20.06.2018 Провадження № 1-кс/331/3143/2018
Єдиний унікальний номер 331/3705/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2018 року місто Запоріжжя
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу фінансових розслідувань Запорізької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню № 32018080000000002, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 лютого 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню № 32018080000000002, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 лютого 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
В обґрунтування вищезазначеного клопотання зазначив, що Слідчим відділом фінансових розслідувань Запорізької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018080000000002 від 27.02.2018р. за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч.3 ст. 212 КК України.
Проведеним розслідуванням встановлено, що протягом 2017-2018 року службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » шляхом проведення безтоварних операцій з підприємствами з ознаками фіктивності ухилилися від сплати податків, на суму 4045523 гривень.
В результаті чого державі заподіяно велику матеріальну шкоду у вигляді ненадходження до державного бюджету сум податку на додану вартість, податку на прибуток підприємства та акцизного податку.
Встановлено,що дляздійснення протиправноїдіяльності службові особи ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_1 )використовує банківські рахункивідкриті вукраїнській гривніу ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 "(МФО НОМЕР_2 )№ НОМЕР_3 , НОМЕР_4 з 10.06.2016року потеперішній час.
Зазначена інформація підтверджується зібраними матеріалами кримінального провадження: аналітичною довідкою №16/08-01-16-02-05/40475943 від 05.12.2017 року управління боротьбиз відмиваннямдоходів,одержаних злочиннимшляхом ІНФОРМАЦІЯ_4 , рапортом старшого оперуповноваженого з ОВС ВПНОПТ ОУ ГУ ДФС у Запорізькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_6 та іншими матеріалами.
В ході досудового розслідування по кримінальному провадженню необхідно отримати дані, щодо проведених службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) фінансових операцій в період з 01.01.2017 року по теперішній час.
Для повноти та об`єктивності розслідування кримінального провадження, а також з метою використання при проведенні судової економічної експертизи та інших судових експертиз необхідно отримати тимчасовий доступ та вилучити копії банківських документів по вказаним вище банківським рахункам. Вилучення зазначених банківських документів надасть можливість використати як докази відомості, що в них містяться.
Таким чином, вказані документи є джерелом доказів та встановлюють обставини,
які підтверджують, або спростовують, проведення операцій зазначеним суб`єктом господарської діяльності та отримати їх іншим шляхом не виявляється можливим.
У зв`язку із викладеним слідчий звертається до слідчого судді з клопотанням про надання йому тимчасового доступу до зазначених у клопотанні документів.
Відомості, що містяться у вказаних матеріалах, будуть використані як докази у кримінальному провадженні, а обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо встановити іншими способами.
В судовому засіданні слідчий внесене клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підтримав та просив його задовольнити.
Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали, додані до клопотання, доходить наступного.
Згідно ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно ч. 4, 5 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація відносно діяльності і фінансового стану клієнта, яка стала відома банку в процесі обслуговування клієнта і взаємин з ним або третіми особами при наданні послуг банком є банківською таємницею.
Банківською таємницею, зокрема, є:
1) відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України;
2) операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди;
3) фінансово-економічний стан клієнтів;
4) системи охорони банку та клієнтів;
5) інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності;
6) відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці, будь-якого проекту, винаходів, зразків продукції та інша комерційна інформація;
7) інформація щодо звітності по окремому банку, за винятком тієї, що підлягає опублікуванню;
8) коди, що використовуються банками для захисту інформації;
9) інформація про фізичну особу, яка має намір укласти договір про споживчий кредит, отримана під час оцінки її кредитоспроможності.
Інформація про банки чи клієнтів, що збирається під час проведення банківського нагляду, становить банківську таємницю.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно положень ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відомості, що містяться у вказаних слідчим документах будуть використані як докази в кримінальному провадженні, а обставини, які передбачається підтвердити цими відомостями, неможливо встановити іншим способом.
Таким чином, отримання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні особи, є необхідною слідчою дією, без якої встановити істину по справі неможливо та неможливо встановити її іншим способом. Зазначені документи необхідні для подальшого дослідження та використання у якості доказів та об`єктів досліджень.
Враховуючи те, що тимчасовий доступ до зазначених документів надасть можливість отримати докази, які мають суттєве значення для з`ясування обставин кримінального правопорушення, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання слідчого є доведеним та обґрунтованим, у зв`язку з чим воно підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України, ст.ст. 60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого слідчого відділу фінансових розслідувань Запорізької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню № 32018080000000002, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 лютого 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (МФО НОМЕР_2 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю іх вилучення, а саме:
?роздруківок руху грошових коштів по рахункам № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , які належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на паперових та магнітних носіях, з розшифровкою всіх контрагентів, призначенням платежу, датою та часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, залишком на кінець робочого дня та загальним залишком на рахунках за період з 01.01.2017 року по дату виконання ухвали суду.
?копій документів юридичної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), у тому числі: повідомлення банком органів податкової служби про відкриття вищевказаних рахунків, заяв про відкриття рахунків, договорів, додатків, додаткових угод, карток зі зразками підписів та відбитком печатки, довіреностей, наданих до банку уповноваженими особами підприємства, копій реєстраційних документів за період з моменту відкриття рахунку по дату виконання ухвали суду.
?копій касових чеків про отримання службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), або уповноваженими особами готівкових грошових коштів через касу банку та його структурних підрозділів, довіреності на отримання готівкових коштів за період з 01.01.2017 року по дату виконання ухвали суду.
?копій договорів на встановлення системи Банк-Клієнт, акти виконаних робіт, а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції на комп`ютери вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи "Клієнт банк", всіх заяв та доручень (довіреностей) від імені службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) по зазначеним вище рахункам за період з моменту відкриття рахунку по дату виконання ухвали;
?протоколи системи «Банк-Клієнт», в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР адреса клієнта по зазначеним рахункам, які належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2017 року по дату виконання ухвали суду.
Дозвіл на тимчасовий доступ до документів надати старшому слідчому слідчого відділу фінансових розслідувань Запорізької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_4 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому з ОВС відділу ПНОПТ оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_6 , старшому оперуповноваженому з ОВС відділу ПНОПТ оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_7 , старшому оперуповноваженому з ОВС відділу ПНОПТ оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_8 .
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів діє протягом одного місяця з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74808086 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
Стратій Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні