ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
12 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/4414/18 Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -ОСОБА_1 суддів -ОСОБА_2 ОСОБА_3 перевіривши апеляційну скаргу представника ОСОБА_4 - ОСОБА_5 на ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19 квітня 2018 року про призначення судової будівельно-технічної експертизи у справі за позовом ОСОБА_4 до Відділу Державного архітектурно-будівельного контролю Тернопільської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_6, Тернопільська міська рада, Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області про визнання протиправною та скасування реєстрації декларації про початок будівельних робіт,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19 квітня 2018 року у задоволенні клопотання представника ОСОБА_4 - ОСОБА_5 про призначення судової будівельно-технічної експертизи відмовлено.
Не погодившись із прийнятим рішенням, представник ОСОБА_4 - ОСОБА_5 подав апеляційну скаргу.
Згідно з ч.1 ст.55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до ч.1 ст.57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно з пп.19 п.1 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України положення цього Кодексу застосовуються з урахуванням пп.11 п.16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.
Ч.3 і ч.4 ст.131-2 Конституції України встановлено, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Згідно з ч.4 ст.59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданими відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» .
Відповідно до ч.1, ч.3 ст.26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 5 липня 2012 року № 5076-VI адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Згідно з ч.1 ст.12 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.
Зазначене дає підстави вважати, що статус особи як адвоката може підтверджуватись свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю або посвідченням адвоката України.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, така підписана представником позивача ОСОБА_5 на підтвердження своїх повноважень до апеляційної скарги останнім додано ордер на надання правової допомоги ОСОБА_4 серії ТР №066416 від 11 травня 2018 року, в якому зазначено, що підставою його видачі є договір про надання правової допомоги №24/17 від 29 серпня 2017 року.
Разом з тим, договору про надання правової допомоги від 11 травня 2017 року (його завіреної копії), про який зазначено в ордері, або витягу з нього, засвідченого підписами сторін, до апеляційної скарги не додано.
Таким чином у матеріалах апеляційної скарги відсутній будь-який документ, який би підтверджував рішення громадянина ОСОБА_4 реалізувати своє право на апеляційне оскарження судового рішення не самостійно, а через представника.
З цього питання, також, неодноразово висловлювалася ОСОБА_7 Верховного Суду, яка зазначила, що реалізація права на звернення до суду є процесуальною дією, яка має здійснюватися або самою особою у порядку самопредставництва або її процесуальним представником (постанови від 13 березня 2018 року у справі № 914/2772/16; від 21 березня 2018 року у справі № 914/2771/16).
Згідно з п.1 ч.4 ст.298 КАС України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Оскільки апеляційна скарга подана та підписана представником ОСОБА_5 з порушенням приписів вищенаведених правових норм щодо подання та підписання апеляційної скарги від імені ОСОБА_4, тому апеляційну скаргу необхідно повернути.
Разом з тим, особі, яка подавала апеляційну скаргу, необхідно роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом.
Керуючись ст.296, 297, 298 КАС України,-
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_4 - ОСОБА_5 на ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19 квітня 2018 року про призначення судової будівельно-технічної експертизи у справі № 607/11055/17 повернути скаржнику.
Роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач ОСОБА_1 Судді: ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2018 |
Оприлюднено | 14.06.2018 |
Номер документу | 74642165 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довгополов Олександр Михайлович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довгополов Олександр Михайлович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Коваль Роман Йосипович
Адміністративне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Позняк В. М.
Адміністративне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Позняк В. М.
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Коваль Роман Йосипович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Коваль Роман Йосипович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Мікула Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Позняк В. М.
Адміністративне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Сташків Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні