Справа № 609/506/18
У Х В А Л А
"14" червня 2018 р. Шумський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді: Ковтуновича О.В.,
при секретарі: Сандулович О.М.,
за участю: представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Шумськ цивільну справу №609/506/18 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Шумськ Агро про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки; витребування майна з чужого незаконного володіння; стягнення несплаченої орендної плати за користування земельною ділянкою, суд -
В С Т А Н О В И В:
В підготовчому судовому засідання представник позивача ОСОБА_2, заявила клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи, судові витрати на проведення якої, її довіритель зобов'язується сплатити у повному обсязі, оскільки вважає, що відповідачем були підроблені підписи у Договорі оренди земельної ділянки від 01.07.2011 року і в акті приймання-передачі цієї земельної ділянки, після чого даний договір був зареєстрований відповідачем в Укравлінні Держкомзему у Шумському районні. На розгляд даної експертизи просить поставити наступне питання, а саме:
1. Чи належить підпис під Договором оренди земельної ділянки від 01.07.2011 року та Актом приймання передачі земельної ділянки до нього ОСОБА_3 чи іншій особі?
Представник відповідача ОСОБА_4, у підготовчому судовому засіданні проти задоволення клопотання не заперечував.
Відповідно до частини 1 статті 222 ЦПК України головуючий з'ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, повязані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин у підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи.
Відповідно до вимог ч.1 ст.103 Цивільного процесуального кодексу України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для зясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Частина 1 стаття 104 Цивільного процесуального кодексу України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Згідно частини 1 статті 107 Цивільного процесуального кодексу України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Частиною 1 статті 109 Цивільного процесуального кодексу України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Відповідно до ч.3 ст.210 Цивільного процесуального кодексу України, провадження у справі на стадії її розгляду по суті зупиняється тільки з підстав, встановлених пунктами 1-3 частини першої статті 251 та пунктами 1-3 частини першої статті 252 цього Кодексу.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 Цивільного процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.253 Цивільного процесуального кодексу України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
За таких обставин, що для вирішення питань, що стосуються предмету спору необхідні спеціальні знання, суд вважає, що по справі слід призначити судово - почеркознавчу експертизу для з'ясування обставин, які мають значення для повного та всебічного розгляду справи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.103, 210, 227, 243, 251-253, 274, 353 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про призначення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Шумськ Агро про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки; витребування майна з чужого незаконного володіння; стягнення несплаченої орендної плати за користування земельною ділянкою , про призначення судово-почеркознавчої експертизи - задоволити.
2. Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Шумськ Агро про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки; витребування майна з чужого незаконного володіння; стягнення несплаченої орендної плати за користування земельною ділянкою , судово - почеркознавчу експертизу.
3. На вирішення експертизи поставити наступне запитання:
- Чи належить підпис під Договором оренди земельної ділянки від 01.07.2011 року та Актом приймання передачі земельної ділянки до нього ОСОБА_3 чи іншій особі?
4. Доручити проведення судової почеркознавчої експертизи Тернопільському відділенні Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, місцезнаходження: (м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, будинок, 4 ).
5. Оплату за проведення експертизи покласти на позивачаОСОБА_1 , роз'яснивши положення ст. 109 ЦПК України , про наслідки ухилення від участі в експертизі.
6. На вимогу експерта зобов'язати сторін по справі надати всі необхідні документи для проведення експертизи.
7. Повідомити сторони про час і місце проведення експертизи.
8. В розпорядження експертів Тернопільського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, місцезнаходження: м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, будинок, 4 скерувати ухвалу та справу по цивільній справі №609/506/18 для виконання та надати у розпорядження фахівцям матеріали цивільної справи №609/506/18 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Шумськ Агро про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки; витребування майна з чужого незаконного володіння; стягнення несплаченої орендної плати за користування земельною ділянкою.
9. Попередити осіб, які безпосередньо проводитимуть судову почеркознавчу експертизу про кримінальну відповідальність згідно ст.ст. 384 , 385 Кримінального кодексу України .
10.Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Тернопільської області через Шумський районний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя: ОСОБА_5
Суд | Шумський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2018 |
Оприлюднено | 17.06.2018 |
Номер документу | 74706349 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шумський районний суд Тернопільської області
Ковтунович О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні