Справа № 694/740/18
провадження № 2/694/458/18
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"15" червня 2018 р. м.Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Гончаренко Т.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, Боровиківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом,
встановила:
12.06.2018 року позивач звернувся до суду із позовом до відповідачів, в якому просив визнати за ним право в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, що сталася 20.02.1996 року в с.Юрково Звенигородського району право на земельну ділянку, який видавався ченам СТОВ Нива , с.Боровикове, Звенигородського району в розмірі 2,09 га., вартістю 108046,33 грн.
Ознайомившись із вказаною позовною заявою, суддя вважає за необхідне залишити її без руху, виходячи з наступного.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або імя (прізвище, імя та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів звязку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У поданій позовній заяві позивач не зазначив відомостей щодо відповідачів, у відповідності до вимог викладеної вище норми закону.
Також, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач у позовній заяві посилається на те, що він має право на спадкування за законом. Разом з тим, як вбачається з матеріалів позову спадкодавець ОСОБА_2 померла 20.02.1996 року, до набрання чинності новим Цивільним кодексом (в редакції 2004 року). Таким чином, у позовній заяві позивачу слід зазначити, чи є він спадкоємцем за ЦК УРСР 1963 року. Якщо є, то якої черги, надавши цьому відповідні докази.
Згідно до ст. 549 ЦК України 1963 року діями, які свідчать про прийняття спадкоємцем спадщини визначається фактичний вступ в управління або володіння спадковим майном або подача до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини заяви про прийняття спадщини. Зазначені дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Позивачем не надано доказів хто станом на день смерті спадкодавця проживав разом з померлою ОСОБА_2 та хто був зареєстрований.
Як зазначено у Прикінцевих та Перехідних положеннях Цивільного кодексу України , цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2004 року. Цивільний кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України , положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.
Правила книги шостої Цивільного кодексу України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.
Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у п. 1 Постанови Про судову практику у справах про спадкування № 7 від 30.05.2008р ., відносини спадкування регулюються правилами ЦК , якщо спадщина відкрилася не раніше 1 січня 2004 року.
У разі відкриття спадщини до зазначеної дати застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного кодексу Української РСР (далі - ЦК УРСР ), у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом. У разі коли спадщина, яка відкрилася до набрання чинності ЦК і строк на її прийняття не закінчився до 1 січня 2004 року, спадкові відносини регулюються цим Кодексом.
Разом з тим, позовна заява позивача не містить посилання на норми Цивільного кодексу Української РСР, натомість позивач вказує норми КАС України.
Крім того, суд звертає увагу, що збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом (ч. 2 ст. 13 ЦПК України ).
Обставини, які входять до предмету доказування у спорах про спадкове право, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі.
Позивач не надав суду доказів звернення ним до нотаріальної контори з метою оформлення спадкових прав після смерті матері, що враховуючи, що на час її смерті діяв ЦК УРСР 1963 року, є підставою для безумовного сумніву щодо суб єктного складу учасників справи, визначеним позивачем, а тому для усунення вказаної недоліку позивач повинен надати суду на виконання вимог п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України докази звернення до нотаріуса та отриманої від нього відповіді, зокрема відмови в оформленні спадкових прав.
Крім цього, позивач повинен надати суду докази на підставі п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України щодо того, що земельна ділянка, на яку він претендує, не була надана в оренду як не витребуваний пай відповідачем по справі іншій юридичній або фізичній особі, доказом чого може слугувати або довідка відповідача із зазначенням відсутності такого факту, або довідка відповідача про відсутність реєстрації відповідного договору оренди на пай, зокрема той, що належить померлій матері позивача. Вказані докази позивач може отримати та повинен був отримати самостійно до звернення до суду, однак цього не зробив. Вказана обставина впливає на суб`єктний склад учасників справи, а тому відкриття провадження без отримання будь-якої з цих довідок може порушити права іншої особи, яка не долучена до участі у справі як учасник.
Відповідно до п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України , позовна заява не містить попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв"язку із розглядом справи.
Відповідно до п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України , відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 134 , 175 , 185 ЦПК України , суддя,-
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, Боровиківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом, залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків на протязі десяти днів з дня отримання даної ухвали Звенигородського районного суду Черкаської області.
У разі усунення недоліків заяви зазначених вимог в зазначений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Гончаренко
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2018 |
Оприлюднено | 21.06.2018 |
Номер документу | 74804877 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Гончаренко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні