 01.12.2017 року звернувся до відповідача з заявою про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання.
Рішенням від 01.12.2017 року комісії з розгляду спірних питань при призначенні (перерахунку) пенсій Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії.
Таким чином, днем коли позивач дізнався про порушення своїх прав відповідачем є 01.12.2017 року.
Відповідно до ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою повязано його початок.
Строк, що визначається місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця цього строку.
Відповідно до ч. 9 ст. 120 КАС України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.
Позивач направив позовну заяву засобами поштового зв'язку, відповідно до відбитку поштового штемпелю, 01.06.2018 року, тобто до спливу строку, передбаченого для звернення до адміністративного суду.
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність підстав для поновлення строку на звернення до суду, оскільки такий строк позивачем пропущено не було.
Виходячи з положень ст. ст. 171, 257 КАС України, оскільки справа належить до справ незначної складності, позовну заяву належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись приписами ст. ст. 12, 79, 80, 120, 122, 171, 257 - 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Клопотання позивача про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду - залишити без задоволення.
2. Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити спрощене провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії.
3. Розгляд і вирішення справи здійснювати одноособовим складом суду в порядку спрощеного провадження.
4. Запропонувати відповідачеві у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття спрощеного провадження у справі подати до суду відзив на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову.
5. Витребувати у відповідача належним чином завірену копію пенсійної справи позивача.
6. Роз'яснити відповідачу, що докази подаються безпосередньо до суду у порядку, визначеному ст. 79 КАС України.
7. Роз'яснити відповідачу, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені КАС України. У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
8. Копії даної ухвали направити учасникам справи.
9. Роз'яснити учасникам справи про наявність у них процесуальних прав і обов'язків, що передбачені ст. ст. 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
10. Роз'яснити, що ухвала підлягає оскарженню лише в частині застосування правил підсудності та в частині вирішення питання щодо поновлення строку на звернення до адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України, а саме: протягом 15 днів з дати постановлення ухвали.
Скарга може бути подана у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд.
В іншій частині дана ухвала оскарженню не підлягає.
11. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Кухар М.Д.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2018 |
Оприлюднено | 13.06.2018 |
Номер документу | 74611515 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Кухар М.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні