Ухвала
від 15.06.2018 по справі 805/4466/18-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

15 червня 2018 р. Справа №805/4466/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кошкош О.О., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання скасувати державну реєстрацію,

ВСТАНОВИВ:

13 червня 2018 року позивач ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (84313, м.Краматорськ, вул.Машинобудівельників, 32). Просив визнати протиправними дії відповідача щодо припинення Приватного підприємства малого підприємства DAB (ідентифікаційний код 13476000); зобов'язати скасувати державну реєстрацію припинення приватного підприємства малого підприємства DAB (ідентифікаційний код 13476000) дата запису припинення 30.10.2006 № 12731110001004395. В обґрунтування зазначив, що ОСОБА_1 є засновником та керівником Приватного підприємства малого підприємства DAB . Відповіддю від 16.04.2018 №16450/10/05-99-10-04 ГУ ДФС у Донецькій області повідомило про те, що 30.10.2006 державну реєстрацію приватного підприємства припинено за рішенням суду від 01.09.2004 №32/282В через неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності. Разом з цим, підприємство протягом своєї діяльності до 2014 року виконувало свої обов'язки, зокрема надавало податкові декларації, своєчасно та у повному обсязі сплачувало податки, заробітну плату.

Відповідно до положень статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), відповідає позовна заява вимогам, встановленим статями 160, 161, 172 цього Кодексу, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності, позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві, зокрема, зазначаються: ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).

Згідно ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В порушення цих вимог позивачем не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача; в підтвердження викладених у позовній заяві обставин не надано доказів, а саме: податкових декларацій з відміткою контролюючого органу про їх прийняття, розрахункових документів щодо сплати податків та обов'язкових платежів, відомості про виплату заробітної плати працівникам протягом всіє діяльності.

Крім того, в позовній заяві та вимогах зазначено про припинення Приватного підприємства малого підприємства DAB (ідентифікаційний код 13476000), однак до позовної заяви додано Статут Малого підприємства ДАВ , Рішення виконавчого комітету від 13.03.1991 №163/1 про реєстрацію Малого підприємства ДЭБ , свідоцтво про державну реєстрацію від 12.01.1995 №1347600 Приватного малого підприємства ДАВ , довідка про включення до ЄДРПОУ Малого підприємства ДЄВ від 14.04.1998 №13476000.

У зв'язку з чим, надати пояснення щодо розбіжностей найменування підприємства, у разі необхідності уточнити позовні вимоги відповідно державної реєстрації підприємства.

Згідно частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, судовий збір, що підлягає сплаті складає 704,80 грн.

Разом з цим, позивач просив звільнити від сплати судового збору та зазначив, що у нього відсутні доходи у 2017 році.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою, зокрема звільнити від сплати судового збору повністю або частково.

При вирішенні цього питання суд враховує те, що майновий стан сторони є оціночним поняттям і залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень такого майнового стану.

Доказами, що підтверджують скрутне майнове становище та відсутність доходів можуть бути відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.

Суд зазначає, що відсутність доходів у 2017 році не підтверджує скрутне матеріальне становище позивача у червні 2018 року (дата подання позовної заяви).

З урахуванням викладеного, суд не вбачає наявних підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві, зокрема, зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У порушення зазначених вимог позивачем не надано власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно з ч.1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, відповідно до ч.2 ст. 122 КАС встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач просить, зокрема скасувати запис від 30.10.2006 № 1273111000100439 про припинення підприємства та зазначає, що про припинення державної реєстрації він дізнався з листа Господарського суду Донецької області від 24.01.2018 №01-40/12.

Однак, листом від 24.01.2018 №01-40/12 на адвокатський запит від 16.01.2018 №2 Господарський суд Донецької області повідомив про відсутність в комп'ютерній програмі Діловодство спеціалізованого суду рішення про ліквідацію Приватного підприємства малого підприємства ДAB .

Суд зазначає, що відповідь про відсутність в комп'ютерній програмі Діловодство спеціалізованого суду рішення про ліквідацію Приватного підприємства малого підприємства ДAB не свідчить про те, що позивач дізнався про припинення підприємства саме з цієї відповіді.

У зв'язку з чим, суд дійшов висновку щодо необхідності надання заяви про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності пропуску такого.

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви и постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.

Керуючись, статтями Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання скасувати державну реєстрацію залишити без руху.

Встановити позивачу строк 10 днів з дня отримання ухвали на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача; надання клопотання про звільнення від сплати судового збору разом із доказами, що підтверджують неможливість такої сплати позивачем (довідка контролюючого органу Державної фіскальної служби України про суми виплачених доходів за 2018 рік, тощо) або документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 704,80 грн.; власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; заяви про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності пропуску такого; в підтвердження викладених у позовній заяві обставин надати докази, а саме: податкові декларації з відміткою контролюючого органу про їх прийняття з 2006 по 2014 рік або підтвердження контролюючого органу про таке звітування, розрахункові документи щодо сплати податків та обов'язкових платежів або підтвердження контролюючого органу про сплату податків (облікова картка платника податків, тощо), відомості про виплату заробітної плати працівникам до 2014 року.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та відповідно до частини 2 статті 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвалу складено та підписано 14 червня 2018 року.

Суддя Кошкош О.О.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.06.2018
Оприлюднено18.06.2018
Номер документу74716646
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/4466/18-а

Ухвала від 06.12.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Берназюк Я.О.

Ухвала від 23.10.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Берназюк Я.О.

Постанова від 29.08.2018

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Гаврищук Тетяна Григорівна

Постанова від 29.08.2018

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Гаврищук Тетяна Григорівна

Ухвала від 28.08.2018

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Гаврищук Тетяна Григорівна

Ухвала від 21.08.2018

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Гаврищук Тетяна Григорівна

Ухвала від 21.08.2018

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Гаврищук Тетяна Григорівна

Ухвала від 11.07.2018

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Загацька Т. В.

Ухвала від 15.06.2018

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кошкош О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні